Skocz do zawartości

Skuter gubi Iskrę


Rekomendowane odpowiedzi

Klin ci zrywa bo stozek na koncowce walu jest zuzyty. To stozek glownie trzyma czasc z ktora wspolpracuje a nie klin, ktory tylko ustala polozenie tej czesci w osi walu. Czyli trzeba sprobowac dotrzec stozek z ta czescia z ktora wspolpracuje, a jesli to sie nie uda to caly wal jest do wymiany.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam M. napisał:

Klin ci zrywa bo stozek na koncowce walu jest zuzyty. To stozek glownie trzyma czasc z ktora wspolpracuje a nie klin, ktory tylko ustala polozenie tej czesci w osi walu. Czyli trzeba sprobowac dotrzec stozek z ta czescia z ktora wspolpracuje, a jesli to sie nie uda to caly wal jest do wymiany.

To się właśnie nie udało. Na pewno kupię nowy wał bo to nie problem dla mnie, natomiast jeszcze jedno pytanie mam od czego takie coś się dzieje ?, po prostu samo się zużywa czy przez "Wyczyny" mogło to się uszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrego stozka nic nie jest w stanie ruszyc, w mojej blisko 50 letniej BSA stozek sprzegla jest taki ze jak reka piaste sprzegla wlozysz to juz jej reka nie zdejmiesz. 🙂 Tutaj problemem albo byl material stozka, albo "nasi" ktorzy juz tam przed toba zagladali i spieprzyli sprawe.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.04.2024 o 01:58, Adam M. napisał:

Dobrego stozka nic nie jest w stanie ruszyc, w mojej blisko 50 letniej BSA stozek sprzegla jest taki ze jak reka piaste sprzegla wlozysz to juz jej reka nie zdejmiesz. 🙂 Tutaj problemem albo byl material stozka, albo "nasi" ktorzy juz tam przed toba zagladali i spieprzyli sprawe.

Prawdopodobnie poprzedni właściciel bo jak kupiłem tego skutera okazało się że właśnie ten Wał jest do wymiany, zauważyłem że klawiaturka też jest do wymiany , króciec do wymiany, karter do wymiany bo pęknięty i no ogólnie skręcony w cały świat i na tłoku pierścienia brakowało.

Messenger_creation_3ca1b881-20bc-4232-aadb-a7b7251f92ef.jpeg

Nawet podkładka pod króciec od gaźnika była rozwalona 

Messenger_creation_9517c68c-50c8-4097-8ffd-bb98ef8622cb.png

Czuje się trochę wydy--ny ale cóż poradzić mogłem dokładnie sprawdzić co kupuję to teraz mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...