Skocz do zawartości

[JUNAK] - sprzeglo - gibajacy sie kosz sprzeglowy...


Biskup
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Dawno tu nia zagladalem :buttrock: czasu malo bylo itp bla bla :P, to moze zaczne od krotkiego krytycznego wstepu :P - pomysl na polacznie... ( jaka jestl liczba mnoga od forum?) w jedno dla weteranow uwazam za wybitnie nie trafiony... ae do rzeczy:

 

Postanowilem rozwiazac zagadke gibajacego sie kosza sprzeglowego, oto jakie czynnosci detetektywistyczne uskutecznilem:

 

- kosz giba sie dokladnie co 360 stopni, znaczy sie max wychylenie kosza w jednym punkcie nastepuje po pelnym obrocie walkiem glownych skrzyni biegow (podejrzenie me padlo na walek ze krzywy byc moze)

 

- po okreceniu nakretki trzymajacej kosz sprzeglowy na walku glownym , gibanie w skutek luzu ustaje

 

- wymontowany kosz sprzeglowy w kaplecie z zabierakiem i rolkami, polozony na stole i w prawiony w ruch wzgledem zabieraka, nie wykazuje gibania (sprawdzalem badajac co pewnien obrot szczeline miedzy koszem i pewnym dystansem)

 

- polpierscienie osadzane na walku glownym skrzyni, maj jednakowa grubosc co do setnych milimetra

 

- zamontowana na walku glownym tarcza oporowa wraz z polpierscieniami, przyciskana palcyma , podczas ruchu obrotowego walka glownego nie wykazuje gibania (ale to nic nie mowi bo nie skrecone na stale z walkiem glownym)

 

- przy wrzuconym biegu krecac kolem nie zaobserwowalem oczyma :P ani gibania sie nakretki zebatki zdawczej w simmeringu ani gibania sie walka glownego, ale to znow mogla mje sie glowka bujac i nici z obserwacji

 

To tyle faktow, licze na wasza pomoc, bo wszelkie slady wedlug mje prowadza w kierunku krzywego walka glownego, a to w sumie tlumaczylo by i gibanie sie kosza i tajemnicze znikanie oleum ze sprzegla (pokrywa szczelna na 100%)

 

Pozdrawiam

Biskup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Też już pytałem czyj to był durny pomysł na połączenie forum Junaka i innych w jedno ale nie doczekałem sie żadnej odpowiedzi... ;)

 

Ale do rzeczy!

 

Z tego co opisałeś wynikałoby że to wałek ale mi przyszedł jeszcze jeden pomysł do glowy. Spróbuj wymienić łańcuch sprzęgłowy...

Może to brzmi bez sensu ale w Junaku łańcuch ten zawsze wyciąga się nierównomiernie i jak już jest tak rozciągnięty to w jednym miejscu jest niejako krótszy co w połączeniu z luzami na rolkach kosza sprzęgłowego może powodować efekt jaki opisałeś.Pozatym ciężko jest ustawić optymalny luz tego łańcucha. Sprawdź to i napisz czy to co napisałem dało porządany efekt. Jestem bardzo ciekawy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RandyT:

>Z tego co opisałeś wynikałoby że to wałek ale mi przyszedł jeszcze jeden pomysł do glowy. Spróbuj wymienić >łańcuch sprzęgłowy...

>Może to brzmi bez sensu ale w Junaku łańcuch ten zawsze wyciąga się nierównomiernie i jak już jest tak >rozciągnięty to w jednym miejscu jest niejako krótszy co w połączeniu z luzami na rolkach kosza sprzęgłowego >może powodować efekt jaki opisałeś.Pozatym ciężko jest ustawić optymalny luz tego łańcucha. Sprawdź to i >napisz czy to co napisałem dało porządany efekt. Jestem bardzo ciekawy.

 

Wszystkie czynnosci o ktorych napisalem wczesniej wykonywalem bez zalozonego lancuszka sprzeglowego, takze nie mogl miec on wplywu (niestety), owszem gdy go zakladam i krece samym zabierakiem (kosz sie nie obraca) to wraz z gibaniem sie kosza rozciaga sie i 'skraca' odpowiednio lancuszek...

czyli co mowisz? walek glowny skrzyni biegow krzywy? a moze ktorys wielowypust walka ablo kilka, te o na ktorych opieraja sie polpierscienie wraz z tarcza oporowa sa krotsze.... jakichs przyczyn...

 

Pozdrawiam

Biskup

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...