Skocz do zawartości

Komuikacja bezprzewodowa


dofo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Troche szukalem, ale nie znalazlem wiec pytam:

 

Czy ktos z Was ma moze jakies doswiadczenia z urzadzeniami do komunikacji miedzy kierowca, a plecaczkiem? Chodzi mi o te "radyjka" co sie wrzuca do kurtki, mikrofon i sluchawki w kasku, zasieg wg firm kolo 5km. Jak to wyglada w praktyce? Sprawdza sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi!

 

Uważam, że można to stosować w mieście, przy wolnej jeździe.

 

Gdy jechaliśmy na trasie ponad 80 km/h to gówno można było zrozumieć.

 

Szumy w kasku przy dużej prędkości wyłapywał mikrofon i musiałem się zastanawiać nad tym co Monika powiedziała zamiast zająć się jazdą.

 

Może są lepsze sposoby...

 

Ja nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to, Panowie? Średniowiecze urządzacie? Nie oglądaliście ambitnego filmu instruktarzowego pt. "Torque"? Tam się gada podczas jazdy z drugim kierowcą przy dowolnej prędkości (nawet powyżej 200 km/h), odbiera telefon i czyta mapę.

 

Panowie! Pomyślunku trochę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasne przecież mozna również zdjąć kask i szepnąc na uszko, nie było tego czasem na tym filmie intruktarzowym??

 

A po zdejmować kask? Na filmie jest wyraźnie pokazane, że jadąc od kolegi od 4-6m można z nim swobodnie konwersować mając kask na łbie. To się tyczy zarówno autostrad, jak i dżungi.

 

Oj, widzę, że Kolega się nie dokształca! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aj myslałem' date=' że nie bede musial ogladać tego dzieła, taka myśl mnie naszła zwłaszcza po obejrzeniu reklamówki, na której goscie jechali na pociagu, ale postaram sie w przyszłości nie pisac postów dopóki nie ujrzęfilmu[/quote']

 

No, ale do momentu kiedy nie obejrzysz to będziesz zmuszony korzystać z interkomów :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SebJaw => Wielkie dzieki za konkretna odpowiedz. Czekam na kolejne opinie.

 

a!ntek => 4-6m moze i sie da, ale w specyfikacji interkomow pisza o 5km wiec tutaj moga juz np zakrety przeszkadzac gdybys chcial do kumpla zwyczajnie krzyczec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4-6m moze i sie da

Wnioskuję, że nie widziałeś filmu i nie wiesz o czym mówię... kto wiedział, ten wie... :mrgreen:

 

ale w specyfikacji interkomow pisza o 5km

 

Chyba nie wierzysz w te 5km? Przy tak małej mocy urządzenia? 50 metrów, to "MOŻE"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem film i pisalem wszystko z przymruzeniem oka. Oprocz wspomnianych rozmow za ronie ciakwe uwazam jezdzenie na scigantach po lesie (czy mi sie wydaje czy jakos im sie nagle wydluzyl skok teleskopow w tych ujeciach?).

 

Ave!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam PMR- y juz drugi sezon. Najlepiej sprawdzily sie na wycieczce do Chorwacji. 5 osob na maxiskuterach mialo mozliwosc komunikowania ze soba. Sprawdzone do predkosci okolo 180 km/h. Zestawy byly kupione w Lousie(ok. 170 euro za dwa radia i dwa zestawy sluchawkowe).

Jesli macie problemy ze slyszalnoscia, to przyczyna jest prawdopodobnie zestaw sluchawkowo- mikrofonowy. Sam uzywam zestawu typu HS- 300(lub podobny), gdzie sluchawki i mikrofon zostaja zamontowane do kasku(niestety cena takiego zestawu solo to ok. 200 zl). Moge gadac z kumplami, sluchac radia i mam podlaczony telefon(tu jednak przy rozmowie tel. musze zwolnic do ok. 100 km/h). Rozmowa odbierana jest automatycznie po ok. trzech "dzwonkach" i automatycznie wycisza rozmowe pomiedzy PMR oraz radio.

Zestawy moge tylko polecic, chociaz duzym minusem jest zasieg wynoszacy w praktyce ok. 1 km.

 

PS. Zastanawiam sie po co wypowiadaja sie w temacie ludzie, ktorzy cos takiego widuja tylko "na filmach" :lol: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 km to w super warunkach nawet ciezko osiagnac.

To sa glownie male krotkofalowki z mozliwoscia podlaczenie mikrofonow, sluchawek, , telefonu itp.

Zasieg podawany jest duzy dlatego ze wykorzystywane sa na lotniach, paralotniach, szybowcach itp tam sprawuja sie dobrze ale mozna je miec przypiete na wierzchu i nie ma takiego szumu. Niestety po miescie czy w gorach zasieg ich rzadko bardzo przekroczy 1 km. Najczesciej na motocyklu sa ukryte w kieszeni i malo kto montuje zewnetrzna antene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...