Skocz do zawartości

Właściciele Hondy CX MELDUJCIE SIĘ!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam' date='witam. Zlocik na Ukrainie? Cx-a dała radę? :D[/quote']

 

Pomimo pewnych kaprysów :?

http://forum.motocyklistow.pl/album_page.p....php?pic_id=488

przeturlala w te i wewte 1850 kmów zaliczając na miejscu OS przeznaczony raczej dla enduro 8) (fotki niebawem). Ale do Odessy w tym roku to jej nie popędzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuźwa, napisałem raz i wstrzeliłem się w przerwe techniczną :D

;)

W zasadzie nic nie padło, tylko małe kłopoty. Moim zdaniem z dopływem paliwa na odcinku bak-gaźniki (może jakieś babole), chociaż Aker mocno podejrzewa elektrykę, a efekt był taki, że kilkakrotnie silnik dławił się lub gasł dokładnie tak, jakby zabrakło lub brakowało paliwa. Nie było reguł, na rezerwie, czy pełnym baku, po kilku tankowaniach też się zdarzyło. Ciekawe, że gdy zgasł, to najdalej po kilku minutach zawsze odpalił. No i jeszcze guma z przodu :D

Poza tym spoko, mam ją dwa lata i dobrze, że wpadłem na pomysł oddania maszyny na wiosenny serwis do HRG Dominika, dzięki czemu wreszcie wiem, czym jeżdżę i dlatego zdecydowałem sie na ten wypad. No risk, no fun 8)

ps. jakby Dominik tu zajrzał: uszczelka trzyma, jest ok. a o rozruszniku Eskimosa pamiętam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam CXoffców,

od 5 dni jestem właścicielem CXa z 78' roku. Moja przygoda z CXem zaczęła się od wielkiego zachwytu a parę godzin później (na razie) skończyła brakiemu iskry. Motorek jezdził przez jeden dzień a pod wieczór zgasł kilometr od domu :P. Własnymi siłami nie zdołałem go naprawić, zadzwoniłem do warsztatu i po oględzinach mechanika okazało się że to CDI :P((, które podobno w CXach psuje się bardzo często. Podobno to samo dzieje się z cewkami pomiędzy skrzynią a silnikiem.

 

W związku z tym mam pytanie czy macie takie same doświadczenia? Po naprawie (wymianie) CDI chciałbym pojechać gdzieś dalej za miasto ale pełen jestem trwogi, że nie zajadę zbyt daleko. Proszę napiszcie coś o elektryce w Waszych CXach.

 

Paweł Maciejewski (McSki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

Ja nie maiem żadnych problemów, ale zeby byla to jakaś typowa wada Cx-ów to też nie slyszalem. Raczej jest to przypadość wszelkiej elektroniki powyżej ćwierci wieku. Ja slyszalem jeszcze o jednym takim przypadku. Jeżeli elektryka jest ok (tzn. nie ma przebić, cewki też sprawne), to musisz zainwestować w CDi z rozbiórki (o ile się nie mylę za 200 zl pownieneś trafić) choćby z allegro.

 

[ Dodano: 18-06-2005, 14:47 ]

Zresztą najlepiej zapytać się Piotra Dudka speca który już pisal w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam mcski

wyczytałem na forum.motocyklistów że miałeś problem z zanikiem iskry w cx500

obecnie również ja mam problem z elektryką w swoim cx500"82.

Podczas jazdy zanikła iskra, prawdopodobnie uszkodzony moduł zapłonowy, moduł wysłałem do naprawy ale po naprawie dalej nie ma iskry

Podejrzewam że poszło jeszcze coś na lini silnik-moduł (cewki -czujniki zapłonu), narazie sprawa utknęła w miejscu.

Jak rozwiązałeś problem u siebie, co było przyczyną braku iskry, czy tylko sam moduł, czy też jeszcze poszło coś innego?

Gdzie naprawiałeś? Czy masz może jakąś książkę serwisową po polsku z tabelami odczytu pomiarów na module, i z drugiej strony (pomiary od strony silnika)?

Może ktoś coś wie na ten temat?

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam serwisówkę częściowo po polsku, ale dopiero po 10 listopada mogę Ci podesłać. Piotr Dudek jest specem, więc napisz do niego. A może po prostu któryś kabel nie łaczy (przerywa przy wibracjach podczas jazdy) , skoro moduł jest OK. A wymieniałeś świece i przewody wysokiego napięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...