Skocz do zawartości

Ustawienie rozrządu CBR 600 z 2001r


couch69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam, reguluje sobie zawory w hondzie cbr 600 z 2001. Wszystko posprawdzałem, dobrałem płytki itp ale..

Wał miałem ustawiony na znaku "T" do pierwszej pozycji sprawdzania zaworów gdzie patrzy się luz na ssących na 1 i 3 cylindrze, przeleciałem tak co 180 stopni jeszcze trzy razy i wróciłem do tego samego miejsca. Wtedy oczywiście napinacz zdjęty i ściągnąłem cały "mostek" lecz trochę za późno zauważyłem, że na wałku ssącym krzywki z 2 cylindra są skierowane trochę w dół, więc napierały mi na mostek, udało mi się go ściągnąć, z płytkami zrobiłęm porządek. Teraz chce to założyć i skręcić no ale nie będę na hama napierał i to dokręcał bo może to się źle skończyć.. Jeżeli wałek ustawiam sobie bez patrzenia na znaki w pewnej pozycji nie napiera on na żadną szklankę. Podczas tej pierwszej pozycji oczywiście znaki były tak jak trzeba i wszsytko się zgadzało, wałek wydechowy nie napierał i tak jest też teraz. Jak to teraz poskładać? Nie chćę narazie ruszać wałem bo mogę się zamieszać. Proszę o odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie będzie tak że wszystkie krzywki będą skierowane ku górze. Wał jest tak wykorbiony żeby cylindry odpalały na zmianę a nie wszystkie na raz. Więc to normalne że niektóre będą naciskały na zawory. Masz się trzymać serwisówki czyli zębatki wałków ustawione na znakach, krzywki pierwszego cylindra skierowane do góry, wał na T i skręcasz mostki po przekątnych. Wszystko jest w serwisówce.

Why... So... Serious

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zakręcać tak mostek kiedy krzywki na drugim cylindrze od strony ssącej naciskają mi na zawory? Krzywki pierwszego cylindra ustawione \\\--/// , wałki na znakach i wał na T, czyli teoretycznie wszystko OK. Chciałem się upewnić czy tak ma być. Czyli dociskać poprostu mostek żeby docisnąć krzywkami zawory w dół i powoli z głową to dokręcać tak ?

Edytowane przez couch69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...