Skocz do zawartości

Białoruś, Rosja 2019


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po fantastycznej wycieczce na Ukrainę, którą odbyłem niedawno we wspaniałym towarzystwie, którą będę zawsze miło wspominał postanowiłem, że tym razem wybiorę się na Białoruś i Rosję. Może jest jeszcze dużo czasu ale z tego co mi wiadomo na trzy miesiące przed wyjazdem należy składać podanie o wizę no chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić. Dlatego też już teraz robię małe rozeznanie więc tutaj prośba do znających sedno tematu o jakieś bliższe informacje, wskazówki oraz porady. Jak zawsze bezcenne więc z góry bardzo dziękuje.

 

Szerokości życzę

Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie wczoraj wróciłem z Federacji Rosyjskiej.

Wizę załatwiałem przez pośrednika (z tego, co się orientuję, to jest rejonizacja. Mój rejon, to W-wa). Termin składania do 20. każdego miesiąca, a następnie biura pośrednictwa niosą kwity do odpowiedniej ambasady i w ciągu tygodnia wiza była gotowa. Firma załatwia wszystkie formalności (booking, ubezpieczenie zdrowotne niezbędne do otrzymania wizy). Trzeba jeszcze zieloną kartę na pojazd (ale nikt się o to już w czasie podróży nie zapytał, ale mieć trzeba).

Na granicy (ja przekraczałem w Estonii) wypełnia się kilka kartek (m.in. karteczka meldunkowa, której nie wolno zgubić, gdyż musisz zdobyć pieczątkę, że mieszkałeś i zdać ja na granicy przy wyjeździe) oraz kartka, że wwozisz pojazd i musisz nim/z nim/na nim wyjechać. W samej Rosji, to tylko paszport był potrzebny (wjeżdżając do strefy przygranicznej posterunek stały straży granicznej, i wszyscy muszą się wylegitymować).

Wjazd z Estonii do FR koszt dla motocykla to 1,5 euro (puszka 3 euro). Musisz wjechać na parking przygraniczny, zapłacić, podać nr rej. pojazdu, a na wyświetlaczy parkingowym pojawi się twój nr rej. i wówczas jedziesz. Za to jest ta właśnie opłata. Nie musisz pilnować kolejki, gdyż jesteś wezwany :)

To tak pokrótce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje Ci kolego stiv10 za cenne informacje. W moim przypadku będzie to wiza na Białoruś i Rosję. Już wiem, że na pewno pojadę tylko nie wiem kiedy. Wstępnie planuje końcówkę maja 2019 lub końcówkę sierpnia 2019. Białoruś chcę zobaczyć tak jak Ukrainę a Rosję ograniczam do Moskwy ewentualnie Petersburga aby przetrzeć ślady i zrobić rozeznanie przed dłuższą podróżą za dwa lata.

A powiedz mi kolego jak z pozostałymi rzeczami jak noclegi, jedzenie, drogi, ludzie, ceny?

Czy podanie o wizę składałeś 3 miesiące przed wyjazdem czy też przed samym wyjazdem?

 

Szerokości życzę

Savii

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi w ciągłej budowie :biggrin: , szerokie, bez wyrysowanych pasów (na dwóch pasach drogowych, czasami jadą trzy rzędy pojazdów), na ichnich eSkach są przecinające się skrzyżowania, przejścia dla pieszych, asfalt na głównych drogach może być, ale są i takie drogi, że w Polsce już dawno by ją zamknięto, a wójta/sołtysa/starostę/wojewodę zwolniono ;) . Petersburg pięęęękne miasto (ponad 5mln mieszkańców) kilka dni zwiedzania carskiej stolicy i jeździ się jak po naszych drogach. Ceny również europejskie, a jedynie waha za połowę ceny (2,60 zł/litr) :wink: . Tankowanie to archaizm (musisz zgłosić szejkowi, że będziesz tankował, ile i za ile), ale są również i samoobsługowe. Noclegi przez booking (40-60 zł/osobę). Dobra micha. Wódę można kupić jedynie do 22:00 (w Estonii do 20:00) i alkoholu nie ma na stacjach benzynowych.

Co do wizy, składałem 2, czy 3 tygodnie przed datą wyjazdu i dali radę. Biura pośrednictwa zajmujące się wizami przyjmują podania do 20. każdego miesiąca (przynajmniej biuro TAMARA), i następnego dnia dokumenty składają w ambasadzie. Po tygodniu wiza była gotowa. Składałem na początku sierpnia, a pod koniec sierpnia wizę miałem już w garści. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Super... jeszcze raz wielkie dzięki Stiv10. Ja już jestem zdecydowany ;) . Są już chętni na wyjazd więc to tylko kwestia czasu.... :notworthy: Plan się tworzy, chęci i zapał są cóż można więcej chcieć.....oby zdrowie dopisało :lalag:

 

Szerokości życzę

Savii

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Savii na temat wyjazdów do Moskwy, oraz Petersburga trochę informacji możesz zaczerpnąć z naszego forum.

Byliśmy w tamtych stronach.

Jeżeli chodzi o przekroczenie granicy Białoruś - FR jest niedostępne dla obywateli UE.

 

Dzięki Horoś. Wiem, wiem czytałem. Wtedy kiedy pojechaliście mogłem tylko o tym pomarzyć. Bardzo chciałem ale cóż wyszło jak wyszło. Właśnie w przyszłym roku planuje ten kierunek. Decyzja już zapadła. Chętnych mam, przygotowania zacząłem więc na razie małymi kroczkami powolutku do przodu. Słyszałem o tym, że nie można przekroczyć granicy z Białorusi do FR dlatego myślę jak to ogarnąć. Może zrobię sobie dwa wyjazdy, jeden tygodniowy tylko na Białoruś pod koniec Maja a drugi jednotygodniowy tylko na Rosję (Petersburg, Moskwa) i parę wiosek więcej pod koniec sierpnia od strony Litwy, Łotwy, Estonii . Czas pokaże…….zobaczymy pożyjemy

 

Pozdrawiam Savii

 

P.S

Czy ktoś orientuje się czy można wjeżdżać do Federacji Rosyjskiej dwa razy lub więcej na jednej wizie. Czy trzeba te informacje zgłaszać na etapie wyrabiania wizy. Pomyślałem sobie gdybym pojechał przez Kaliningrad (Rosję) potem przez Litwę, Łotwę i w Estonii przekroczył znów granicę z Rosją udając się do Petersburga i dalej na Moskwę to muszę wyrabiać dwie wizy.

 

 

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co się okrętuje na Rosję potrzebna wiza wielokrotna jak chcesz wjechać i wyjechać i jeszcze raz wjechać pisałem z biurem załatwiającym wizy do fr , ponieważ sam planuje pojechać do Rosji tylko mnie interesuje Bajkał w Rosji byłem już wielokrotnie ale najdalej w Ufie i to nie turystycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam z tego co się okrętuje na Rosję potrzebna wiza wielokrotna jak chcesz wjechać i wyjechać i jeszcze raz wjechać pisałem z biurem załatwiającym wizy do fr , ponieważ sam planuje pojechać do Rosji tylko mnie interesuje Bajkał w Rosji byłem już wielokrotnie ale najdalej w Ufie i to nie turystycznie

 

Witaj Ralfi85

Wielkie dzięki. Spróbuję się dowiedzieć w ambasadzie jak to wygląda. Gdybyś zrealizował swoją podróż na Bajkał w przyszłym roku to daj znać jak było no i w ogóle będę zobowiązany. Jeśli nie uda Ci się z różnych przyczyn to zapraszam za dwa lata bo wybieram się w tamte rejony a nawet dalej.

 

Pozdrawiam Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że wyjazd w przyszłym roku do Rosji, Białorusi cieszy się dużym zainteresowaniem co zauważyłem w otrzymanych do siebie e-mailach. Dziękuje wam wszystkim, naprawdę. Bardzo się cieszę , że są zainteresowane osoby, chcą się dołączyć i tak dalej ale z przykrością muszę oznajmić, że tym razem nie będę organizował wjazdu do Rosji i Białorusi gdyż oficjalnie zostałem zaproszony na taki wyjazd i to przez osoby z którymi byłem na Ukrainie. Dlatego wyjazd na Ukrainę jest i będzie dla mnie taki wyjątkowy. Poznałem tam fantastyczne osoby. Od kilkunastu już lat organizuję takie wyjazdy itp., zawsze marzyłem po cichu, że któregoś dnia ktoś mnie zaprosi i stało się tylko nie spodziewałem się, że nastąpi to tak szybko. Osoby te są dla mnie bardzo bliskie bo rzadko zdarza się, że można się rozumieć bez słów. Tak czy inaczej proszę do mnie nie pisać za co najmocniej przepraszam a za porady na Białoruś i Rosję bardzo dziękuję.

 

Szerokości życzę. Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Po fantastycznej wycieczce na Ukrainę, którą odbyłem niedawno we wspaniałym towarzystwie, którą będę zawsze miło wspominał postanowiłem, że tym razem wybiorę się na Białoruś i Rosję. Może jest jeszcze dużo czasu ale z tego co mi wiadomo na trzy miesiące przed wyjazdem należy składać podanie o wizę no chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić. Dlatego też już teraz robię małe rozeznanie więc tutaj prośba do znających sedno tematu o jakieś bliższe informacje, wskazówki oraz porady. Jak zawsze bezcenne więc z góry bardzo dziękuje.

 

Szerokości życzę

Savii

 

 

 

Cześć

Podpiołem się z moim pomysłem na wyprawę bo jest podobny 😏Mój plan to Rosja w 2019 jak najdalej na wschód

Chętnie nawiąże kontakt z osobami które mają coś podobnego w zamyśle Czytam Wasze wiadomości napewno skorzystam z porad 👍

Narazie szukam motocykla 😀Chyba kupię Translapa 650

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...