Skocz do zawartości

Ogar 200 - planowane przeróbki - strona


wiktor83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W piwnicy zalega Ogarek jak w tytule. Mam troszkę czasu (chyba jak każdy-w końcu zima się zbliża) i postanowiłem, że z mojego sprzęta wycisnę coś na podobizne Ogarka EMZETa, który to mi się bardzo spodobał.

Zasadniczo mam w planach przerobienie elektryki. Wstawienie akumulatora i elektronicznego zapłonu na module z poldka albo czegoś innego. Jako, że moja wiedza nt. elektryki nie jest może zbyt bogata mam ndzieje, że uda mi się wykorzystać ta moją wiedzę plus Wasze pomysły, wskazówki.

Docelowo, chciałbym aby wszystko chodziło na 12 Volt -> łatwość dostania części do takiej instalacjii .

Będzie więc potrzebna komplentie nowa instalacja. Nie chce się teraz szczegółowo rozpisywac co tam już wymysliłem - jestem ciekawy czy byłby ktoś zianteresowany tematem ?

 

W czasie tych przeróbek o ile ktoś zechce mi pomóc (choć odrobinkę) będe starał się robić kompletną dokumentację, fotografie, ceny czesci, adresy sklepów itd. Chciałbym aby powstała kompletna instrukcja dotycząca takich przeróbek.

 

Pozdrawiam

 

wiktor

 

p.s No chyba ze coś już takiego jest ..ale do tej pory sie nie spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw sie zastanów gdzie upchasz tą całą instalacje bo w ogarze jest bardzo ciasno jesli chodzi o takie rzeczy.Np. akumulator-gdzie go wsadzisz, bo do puszki narzedziowej sie nie zmieści (chyba że bedzie to jakiś mały i płaski akumulator (no tak, bo przecież nie z auta)A z wyglądu też cos będziesz robił? Może przeróbka na streeta? albo enduro?

PS.Wykorzytaj przy tej przeróbce silnik z Twojej Jawy TS 350.Gwarantuje Ci niezapomniane wrażenia z jazdy.To bedzie wtedy Ogar 350 :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedewszystkim akumulator zelowy. Ze zwyklego wylewalby sie kwas - w przypadku umieszczenia pod katem itp.

Kierunkowskazy - najlepiej jakies uniwersalne do japonca, jesli ma to byc nizej budzetowa przerobka - to okragle od simaka. Co jeszcze z uwag wprowadzajacych - nie spiesz sie, zanim zaczniesz go przerabiac doprowadz do stanu idealnego.

 

To tyle, jesli masz jakies pytanie to wal do joserdo`lfa - on jest specem od takich rzeczy :banghead: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktorze ... wlasnie zmobilizowales mnie do rozpoczecia remontu mojej DT :banghead:

 

Koniecznie zmień sobie światło razem z przednim plastikiem na kwadratowe ! :banghead:

 

Ale To w koncowym etapie - mam wazniejsze sprawy - np. tlok :|

 

Pozdrawiam! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktorze ... wlasnie zmobilizowales mnie do rozpoczecia remontu mojej DT :banghead:

 

Koniecznie zmień sobie światło razem z przednim plastikiem na kwadratowe ! :D

 

:banghead: :banghead: Dokładnie, to podstawa

Zawsze Ci o tym mówiłem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarka EMZETa, który to mi się bardzo spodobał.

dzieki :banghead:

 

szczerze mówie: przerobić na 12V nie bedzie prosto :? niestety

ale możesz spokojnie wycisnąć z 6V to co potrzeba, no chyba że planujesz zrobić Ogara 200 GolWings

 

aku spokojnie wchodzi około 5Ah, wiec nie bedzie problemu.

 

co do elektonicznego modułu, to podobno firma prameti coś grzebie przy zapłonie do ogara. zajrzyj www.prameti.webpark.pl i napisz maila, może odpisze (ja już ze 3 wysłałem i nic)

 

a kierunki to od simaka będą za duże, ja mam uniwersalne mini kierunki, tyle że był problem z żarówkami :?

 

jak coś to pisz do mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej Ejo ludki Co do modułu zapłonowego to znam kolesia który ma taki i nawet są fotki na bikepiks .. zaraz znajde to popatzrycie ... czyjnik krzywki ma podobny jak z tej strony co Emzet zapodał ..w jawie a modół to niewiem od czego ..

 

a tu taj macie fotki ... ciekawe czy działa ????

 

:mrgreen: :twisted: http://www.bikepics.com/members/magnum200/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei :

 

Arni :

Silnika z Jawy to nie będe ruszał bo nie dam rady Jawy sprowadzić do piwnicy :D

A co do miejsca na instalacje, z tym naprawde nie ma problemu. Jak na moje oko, w Ogarku jest tak duży schowek, ze może konkurować ze schoweczkami pod siedzeniem w duzej Jawie;)

 

Wiktorze ... wlasnie zmobilizowales mnie do rozpoczecia remontu mojej DT :D

 

Wow- no to ciesze sie' date=' ze moje pomysly doprowadzily do czegos pozytywnego;)

Ja narazie wizialem sobie Icea_PL Twoje slowa do serca i zacząłem doprowadzać to co jest do stanu zbliżonego d oideału. Dzisiaj już nastąpił pewien postęp - bo w końcu odpaliłem Ogarka. Ehh pali teraz od kopa - aż miło się tego słucha. W piwnicy w której się bawie w mechanika byli dzisiaj jacys hydraulicy (na oko po 50 lat). Skonczyli swoja robote i sie pytaja co sie stalo. Opowiedzialem co i jak - kolo popatrzył :banghead: przestawiliśmy troszkę przerwe na przerywaczu - kop i ..silnik zagrał ..Ehh .. duuużo się jescze będe musiał nauczyć :banghead:

 

 

szczerze mówie: przerobić na 12V nie bedzie prosto :? niestety

ale możesz spokojnie wycisnąć z 6V to co potrzeba

co do elektonicznego modułu, to podobno firma prameti coś grzebie przy zapłonie do ogara.

jak coś to pisz do mnie

 

W zasadzie dzisiaj chyba sobie darowałem przeróbkę na 12 V bo i faktycznie - po co ?

Do prameti chyba zaraz i tak będe musiał napsiać maila, bo ....padł moduł w Duzej Jawie :D NArazie sprawdza go znajomy elektronik - poszedl jeden kondensator ale dopiro dzisiaj bede wiedzial, czy trzeba zamawiac nmodul Jak będe musial pisac, to napewno spytam o zapłon do Ogara.

Mam tylko jedno pytanie, jakie mają wartości zastosowane przez Ciebiei mostki Graetz'a ?

 

Dzieki jeszcze dla JaWaK'a - fajny ten ogarek, do ktorego link podales. Zobacze, jak mi starczy cierpliwosci to moze jakies pomysly z tego Ogarka zapozycze.

 

Takze, ogarek chodzi już , i są pierwsze fotki, moze na dniach zasiade do zlozenia tego w jakas stronke, jak cos juz bedzie to napewno wszystkich poinformuję.

 

Pozdrawiam !! :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...

Musisz miec mostki greatza (niewiem czy tak sie to pisze) podłanczasz aku przez mostki i dziala na tej stronce masz schemat w dziale instalacja elektryczna : http://www.przecinak.republika.pl/

 

[ Dopisane: 29-09-2005, 16:37 ]

A co do aku na 12v to w ogarze sie nieda cewki daja zamalo prądu zeby go naladowac ja mam 6v i prądu jest aż zanadto.

Co do zapłonu to dobrze jest przerobić na bateryjny.

Jak skombinuje aparat to dam fotki jak to wygląda w motorku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...