Skocz do zawartości

Endurowanie w okolicach Góry Kalwarii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zrobiłem dzisiaj ciekawą nadwiślańską traskę :D wzdłuż Wału Zawadowskiego od Powsina do Góry Kalwarii i chciałbym podzielić się z Wami swoimi wrażeniami.

Praktycznie cały czas jedzie się po drodze szutrowo-błotno-kamienistej na czym zależało mi szczególnie ze względu na oszczędność terenowego bieżnika. Są tam fajne odcinki gdzie można ciąć grubo ponad 100 km/h ale są również zasadzki w postaci nagłych zakrętów i dołków. Objeżdżam tę trasę już od kilku weekendów - ale dopiero teraz postanowiłem zwiedzić dalszą jej część.

Dojeżdżając do GK można wybrać 2 drogi - pierwsza - lekka przeprawówka podnóżem Wału (można śmignąć górą - ale ja po spotkaniu z jakimiś smutnymi panami z dubeltówkami :eek2: już nie próbuję) - w zasadzie tylko 1-2 bieg i na stojaka, druga - ok. 2-3 km asfaltem (tędy wracałem).

W samej GK wjechałem nad nabrzeże jakiegoś portu i powk...wiałem trochę zgromadzonych tam wędkarzy :) .

Niestety nie znam okolic GK i nie wiem czy są tam jakieś fajne tereny do rekreacyjnej jazdy terenowej. Wiem, że po drugiej stronie Wisły zaczyna się Mazowiecki Park Krajobrazowy - ale są to spore połacie lasu i sam nie będę się tam na razie zapuszczał. Może ktoś z Was mieszka w tych okolicach i mógłby podpowiedzieć mi gdzie szukać ciekawych miejscówek?

 

Z góry dziękuję za informacje.

 

Pozdrawiam,

 

Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Niedaleko mostu kolejowego w GK (o ile dobrze pamietam) jest taki dziko wyjezdzony przez motocykle tor. A jak chcesz dokladniejsze info to podjedz do Gadimexu (Suzuki) na ul. Goraszewskiej to w sklepie powiedza Ci gdzie to jest dokladnie, a poza tym oni dobrze znaja tamtejsze tereny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i znalazłem!

 

Wybrałem się tam w poprzednią niedzielę ale przez ogólnie znane kłopoty z zalogowaniem nie mogłem nic napisać.

Miejscówka jest bardzo przyjemna - widać, że regularnie odwiedzana, fajne bandy jedna hopka i dość stromy podjazd. Niestety dla mojej XL-ki tor jest stanowczo za wąski, zakręty są ciasne (chyba tylko dla crossowych 125-ek) poza tym moje umiejętności nie pozwalały mi na większe szaleńswa - zresztą byłem sam i nie chciałem ryzykować żadnych figur.

 

Następnym razem wybiorę się tam z kumplem - jednak nie nastąpi to zbyt szybko - ponieważ w drodze powrotnej urwał się w Hondzie łańcuch i musiałem zaholować ją do znajomych w Powsinie, gdzie czeka na wymianę napędu. :cry:

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mialem sie tam wybrac ale dzien krotki i mam dosc daleko.

W ostatnia niedziele zrobilem za to traske: Nieporet - Nowy Dwor Mazowiecki wzdluz Narwi.Chcialem wrocic wzdluz Wisly, ale zabraklo czasu wiec wrocilem lasami. Wyszlo w sumie ponad 100 km w 4 godziny.

Jak bedziesz kiedys wybieral sie w okolice Zalewu Zegrzynskiego to moge pokazac Ci kilka miejscowek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no !!!

 

Widzę, że nie tylko ja mam już dość samotnych wypadów w "zielone" - super!

Musimy zebrać kiedyś ekipę "Pięknych Trzydziestoletnich" i zrobić jakiś większy (lub mniejszy) wypad.

Ze swojej strony jako cel wyprawy deklaruję moje rancho nad Świdrem na wysokości Otwocka.

 

 

Pozdrawiam,

 

Mario.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Musimy zebrać kiedyś ekipę 'Pięknych Trzydziestoletnich' "

 

He, he podoba mi sie ten tekst :) :D :D

 

Dobry pomysl - zmontujmy ekipe "PT". Kazdy z nas zapewne zna inne rejony do jazdy wiec bedzie gdzie posmigac. Ja ze swojej strony moge zaproponowac tereny Zalewy Zegrzynskiego i rozlewisk Bugu w strone Wyszkowa.

W zasadzie gdy pogoda jest znosna (za mocno nie pada i jest >0) to jezdze regularnie co niedziele. Moto trzymam nad zalewem ale jakby co to moge po Was wyjechac w strone Wawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezdzac w oklicach góry kalwarii zwrocie uwage ne motocykl BMW kol, czarny, kufer, owiewka, prawdopodobnie to nie K100 tylko enduras. jezzi w rej. Prazmowa, zalesia, tarczyna. jezdza nim zlodzieje. i prawdopodobie sam motocykl jest walony w Wawy w wrzesnia 2004 ( jest o tym inf.w dziale motocykle BMW, ogloszenia) jesli insteje jeszcze braterstwo motocyklowe to trzeba cos z tym zrobic bo kalecza imie motocyklisty. jak cos bedziecie wiedzieli, widzieli ich, jakies namiary , prosze dzwonic 112 a najlepiej wczesniej wyciagnac im kluczyki ze stacyjki i chodu. [email protected]

wiele lat pracowano na tym , ze motocyklista to gosc. trza wrywac chwasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...