Skocz do zawartości

RS


Rekomendowane odpowiedzi

I Ci bardzo dziekuje

p.s

Jaka masz Aprilie i jak mozesz napisz mi czy warto kupic RS 125 czy Honde NSR bo sie zastanawiam miedzi tymi modelami

Aprilia ponoc ma lepsze osiagi i wyglad (rzecz gustu ale dl amnei jej wyglad wymiata) ale gorzej jest z czesciami

WIec nie wiem co brac

Pomoz mi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Ci bardzo dziekuje

p.s

Jaka masz Aprilie i jak mozesz napisz mi czy warto kupic RS 125 czy Honde NSR bo sie zastanawiam miedzi tymi modelami

Aprilia ponoc ma lepsze osiagi i wyglad (rzecz gustu ale dl amnei jej wyglad wymiata) ale gorzej jest z czesciami

WIec nie wiem co brac

Pomoz mi

 

Jesli chodzi o to ktory model wybrac to moze nie jestem najlepsza osoba ktora moze o tym doradzic bo wiele nie jezdzilem na nsr ale przyznam ze o wiele lepiej sie czulem na rs kiedy sie decydowalem na zakup jednego z nich. Jesli chodzi o wyglad to oczywiscie Rs (jak dla mnie) bije nsr na glowe. Tak jak juz tez gdzies wspomnialem na tym forum mialem kiedys porownanie tych modeli i jesli chodzi o osiagi to aprilia tez przoduje. No i to sa plusy..a teraz minus jesli chodzi o czesci?? Nie powiedzialbym tak jak Ci pisalem w tym serwisie w wawie moga Ci sprowadzic najmniejsza czesc jaka bedziesz potrzebowal prosto z fabryki, oczywiscie na oryginaly trzeba czekac 3-4 tygodnie...ale mysle ze mowic ze o czesci trudno to lekko przesadzona teoria...szczegolnie ze sam niedawno sporo wymienialem i bez problemu dostawalem czesci nie tylko w tym serwisie aprili ale nawet w sklepach gdzie kupowalem zamienniki, wielu ludzi rzeczywiscie uwaza ze o czesci trudno ale to tylko dlatego ze jeszcze 1,5 roku temu rzeczywiscie tak bylo...no ale czasy sie zmieniaja...w niektorych wzgledach na lepsze:)

I jeszcze jedno mam nadzieje ze zadnen wlasciciel nsr mnie zjedzie...ale jesli sie zdecydujesz na nsr i staniesz na ulicy obok aprili rs to poczujesz sie troche mniejszy...bo rzeczywiscie aprilia jest wieksza:)

A co do tego jaka aprilie mam to jest to RS 125 rocznik93, ja tez sie zastanawialem miedzy roznymi 125 i duuuzo sie dowiadywalem...ale ostatecznie na koniec nie mialem problemu zeby sie jednoznacznie zdecydowac na RS. Jesli chcesz cos wiecej wiedziec to pytaj, mam nadzieje ze bede w stanie pomoc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglad to wiadomo rs przoduje

osiagi tez

jesli chodzi o czesci i juz glowe mam spokojna

Kupuje RS

Ile Trzeba dac ub ile dales za swoja rs

Jak bys mogl to wyslij mi na PW ile dales jesli nei chcesz pisac tego publicznie i jak bys mial to wyslij mi foto na

[email protected]

p.s

A jesli chopdzi o tlumnik to oplaca sie wkladac taki od 600 ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chopdzi o tlumnik to oplaca sie wkladac taki od 600 ? ? ?

 

Odpowiem Ci glownie opierajac sie na teori bo nie znam nikogo kto taki tlumik montowal, a sam tez nie probowalem. A wiec czy sie oplaca...jesli chcesz wieksze osiagi to napewno tlumik od 600 Ci nie pomoze, tlumiki sa budowane dla kazdego typu/modelu/producenta moto indywidualnie i dopasowywane do jego potrzeb, oczywiscie RS ma malutki tlumiczek co napewno jest minusem jego wygladu, i jesli chcesz dac ze wzgledow estetycznych tlumik od 600 to nie wydaje mi sie zeby byly jakies przeciwskazania, choc glowy nie daje, moze ktos kto mial z tym doswiadczenia zechce sie wypowiedziec?? Faktem jest tez ze jesli dasz duzy tlumik to zwiekszysz mase moto co napewno w ujemnym sensie wplynie na jego osiagi. Oczywiscie tlumik jesli zakupisz model Rs z oryginalnym warto wymienic na jakis bardziej usportowiony np Arrowa jest chyba najbardziej wydajny dodaje (roznie sie mowi) od 1-2 koni. Tlumik arrowa jest podobnych wymiarow co oryginalny i dodatkowo wykonany z karbonu a wiec ma maksymalna potrzebna wielkosc i minimalna wage. Oczywiscie z tym tlumikiem od 600 to jeszcze moze zalezec od jakiej 600 go dasz...ale jak mowilem na poczatku, opieram sie tylko na teori:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chopdzi o tlumnik to oplaca sie wkladac taki od 600 ? ? ?

 

A więc jeśli np. do aprili RS 125 ( lub innego dwusówa ) założysz wydech od 4T to licz się ze znaczną utratą mocy... 2suwy maja bardziej skomplikowane wydechy i muszą mieć tłumik dla nich przeznaczony... lepiej kupić arrowa albo inny sportowy do 2t. A wygląd??

no cóż... nic nie poradzisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hola hola...powiem tak: ja mam w mojej RS 50 tlumik wygladajacy na wyjety od 600,dorobil mi go koles i przystosowal go do 2T.wyglada jak od 600 ale tak naprawde to jest powiekszony tlumik od ktorego mialem.jest to tlumik zrobiony do 2T. :banghead:

 

ps.jak komus wezmiesz tlumik np.od CBR 600 to niebedziesz mial mocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wydechy do dwu suwow posiadaja komore rozprezna ktora jest bardzo wazna czescia silnika, wydechy z 4 suwow takiej komory nie posiadaja przez co osiagi znacznie spadaja.

Odzież, części i akcesoria do motocykli, skuterów i ATV

Wszystkie marki w jednym miejscu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

ja mialem aprille 50, dorwalem na 2 dni do testu koncówke leo vinci no i dzwiek byl podobny(beznadziejny) ale pochodzila chyba ze skutera potem wsadzilem zardzewialą koncówke od woldzwagena:) i ładniej brzmial, jak masz mozliwosc to wypróbuj tube od 600 raczej napewno bedzie ladnie chodzic no a jak stracisz 2 konie z 30 to nie bedzie tego czuc. dt-r fajnie brzmi jak na 125-ke chociaz tez mysle nad tłumikiem od 4 takta

:D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...