Skocz do zawartości

Jakie enduro na początek?


Rekomendowane odpowiedzi

W crossa będziesz musiał pchać góry kasy więc skupmy sie na enduro. Ja polecam Yamahe DT 125, myśle że inni sie ze mną zgodzą że jest to sprawdzone moto, niezawodne i posiadające duże możliwości - idealne na początek. Cenowo też sie mieści więc nie jest to zła propozycja. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu cross taki drogi w utrzymaniu

 

Poniewaz cross to motocykl "sportowy", a ten typ katuje sie do konca, wyciska sie z niego wszystko ... nie jest nastawiony na wytrzymalosc, a na osiagi.

 

Dobra by była Aprilia Rx, kupie taką do 4tyś?

Dozbieraj jeszcze 1000 i na pewno cos znajdziesz w niezlym stanie. A RX ma na prawde mile odejscie ... no, ale to nie DT ... szybciej padaja.

 

Moze napisze tak:

Wytrzymalosc - DT

Osiagi - RX

 

Now it's u`r call !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crossy mają do tego stopnia wysilone silniki że po 30 godzinach jazdy trzeba wymieniać tłok 8O A ten bynajmniej nie kosztuje 10 ani nawet 100 zł więc myśle że koszty eksploatacji nie będą cie cieszyły. Poza tym crossem nie możesz sobie nawet po ulicy pośmigać co znacznie ogranicza jego zastosowanie jako środka transportu. Ja nadal obstaje za DT! :mrgreen:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=33881933 - i nie potrzeba komentarza :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem filmik i fajny ten Tuareg ale żadnej Dt tam nie ma.

I jeżeli chcodzi o wygląd to w Dt'kach strasznie denerwują mnie te gumki na amorze a sam amor wygląda jakby miał się zaraz rozpaść.

 

8O 8O 8O nie wnikam w sprawe gumek... moja DT nie wygląda jakby miała sie rozpaść :?

 

A w filmiku w pierwszej scence skoku jest DT, tak samo w jazdach między drzewami - taki moto z okrągłą lampą z przodu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale ja nie będę tego motoru tak strasznie katował. To będzie mój pierwszy motor

Sam sobie zaprzeczas ...

 

tutaj w kilku ujęciach Icea prezentuje swoje umiejętności

Hej, ja tutaj nic nie prezentuje ... to lajtowa jazda [jak sam tytul wskazuje] docieralem tylko DT :mrgreen: po remoncie :mrgreen:

 

I jeżeli chcodzi o wygląd to w Dt'kach strasznie denerwują mnie te gumki na amorze

Różowe są ?! A co, nie podoba sie :?: :!: :lol: :lol: 8) :lol: 8) :lol:

 

a sam amor wygląda jakby miał się zaraz rozpaść.

No juz skoncz z ta bujna wyobraznia.

 

A w filmiku w pierwszej scence skoku jest DT, tak samo w jazdach między drzewami - taki moto z okrągłą lampą z przodu

W widoku FPP [zza kasku] takze przez tniemy na DT :twisted: :twisted: , az mi lzy z oczu lecialy 8) .

 

 

PS: Niedlugo bede sprzedawal swoja DT :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no stary nie denerwuj się. Ja tylko mówie że nie podoba mi się amor Dt i te gumki a chyba mam do tego prawo, nie? Lepiej napisz jaki motor wybrać a nie się czepiasz.

no bo amor w dt jest przeznaczony przejeżdzania po szyszkach i liściach. wiadomo ze na czyms takim nie bedziesz skakał (skoki to nie odrywanie sie od ziemi ciągnąc za kierownice). zawieszenie w dobrym crossie 125cc ma przynajmniej 43mm grubości lagi (ja mam 50mm, szerszych nie ma na rynku). jak jestes poczatkujący i podoba ci sie motocross to kup wyczynową 80cc, na pewno za tą cene coś dostaniesz w niezłym stanie. czesci sa tansze niz do wiekszych pojemnosci, chociaz tłok bardziej sie zużywa, ale skoro jestes początkujący to i tak nie ma takiego znaczenia bo nie bedziesz go raczej katował od razu. póki jeździsz powoli o żywotność sie nie martw.

wedlug mnie najlepszym wyborem dla ciebie bedzie crossowa 80 (honda cr 80, suzuki rm 80, kawasaki kx 80 czy yamaha yz 80)

wyczynowa 125 bedzie za mocna, za duza, za wysoka i za ciezka. 80 jest w sam raz, po pół roku ją sprzedasz i bedziesz juz mogl normalnie latac na 125.

 

dopisane:

a co do tuarega to śnił mi sie dzisiaj w nocy ze sobie kupiłem takiego chyba za 2800zł :P

we śnie bardzo mi sie podobał, chociaz mial troche mało mocy. jak sie rano obudzilem to chcialem od razu na forum wejsc i sie pochwalic nową fura ale dopiero potem sobie uświadomilem ze to byl tylko sen :P

juz wczesniej wiele razy tak mialem (zanim kupilem huske) że śniło mi sie ze kupilem motocykl a rano jak sie budzilem to łapałem za telefon i wykręcalem numer do kumpla zeby sie pochwalic ale po chwili uświadamialem sobie że nic nie mam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej napisz jaki motor wybrać a nie się czepiasz.

Czepic to sie mozesz drzewa :|.

Czytanie ze zrozumienie, to byly zarty...

 

no bo amor w dt jest przeznaczony przejeżdzania po szyszkach i liściach

Juz nie przesadzaj, male skoki mozna spokojnie wykonywac, nic ci sie nie polamie. Po prostu szybciej dobijesz zawieche... i co z tego?

 

Dlugi lot po polce 1m nad ziemia, to nie wiele nawet jak dla tak slabych lag jak w mojej DT. Gorzej jest z wyzszymi lotami, tu zawiecha az piszczy, szlocha i placze przy ladowaniu - oczywiscie ja czasem udawalem, ze tego nie sylsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...