Skocz do zawartości

ładowarki do akumulatorów bezobsługowych


Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję ładowarki do akumulatora żelowego - bezobsługowego.

Niektórzy sprzedawcy oferując swoje ładowarki czy prostowniki dodają, a niektórzy "zapominają" dopowiedzieć , że nadają się one bądź nie do bezobsługowych. Z reguły są to duże sprzęty.

Tak naprawdę to nie widziałem w polskiej ofercie małej kompaktowej ładowarki "wtyczkowej", którą można byłoby naładować 10Ah baterię. Dajćie z łaski swojej jakiś namiar na takowe akcesoria, będziemy wdzięczni ja i moja bateria. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio testowalem ladowarke CTEK. Krotko mowiac - wodoszczelna, obsluguje wszystko w zakresie od 1Ah do 120Ah, oczywiscie wszystkie typy akumulatorow. I co chyba najwazniejsze 3-stopniowy system ladowania oraz funkcja "wlacz i zapomnij". Cena tez w miare rozsadna - okolo 180zl.

 

Pelen test tej ladowarki zamiescilem tutaj:

http://www.skutery.net/akcesoria-produkt.asp?id=79

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obsluguje wszystko w zakresie

Chyba nie zniszczyłeś tym uniwersalem akumulatora bezobsługowego?

Mam taki w firmie ładowany podobną ładowarką jako przykład dla wszystkowiedzących.

Jedyna dostępna na rynku to OPTIMATE 3 jeżeli za drogo to odpałka na pych i dwie godziny bezcelowej jazdy. Jeżeli to nie pomoże to tylko nowa bateria i kłopot z głowy.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CTEK nie ma prawa nic zniszczyc, bo jest to ladowarka mikroprocesorowa, a po drugie ma oddzielny tryb ladowania akumulatorow motocyklowych - i tu zakres wynosi - od 1Ah do 12 Ah. Wykrywa tez zle dobrany tryb ladowania i nie chce sie wlaczyc - wiec nie ma szans, zeby na "ladowaniu zimowym" wlaczyc malutki akumulator.

 

A jak wyglada w przypadku Optimy koniecznosc wypinania akumulatora?

Ctek moze ladowac aku bez odlaczania klem bez szkody dla elektryki pojazdu.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście zawsze wyjmuję akumulator z motocykla do podładowania.

Przyczyn takiego postępowania jest kilka.

Akumulatory z odpowietrzeniem mają długi wężyk skierowany pod motocykl z którego w czasie ładowania wydobywają się bardzo żrące opary i w garażu podczas ładowania na ramie pozostaje sporo soli.

Drugi powód to możliwość sprawdzenia i ewentualnie uzupełnienie wody destylowanej do pełnego stanu przed ładowaniem.

Akumulatory bezobsługowe nie mają tych wad ale z powodu ładowania innym typem ładowarki gdzie proces odbywa się impulsowo odpinam klemy obydwie i podpinam się wtedy prostownikiem. Na zachodzie można dokupić specjalne gniazdka zewnętrzne dle motocykli gdzie jest bardzo utrudniony dostęp do akumulatora ale osobiście nie polecam.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...