Skocz do zawartości

Pytanie o cewkomoduł


Quantico
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zmieniłem cewkomoduł w Derbi gpr 50 nude i teraz jest tak że jak podepnie kable tak jak pisze to nie działa w ogóle stacyjka i niema gaszenia bo nie podpinam żółtego przewodu bo jak go podepnie niema iskry a tak na pych pali i oczywiście niema świateł.Moze ktoś pomoże jak to ma być podpięte, pozdrawiam 

IMG_20221230_151901.jpg

IMG_20221230_151845.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z gaszeniem, trzeba sprawdzić, czy zwarcia nie ma na masę ten żółty przewód, ponieważ gaszenie występuje przez połączenie z masą. Pewnie ten żółty, gdzieś jest przetarty, lub w stacyjce masuje i dlatego nie ma iskry ( zachowuje się jakby cały czas motocykl był gaszony)... Te cewkomoduły raczej są dobre... 2 razy kupowałem... i 2 razy były dobre...

P.S.

Jak ma jeszcze oddzielny przycisk do gaszenia, tam trzeba delikatnie to rozebrać i sprawdzić czy poprawnie działa, czy czasem cały czas nie podaje na mase..

 

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie jest stop, tylko , że masz panie zwarcie i przełamanie żółtego przewodu i nie działa... Opisałem wczesniej... Ja to za trudne, to niestety trzeba się udać do kogoś kto żyje z napraw takich sprzętów...

Trzeba konkretnie zrobic przegląd instalacji elektrycznej...

 

Pozdr

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie o tym piszę, lepiej oddac komus co siedzi i dłubie zawodowo... Pozdr.

P.S

Ja np. kumam samochody, i wiele mogę przy nich zrobić, ale po prostu wolę oddać majstrowi zapłacić i miec z glowy hehehehe

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie dziś podpiąłem tak jak powinno być biały,czerwony,zielony,i żółty podpiołem bo znalazłem przewód od instalacji żółto -czerwonym są i światła,później na dole znalazłem przewód czarno-zielony i podpiołem go do modułu i jest gaszenie.Jest jeszcze jeden wolny kabel żółto -zielony czy on przypadkiem nie jest od obrotomierza,bo ktoś pisał że on się łączy z którymś kablem w module i działa obrotomierz, pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...