Skocz do zawartości

Honda CB500 - przebicie plus pęknięte/przeciętę wężyki?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam honde CB500 z 93 roku, 160 tysięcy na liczniku. Dla mnie pierwszy motocykl, kupiony niedawno, dopiero ok 300 km zrobiłem nim.

Na jednej hopce zwalniającej nagle motor mi się wyłączył. Okazało się że bezpiecznik główny 30stka zielona przepalony, Przy wymianie na nowy i zapięcu wtyczki od razu przepalany kolejny.

Skoro grubszy temat to stwierdziłem że muszę motor przetransportować. I tutaj moja wina wiem że źle transportowałem ale teraz jak możecie to proszę o pomoc.
Chodzi o to, że nie wchodząc w szczegóły(2 małych dzieci czekająca w kabinie dostawczaka który pozyczyłem w fotelikach oraz złe przewidzenie tego co będzie potrzebne do zabezpiczenia motocykla) skonczyło się tak że motor przewoziłem w pozycji leżącej - na lewym boku.

W trakcie transportu okazało się że pod motocyklem wystają mi 4 kable/rurki przewody z których wyciekała beznyna oraz jeszcze coś. Benzyna zakręciłem ale to coś troche wypłynęło - chyba płyn chłodniczy. Dodatkowo wydaje mi sie że motor leżał na sprzęgle które wg mnie jest wciśnięte teraz bardziej niż zwykle.

Zdjęcia w załączeniu.

Czy mogę prosić o pomoc w tym jak się zabrać do naprawy? Coś tam kojarze, chętnie się douczę, martwie się że bardzo źle jest no ale zobaczę co napiszecie.

Pozdrawiam,
Rafał

IMG_7554.jpg

IMG_7549.jpg

IMG_7553.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopie, następnym razem dojedź do prawego narożnika, postaw na stopce tak, żeby się tylne koło zaparło o lewą ścianę i złap jakimś sznurem za ramę, żeby go w tej pozycji zablokować, jedź delikatnie i będzie dobrze

 

bezpiecznik- wiadomo, zwiera gdzieś do masy, przetarta któraś wiązka prawdopodobnie

wężykami się nie przejmuj, spróbuj odpalić, pewnie trochę pokopci i powinno być ok, mogłeś ewentualnie zawiesić pływaki w gaźnikach, ale to wyjdzie przy próbie odpalenia

 

a toto skrzywione to odegnij jak było i będzie ok, bo że to wajcha od biegów a nie sprzęgło to chyba nie muszę pisać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @muuuuuu,

Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź, dodałeś otuchy, Tak wajcha od biegów ( 😛) zakręcony w emocjach napisałem coś innego ale podobnego 😛.

Rozebrałem motor i okazało się, że jak podpinam regulator napięcia to pali ten bezpiecznik, jak go odłączam to wszystko hula.

Zamówiłem już nowy.

Bardzo dziękuję.

P.S Czy te wężyki to normalna sprawa że tak wiszą?

Pozdrawiam

Rafał

Edytowane przez freszny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wężyki są (a przynajmniej powinny) być podpięte do odpowietrzników, czasem coś z nich kapnie, zwłaszcza jak motocykl przyjmuje dziwne pozycje i owszem, mają tak wisieć jak wiszą

 

jak odpalisz to się nie przestrasz, że dymi na niebiesko, trochę oleju możesz mieć w cylindrach, ale przepali i będzie ok 🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...