Skocz do zawartości

Rmumunia 30.07-14.08 2022


Jarek_D
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od jakiegoś czasu w planach miałem ten kierunek i wreszcie przyszedł czas, w początkowym założeniu miała być to samotna wyprawa ale jak już tutaj trafiłem i komuś pasuje termin to czemu nie, nie mam sztywnego planu którego na siłę trzeba się trzymać bo wiadomo jak jest w drodze wszystkiego się nie przewidzi, ogolnie założenie było takie żeby jechać bez spiny czyli max 500km dziennie lub mniej z opcją od czasu do czasu dwóch noclegów pod rząd w tymsamym miejscu, moje nastawienie jest głównie na namiot i kempingi ale wydaje mi się że zdrowo będzie przynajmniej co trzeci nocleg wziąć w jakimś hotelu czy pensjonacie

Start planuje 30.07. czyli sobota rano z okolic Kielc i pierwszy nocleg dla odmiany na kempingu nad sztucznym jeziorem Tisza-to miejscowość Poroszlo Węgry trasa około 500km, można zwiedzić Centrum Ekologiczne Tisza-Tavi lub nie jak kto woli

31.07. Kopalni soli w Rumunii Salina Turda zwiedzanie i dojazd na nocleg do miejscowości Sebes na kemping trasa około 430km początek drogi Transalpina

01.08. Trasa Transalpina i szukanie noclegu 

02.08. Bukareszt i zwiedzanie parlamentu i być może dwa noclegi 

04.08. Konstanca nad możem czarnym i tez być może dwa noclegi

06.08. Można polecieć wybrzeżem do Warny w Bługarii choć raczej nie będzie to spektakularnie widokowa trasa ale coś dla odmiany żeby nie wracać po tych samych śladach do Trasy Transfogarskiej lub poprostu wrócić przez Bukareszt do Curtea de Argeș

07.08. Trasa Transfogarska i może zamek Drakuli

08.08. Wąwóz Bicaz i w następne dni wszystko co zostało na północy w zależności jak pójdą wcześniejsze założenia

 

Oczywiście trasa, same miejsca i kolejność zwiedzania może ulec zmianie ale jakieś wstępne założenia muszą być 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.07.2022 o 11:59, markus119 napisał:

Myślę o Rumunii w dniach 13-21 sierpnia (ewentualnie 8 - 15 sierpnia).  Do tej pory na moto byłem sam 3 razy w Chorwacji  i raz we Francji. Zawsze namiot, ale na campingu. Jeżdżę CBF 600 spokojnie zgodnie z przepisami. 

witam masz jakis plan.pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na facebook znalazłem, że po 15 sierpnia to nie jest najlepszy termin, raczej odpuszczę.   "tak jak u Nas jest święto państwowe I wolny długi weekend. W tym terminie wszyscy Rumuni masowo urządzają sobie pielgrzymki po kraju. Miejsc noclegowych brak, mega korki, na transfogaraskiej stoisz nawet 600-700m przed tunelem i nie wyprzedzisz... bicaz stoi... transalpina trochę mniej ale i tak mega ruch..."

 

 

Edytowane przez markus119
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To tak dla potomnych - co prawda autem ale 15.08 koło godz. 17 dotarłem do Cârţişoara (powiedzmy, że początek Transfogaraskiej) - luźno na drogach.

16.08 rano - Transfogarska przejechana - również pusto.

I tak szczerze to nie ciągnie mnie, żeby tam wrócić na 2 kołach - asfalt mocno dziurawy 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...