Skocz do zawartości

Jawa TS 350> opony


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jezeli chodzi o szerokosc to instrukcja podaje 3,25 na przod i 3,5 na tyl , prawie sie z tym zgadzam bo zalozylem na przod 3,5 i zauwazylem poprawe stablinosci co jest dla mnie wazne ,natomiast mialem na tyle 4.0 ale wrocilem na 3,5 -bardziej zwrotna sie wydaje i mniejsze opory toczenia czyli nieco lepsze osiagi .ja polecam oponke mitas bodajze H-O6, kupilem nowa na przod 3,5/18 za 112zl.jak dla mnie dobra opona za dobra cene i na suchym i w deszczu w jawie daje sobie rady(a lubie sobie czasami ostrzej pochodzic po zakretach). jak dla mnie szerokie opony poza wygladem w jawie nic nie daja , bo szerokie opony to jescze trzeba miec czym obracac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... najwięcej jeździłem na pirelli 3,75 kostka (heh kiedyś w przeszłości) i mam sam pozytywne wrażenia. Teraz mam metzelera ale jest troche za twardy..;)

 

A z czystym sumieniem moge polecić orginalne opony BARUM ;)

 

Pozatym używaną oponke możesz dostać bez problemu za około 50 zł

Jakbyś był w potrzebei to mam 2 na przód do sprzedania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne BARUMy są twarde i na deszcu lubią sbie uciekac na boki. Dobre są wyżej wspomniane mitasy, lub heidenau (ale sie szybko kończą). Co do wymiarów: przód radze zostawić oryginalny, albo ewentualnie zamienić na 80/80 x 18" z tyłu u mnie lata 110/90 x 18" (powinno być 110/80 x 18") i uważam że jest to najszersza guma jaką mozna tam wsadzić. Rozmiar wyżej (120) to już przegięcie po pierwsze opona sie wypacza na feldze a po drugie może ocierać o osłone łańcucha. O właściwościach jezdnych nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem juz kiedys o wymiarach opon. Ale po krótce:

 

3,5 x 18" oznacza, że opona ma średnice osadzenia 18 cali, 3,5 cala wysokości profilu i 3,5 cala szerokości.

 

110/90 x 18" oznacza, że opona ma 110 mm szerokości profilu, 90% z tych 110 mm wysokości profilu ( skrócie: pierwsza liczba to szerokość profilu druga to wysokość wyrażona w procentach szerokości.) i 18 cali średnice oosadzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...