Skocz do zawartości

POMOCY YAMAHA DT 125


diak1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym sie dowiedzieć jak zdjąć blokade elektroniczną CDI .Motorek jedzie teraz 100km/h a to juz mnie niezadowala .pozdrawiam

Jeżeli leci 100km/h i na luzie kreci sie powyżej 7,5 tyś to nie masz blokady CDI.

a masz zdjete reszte blokad ??

Tłumik jest blokadą ( trzeba go zmienić na sportowy) do tego 3 są kolanku .jedna na zaworze wydechowym i w filtrze powietrza do tego może masz bardziej terenowe przełożenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest dławik w filtrze powietrza? to ta guma z 2 dziurkami( taka zagieta, która wchodzi w obudowe filtra)? a jak ktos nie ma $ na sportowy tłumik to co zrobic? mój kumpel ciął gruszke w dt 80 i ją odblokował. gdzie w wydechu szukac bo tez chetnie bym tak zrobił? :banghead: STRZAŁEK opowiedz cos o tej kostce CDI bo sie nad nią męcze. mam cos w liczniku, taką szklaną 2 cm niby zaróweczke a w niej 2 blaszki. najwiekszy problem w tym ze odpadła i nie wiem do czego ją przylutowac i jak podłaczyc do niej przełacznik bo takie cos mam na obudowie predkosciomierza. aha moja dt jest z 97r. z góry dzięki za info :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha ten przełacznik kiedys dzialal( bo moj motor kiedys jezdzil po moim miescie ale poteem zostal sprzedany) (aha ten koles co jezdzil nim wczesniej nie wie jak to zrobic ). wiec przy predkosci chyba 50 trzeba go bylo za kazdym razem przełaczyc i wtedy byl odblokowany czyli lecial ponad 120 ale jak nie przeloczyles to jechal 80km/h. :oops: moze to głupio brzmi ale to prawda

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostki CDI ja dziwnym trafem nie miałem zdblokowanej. Co do Fitra to wawalasz tą gume z 2 oyworami ja poaztym wyciołem praktycznie otwór na całośc filtra z góry tak jak w crówkach jest ale ja miałem też tuning silnika. Wogle to polecam stronke www.dt125.de tam jest dział o odblokowywaniu krok po kroku, nawe z CDI tyle że po niemiecku, ale są obraki :banghead:

a jak ktos nie ma $ na sportowy tłumik to co zrobic?

to musi niestety jeździć troszke wolniej.

Zobacz na to http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=32700055 za ta kase to praktycznie jak za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjelem ta gume z obudowy filtra no i dławi sie jak na obrotomierzu jest 2 tys i dam gaz do konca, ale na pewno musze wyregulowac teraz gaznik.no i na troszke inny dzwięk , nie wiem czy nie dostaje za duzo powietrza ale regulacja gaznika pewnie to załatwi a co do wydechu to chodzilo mi bardziej o samą gruszke, co tam siedzi? a z tą niemiecką stronką to mam taki problem ze nie znam jezyka :oops: ale cos o odblokowywaniu chyba mozna znalesc w dziale tuning/entdrosselung? tylko ze nie widziałem tam rzadnych zdjęc :banghead:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjelem ta gume z obudowy filtra no i dławi sie jak na obrotomierzu jest 2 tys i dam gaz do konca, ale na pewno musze wyregulowac teraz gaznik.no i na troszke inny dzwięk , nie wiem czy nie dostaje za duzo powietrza ale regulacja gaznika pewnie to załatwi a co do wydechu to chodzilo mi bardziej o samą gruszke, co tam siedzi? a z tą niemiecką stronką to mam taki problem ze nie znam jezyka :oops: ale cos o odblokowywaniu chyba mozna znalesc w dziale tuning/entdrosselung? tylko ze nie widziałem tam rzadnych zdjęc :banghead:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjelem ta gume z obudowy filtra no i dławi sie jak na obrotomierzu jest 2 tys i dam gaz do konca, ale na pewno musze wyregulowac teraz gaznik.no i na troszke inny dzwięk , nie wiem czy nie dostaje za duzo powietrza ale regulacja gaznika pewnie to załatwi a co do wydechu to chodzilo mi bardziej o samą gruszke, co tam siedzi? a z tą niemiecką stronką to mam taki problem ze nie znam jezyka :oops: ale cos o odblokowywaniu chyba  mozna znalesc w dziale tuning/entdrosselung? tylko ze nie widziałem tam rzadnych zdjęc :banghead:

 

Po zdjeciu wszytich blokad trzeba dac dysze o rozmiar większą i wyregulowac gaźnik. W gruszcze sa w przegrody tak mniej wiecej w połowie i jedna zwęzka ttuż przy samym cylindrze. Sprubuj narazie załozyc gume na filtri odkrecić kolanko ( 3 sruby) jak je wyjmiesz to powina być taka tulejka od strony cylindra - treba ją wyjąc bo ona bardzo ogranicza przepływ spalin samo to daje wzrost mocy do 17 KM bo to jest najgorsza blokada.

Mam nadzjeze że te kilka zdjec pomoże ci zrozumiec o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STRZAŁEK, wielkie dzieki za pomoc. doszedłem o co chodzi z tą niemiecką stroną, to co potrzeba mam zrzucone na dysk , jeszcze tylko jakos to trzeba przetłumaczyc :banghead: a potem do garazu , a potem wiadomo co.. :)

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...