Skocz do zawartości

Yamaha, seria RD


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się dowiedzieć o tej serii motocykli produkowanych przez yamahę.

Wiem tyle, że były to dwusuwy o pojemnościch 50, 125, 250 i 350

 

Zaciekawiłem się troszkę jak w pewnym komisie ujżałem model RD 125 DX. Wtedy napaliłem się na pierwszy motocykl, niestety wtedy nie miałem tyle kasy i po pewnym czasie motocykl z komisu zniknął. W wakacje na mieście spotkałem Rd 350 i była na sprzedaż. Trochę zaintrygowała mnie moc, bo z 350ccm - ponad 60KM ?

 

Teraz nie są chyba zbyt popularne, ale wiem, że w latach 80' trochę się tego kręciło (po europie oczywiście).

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mialem RD 80 MX i RD 350 LC (stara,z 1981 r.,jeszcze bez zaworu YPVS).

RD 350 to szalony motor.zapie**ala jak dziki ale dopiero przy wyzszych obrotach czyli jak w kazdym wykreconym dwusuwie.Na kopa potrafila zostawic takie sprzety jak np.GS750 (niska masa przy tej mocy czyni cuda).Maksymalnie wykrecilem z niej ponad 200km/h,dokladnie nie wiem bo licznik byl do 200.I na tym sprzecie tez przezylem najwieksze shimmy w zyciu bo miala duze do tego sklonnosci.Na gumie chodzila super no i nie trzeba bylo martwic sie o smarowanie przy takiej jezdzie bo to dwusuw.Dodam jeszcze ze mialem wersje po tuningu w Niemczech:byla w pelni obudowana,sportowa kierownica itd.,nie wiem tylko czy silnik byl rasowany.Jezdzilem nia sezon i nic sie nie zepsulo a palila 6-7l przy ostrej jezdzie bo tylko do takiej sie nadawala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem RD250LC z 83r

więcej: http://konrad1f.republika.pl/rd250lc.html

to była moja pierwsza japonia i w pełni zasługiwała na takie miano :lol:

wprawdzie v-max wynosiło coś ok 150km/h to można się było wyżyć na tym moto

lubiła wysokie obroty a naprawdę jechała przy 7-9tyś obr/min -także trzeba było się troszkę biegami namieszać

mnie osobiście wkurzało zużycie paliwa które nigdy nie schodziło poniżej 7l/100 a średnio wychodziło ok 8ltyle że faktycznie tym motocyklem nie dało się spokojnie jeźdźić

:lol:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam yamahe rd 80 chłodzoną powietrzem z 84 r.Max to cos koło 100 spalanie moja przy ostrym pałowaniu cos koło 5 l.Za niedługo planuje zrobic mały tuning czyli kupic cylinderek 100 do niego i może jeszcze coś ...

Jest to motorek typowo szosowy niestety dość mało jest o nim na internecie (szególnie polskich stron).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...