Skocz do zawartości

Problem z elektronika, kawasaki Z300 2015


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Niedawno mój motocykl zaliczył parkingową glebę. Wylało się trochę płynów, podniosłem go, sprawdziłem, czy odpala, wystartował, niestety dźwignia zmiany biegów pogięła się i musiałem ją wymienić.

Po wymianie dźwigni motocykl odpalił dwa razy, później elektronika zaczynała powoli znikać (kolejne kontrolki), później było słychać coś jak gdyby pompa nie przestawała działać(dźwięk, który słychać zaraz po włączeniu przełącznika kill switch), na koniec cisza. 

Sprawdziłem akumulator, było niskie napięcie, kupiłem nowy i podczas próby podłączenia czerwonego przewodu pojawiły się iskry i dźwięk pompy, przytrzymanie przewodu sprawiało, że pompa nadal pracowała, ale żadne światła, kontrolki itp się nie włączyły, tylko ta pompa(?).

Wszystkie przewody odłączyłem, motocykl w stacyjce w pozycji off, kill switch na off.

Co może powodować prace pompy pomimo wyłączenia silnika i kill switch?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem motocykl w garażu, niestety mam tam skos i tym razem źle rozłożyłem nóżkę, która się złożyła. W efekcie motocykl wylądował na ziemi, nie był to nawet duży upadek, trochę dałem rade go wyhamować do tego mam crash pady. Płyny wylały się chyba głównie dlatego, że z powodu skosu przód motocykla był dużo niżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno nie odróżnić paliwa od oleju. Tak, jest jeszcze chłodzenie płynem. Może wylał się płyn chłodniczy i zalał instalację, może to robić zwarcie? Tak, czy owak, cała instalacja do przejrzenia, pod kontem zwarć ew jakiś przetarć, przecięć. Czujnik halla i moduł zapłonowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...