Skocz do zawartości

Miękki hamulec zx9r


Killkapi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Problem miękkiego hamulca. Miałem poparciale gumki na pompce hamulca więc poszedł zestaw regeneracyjny. Zarówno przed wymianą jak i po, mam problem miękkiego hamulca (po wymianie była duża poprawa, natomiast z czasem stawał się coraz bardziej miękki), zaczyna łapać od połowy, a efekt zadawalajacy jest na jakiś 1cm od manetki. Podczas odpowietrzania ni chu chu nie szło tego odpowietrzyć, dopiero jak poszła w ruch strzykawka na odpowietrznik to zaczęło coś lecieć. Cały czas natomiast było widać nie bąble a pianę podczas odpowietrzania. Dodatkowo naciskając klamkę hamulca przy odpowietrzeniu, z każdym naciśnięciem wylatywała normalnie fontanna ze zbiornika, tak tryskal płyn  😄 (jak widziałem jak inni odpowietrzają to nic takiego miejsca nie miało więc to chyba nie jest normalne). coś przeczytałem dziś że należy również odpowietrzyć i sama pompkę 😮 nie ma ona odpowietrznika i trzeba to robić za pomocą śruby mocującej przewody hamulcowe. W weekend będę tego próbował, natomiast do tego momentu chce zebrać jak najwięcej informacji co tam jeszcze mogę zrobić z tym, aby być w pełni przygotowanym na walkę 😄

 

PS. Klocki nówki, tarcze proste 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat ma ten motocykl?

Mozliwe ze oprocz naprawy pompy hamulcowej wymiany wymagaja przewody gumowe. Jezeli caly czas leci piana tp znaczy ze caly czas jest powietrze w ukladzie. Ja w swoich starych motocyklach buduje caly uklad od nowa, czyszcze zaciski, wymieniam w nich uszczelki ( choc to niekonieczne w twoim przypadku moze oprocz oslon zewnetrznych ) wymieniam przewody gumowe i leje DOT5 silikonowy z ktorym o wiele przyjemniej mi sie pracuje niz z plynami na glikolu. Skladam, odpowietrzam i zwykle nie ma problemu - uklad dziala jak nowy. Pompke odpowietrzasz przez pompowanie dzwigniz z lekko odkrecona sruba trzymajaca przewod, ktora skrecasz po kilku pompnieciach na zcisnietej dzwigni hamulca. Najlepszy sposob odpowietrzania ukladu to wstrzykiwanie nowego plynu przez zaciski do gory, mozliwe ze sa specjalne zestawy strzykawek do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...