Skocz do zawartości

rdza na kole...jak sie jej pozbyć?


bebok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja malowałem rame zwykłym spreyem czarnym to ci powiem że jak umiesz malowac to tak źle to nie wyjdzie ale sprey i tak został użyty jako podkład a do zewnetrznej warstwy uzyłem sniezki czarnej efekt bardzo fajny(malowałem pistoletem) koszt około 35 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nastawiaj sie źle do tego chromu w sprey-u podobno po nałożeniu jego i pózniejszym pomalowanu lakierem bezbarwnym to sie trzyma

Podobno się warzy! (PODOBNO!) Ja nie dawałem bezbarwnego, bo ten "chrom" i tak nie ma oczekiwanego połysku.

 

Co do oczyszczania koła najtańszym kosztem to powinieneś szczotką drucianą dokładnie pozbyć się całej rdzy (jakąś wiertarką/szlifierką, bo ręcznie sie zapracujesz) a potem pomalować wszystko bezbarwnym. W efekcie tam gdzie była rdza nie będzie połysku, a tam gdzie szczotką pojedziesz po niklu będzie widać ryski po przyjżeniu się. Tańszej i mniej pracochłonnej metody nie ma.

 

Ja u siebie w Simsonie nie miałem chyba żadnego chromu na kołach bo wziołem normalnie papier ścierny wodny  chyba od 200 do 2000 (poprzez 400, 800, 1200 itp.) i później filc na wiertarke i pasta polerska (biała) i jazda czyli poprostu polerka

W simsonie masz aluminiowe koła. Gdybyś zrobił tak w romecie to po kilku dniach, a przy odrobinie szczęścia po kilku tygodniach obręcze miałbyś rude ;)

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...