Skocz do zawartości

Budowa a'la crossa


Rekomendowane odpowiedzi

czesc. ma ktos moze odsprzedac zawias do CZ cross? ewentualnie moge wymienic na moje czesaci, link ponizej. budowa staneła w miejscu... :buttrock: brak kaski bo w stajni mam jeszcze moją czarnule ktora przechodzi metamorfoze..... :mrgreen: i tu idzie cala kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z budową a`la crossa dał bym sobie spokój

po piwrwsze wszyskiego sam nie zrobisz, niektóre częsci musisz kupić wiec KASA

po drugie musisz sie napracować zeby to miało ręce i nogi bo wstawić bak od rometa i pociać błotniki każdy idiota umie a tu jednak musi byc dokładnosć ( zapytaj Proca ile pracy włożył w moto)

więć myśle że za kase którą włożysz kupisz CZ cross, przy której żądna przeróbka wsk czy shl i tak nie bedzie miała szans ( nie obrażając Proca i inncyh uzytkowników takich sprzętów), stare to stare ale jednak to full cross stworzony na zawody, Chyba że chcesz budować dla swojej satysfakcji

 

co do dyfuzora to zgadzam sie ze Strzałkiem i tm85, tylko posłuze sie przykładem na podstawie CZ 250 cross wszyskie CZ 250 corss wypuszczane na rynek europejski miały o wiele mniejszy dyfuzor niż CZ na których jeździli tylko kierowcy fabryczni (Czesi) ale tam była juz całkiem inna charakterystyka silnika, wiec nie znaczy że im wieksza rura tym większa moc

 

jak coś to posiadam wzory do obliczania średnicy, stożków, przelotów i objętości dyfuzorów tylko musze poszukać i jak coś to moge podesłać na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduje a'la crossa zeby sobie pobrykac tu i tam.... bo mojego moto na tereny szkoda a i tak by rady zabardzo nie dał :mrgreen: co do ceny to czesci to zaplacilem tylko za silnik 65zł. a reszta to dostałem - duzo wymieniam. Błotników nie tne!!! przedni musze kupic plastikowy do crossowek, a tylni i boczki zrobilem sam z blachy(wycinanie, klepanie) bak chce dac z Harta bo mały z etz jest duzy. Ten motor nie posiada swiateł rejestracji ani przegladu, wiec nie bede nim jezdzil po ulicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam! Od jakiegos czasu coraz poważniej zastanawiam sie nad budową takiego crosika .Wszystko się zaczeło gdy przeczytałem artykuł w ŚM. Nie wiem tylko z jakich części najlepiej poskładać takie coś. Nie wiem jaka ramę zastosować, jakie zawieszenie. Myślałem swego czasu nad kupnem kompletnej ramu np. jakieś Yamaha dt 125. Silnik chcę wpasować od CZ 125 cross. Co mi radzicie?? Kompletnego motocykla nie kupie bo to za drogo wyjdzie. Kupie drogi motor, potem jeszcze remonty, części drogie..

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...