Skocz do zawartości

Pomoc przy wyborze motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Po 10 latach bez kasku na głowie zamarzył mi się powrót do motocyklizmu. Po obejrzeniu setek testów motocyklowych na YouTube, po przeczytaniu setek opinii odnośnie modeli na necie, jestem coraz bardziej,,głupi,, Mam swoich faworytów ale mam nadzieję że pomożecie, może przedstawicie jakąś alternatywę może utwierdzicie w moich wyborach...

Wzrost: 190

Waga : 110

Doświadczenie: 8 lat na 2 kołach - suzuki gs 500, suzuki gsxf 750, honda CBR 600 f (honda najdłużej, swego czasu dosyć częste wizyty na torze Stary Kisielin)

Budżet 45 tys bez Fv 65tys z Fv

Po latach priorytety się zmieniaja:

Szukam motocykla turystycznego, preferuje wygodną wyprostowaną pozycję. Wyjazdy po Europie, weekendowe wypady plus dojazdy do pracy. 98% asfalt, choć chętne spróbował bym wiecej szutrów. Ale jednak największym priorytetem jest to że motocykl ma czuć się najlepiej w ciasnych górskich winklach...i weź teraz znajdź złoty środek...

Dzięki!!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim wzroście i wadze i doświadczeniu to jakiś liter albo więcej "pseudo-enduro" czyli Wiadro, Trypel tiger, Ducati Multistrada no i ofkors the best na kryzys wieku średniego, czyli beemki GS 😄 . Albo duży turystyk, bo Ty duży chłop jesteś, tyle że duży turystyk (Fujara 1300, BMW K1200) nie da rady obok drogi. Także coś z turystycznych enduro i będzie Pan zadowolony. A konkretnie który? Nic nie zastąpi posadzenia dupy, a tym bardziej przejechanych 50 km. I tego się trzymaj. Recenzje recenzjami, ale tylko przymiarka da Ci coś więcej. Powodzenia!

 

o, i nie doczytałem a Tu kolega ziomal! 😄 miło!

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny to jestem fanem starszych moto, tzn, stan się liczy a nie rocznik. Aby był ABS i wtrysk i dobry stan techniczny. Bo na gadżetach i kolorowych światełkach się nie jedździ 😉 

Stąd mam starą beemkę, bo na nowszą nie było kasy, a ta i tak śmiga przepięknie.. także ten.. 😉 Ale Varadero litrowe to chyba da się w normalnej cenie znaleźć?

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Buber napisał:

Co do ceny to jestem fanem starszych moto, tzn, stan się liczy a nie rocznik. Aby był ABS i wtrysk i dobry stan techniczny. Bo na gadżetach i kolorowych światełkach się nie jedździ 😉 

Stąd mam starą beemkę, bo na nowszą nie było kasy, a ta i tak śmiga przepięknie.. także ten.. 😉 Ale Varadero litrowe to chyba da się w normalnej cenie znaleźć?

Wiaderko produkowali do chyba 2012 więc i ceny przystępne, tylko....motocykl ma się również  podobać a mnie nie porywa zupełnie. Na tapecie została Multistrada, Tiger, Versys i V-strom, zrobię obiazd po salonach tak jak mówiłeś przymierze dupsko, może na jakieś testowe uda się umówić...innej recepty chyba nie ma

7 godzin temu, fateofangel napisał:

jak wspominasz Honde CBR w porownaiu do tego Suzuki?

Którego Suzuki? Chyba pytasz o Jajko czyli gsxf - większy i cięższy niż honda, pozycja bardziej turystyczna, mniej zwrotny, mniej zwinny za to bardziej komfortowy w dłuższych przelotach. Co do Hondy i to jeszcze w wersji F a nie R to chyba ,,najłatwiejsza" sportowa 600 w tamtych czasach.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tiger fajny, tzn, kumpel dał się pyrnąć i te 3 cylindry fajny moment mają a i wygląd da radę. Ale koniecznie usiądź, bo to nie są małe piniondze, żeby potem satysfakcja była 😄 

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...