Skocz do zawartości

Szukam materiałów pomocniczych w eksploatacji Hondy CB125R.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ogólnie lubię ten motor bo nie jest skomplikowany i nie trzeba mieć stażu na stanowisku mechanika żeby utrzymać motocykl zadbany. Zna ktoś z was może pdf-a (lub coś w tym stylu) z cyklu "sam naprawiam" odnośnie Hondy CB125R. Głównie chodzi o silnik itp. Motocykl kupiłem z salonu ale przez te niezapowiadane wyjazdy z kraju olałem serwisy i dbam na własną rękę.

Ogólnie lubię ten motor bo nie jest skomplikowany i nie trzeba mieć stażu na stanowisku mechanika żeby utrzymać motocykl zadbany.

Po 900km zlałem oryginalnie zalany olej i wlałem Motula 10-W30 tak jak nakazuje księga 🙂 Pełny Syntetyk (czerwony). Na początku się obawiałem czy nie lepiej półsyntetyka ale na YT jest kilka fimików że zalewają te silniki właśnie czerwonym syntetykiem.

Jedyne co większe będzie mnie za 1-2 sezony czekać to regulacja luzów i wymiana filtra sitkowego (trzeba pokrywę sprzęgła ściągnąć) Nie wiem czy zamówić tylko fanty(uszczelka,filtr) u Hondy i zrobić samemu czy podjechać do HondaD&D Wrocław i przepłacić.

Po ilu teraz zrobić wymianę oleju? książkowo czy wcześniej

PS słyszałem że to ten sam silnik co w poprzedniej CBR125R

Edytowane przez LosKutasos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...