Skocz do zawartości

Kawasaki ninja zx6r 2002r


sztaymes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich maniaków motocykli.:)

Na początku się przedstawię 👍mam na imię Robert i mam do bardziej doświadczonych maniaków jednośladów może łatwe bądź trudne pytanie 🤗

Otóż jestem posiadaczem motorka zx6r Kawasaki z 2002r. Kiedyś sobie fajnie jeździłem potem poznałem kobitę potem dziecko ,pies itd.A motor stał 15lat na parkingu w garażu:( teraz się za niego w końcu zabrałem ( Nie jestem  mechanikiem:) rozebrałem trochę mojego starego wierzchowca wymieniłem świece wszystkie filtry ,olej itd.zalalem gaźniki benzyną z czyścikiem do gaźników liqui moly +pompę paliwa i tak na noc 👍

Następnego dnia podłączyłem rurę spiro jeden koniec do tłumika a drugi za okno:) bo serwis pomyślałem że przeprowadzę w domu👍🤪 tak kobieta też powiedziała że to super pomysł 😁 potem powiesiłem pojemnik na mocz z benzyną żeby nie montować baku i żebym wiedział czy paliwo jest zasysane do gaźników itd.

Kręciłem chyba z 3 razy i kurde motor odpalił (sprytne Japońce) 😉 chińczyk by pewnie nie odpalił:)

Tylko właśnie tu się coś zaczęło niepokojącego dziać:/

Motor odpalił całkiem fajnie palił na 3 z 4 garów dymił na niebieski (przez okno w kamienicy:) i wylało mi się z 1,5 litra paliwa na podłogę przez wloty powietrza w czaszy z przodu pod lampami:/ z lewej komory powietrza 

Dodam że gaźników nie wyciągałem :/ tylko trochę nimi poruszałem i nasmarowałem trochę iglicę główne by lżej chodziły i takie czarne plastikowe pierścienie w komorach gaźników przy wlocie powietrza,bo bałem się je ruszać bo nie wiem czy bym je tak samo ustawił (dysze itd ) nigdy tego nie robiłem:( 

I tu moje pytanie czy to wina że paliwo było nie w zbiorniku tylko w worku( może nie było podciśnienia z braku baku bo z worka to grawitacyjnie leciało sobie) czy brak założonego filtra powietrza:/

Powiem że to paliwo zleciało całe 1.5-2 litry przy odpalonym silniku w niespełna 20-30sekund:/

Czytałem że to może być zaworek iglicowy zablokowany w gaźniku ale na 100% nie jestem pewien czy to jest właśnie przyczyną:( dlatego zwracam się do was z tym pytaniem jako bardziej doświadczonych 🤗🤗🤗👍👍👍 Jak ktoś może coś podpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny 🥳🥳🥳 pozdrawiam wszystkich maniaków i czekam niecierpliwie na jakąś podpowiedź w mej niewiedzy 🥹🥹🥹

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak go chcesz uruchomic to oddaj do serwisu, i nie bedzie to tanie bo zapewne czeka cie pelne czyszczenie gaznikow, a pewnie odblokowanie hamulcow jezeli uklad chlodzenia nie ma zadnego problemu. To ostatnie tez jest mozliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.dzięki za podpowiedź 👍 załatwiłem już serwis gaźników 🥳gość przyjedzie po motocykl busem w środę i zabierze na  czyszczenie, regulacje i synchro bo w domu to nie robota jest po pierwsze:)

I powiedział że około 600 PLN weźmie 

Dla mnie cena może być a gośćiu czytałem że jest całkiem dobry 👍

Wszystko pięknie ładnie tylko dzisiaj tak sobie popatrzyłem w szkiełko poziomu oleju a dopiero zmieniałem że jak miałem poziom w szkiełku 3/4 to teraz jest 1/4

A dymił na niebiesko jak odpalił i teraz nie wiem czy czasem nie będzie coś więcej do roboty niż tylko ustawić gaźniki:/

Oby tylko nie wyszedł remont silnika 

Normalnie jestem lekko załamany:/

Pierścienie tłokowe 

Uszczelki zaworów?

Chodź kurde wszystkie przed odpaleniem bez świec zalalem pb z troszką oleju na pół dnia i całą noc.

I pchałem go po południu po mieszkaniu parę razy i przerwa, zalalem znowu pb z olejem i znowu następnego dnia kręciłem kołem na podnośniku tylnego koła ze 100 razy i dopiero następnego dnia wkręciłem świece i go odpaliłem:/ wszystkie tłoki chodziły od początku to kurde trochę  pierścienie bym wykluczył:/

No nie wiem już sam.

Motur pojedzie na serwis to zdam relacje czym to wszystko jest spowodowane i ile wydałem 😁 bo coś czuję że na tych 600 stuwach się chyba nie skończy 👍👍👍

Do środy i tak będę jeszcze czytał myślał i cudował co mu dolega bo cholernie sam go chciałem naprawić 🥲🥲

Jak ktoś jeszcze by teraz coś podpowiedział co to może być, może zna temat💪 i coś podpowie to zawsze chętnie pogłębie swą wiedzę 😁👍 pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...