Skocz do zawartości

Elektryka Gb Street


Piotr1994
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem z Gb street.Otóż kupiłem przedwczoraj nowy akumulator Novelbat YB5L-B 12V 5Ah 50A bo stary był padnięty i go włożyłem i było ok.Jak przekręciłem kluczyk to odpalił zaraz z rozrusznika elegancko.Nie miałem tylko krótkich świateł i podświetlenia tarcz więc rozebrałem lampę z tatą i zrobiliśmy krótkie i zrobiło się też podświetlenie tarcz i było ok.Później jak pojechałem i wróciłem to było ok.A teraz jak przekręcam kluczyk to powinno mi pokazywać,że mam na 0(luz) a nie pokazuje i z rozrusznika nie odpala i nie mam znowu krótkich świateł i podświetlenia tarcz(na postojowych są) z kopajki odpala za 1 razem.Jeszcze mi paliło kiedyś bezpiecznik co jest przy akumulatorze ale teraz nie spojrzałem wczoraj.Zamierzam teraz w sobotę usiąść w garażu i zrobić tą elektrykę raz a porządnie po swojemu.Tak to cała reszta działa normalnie.ktoś wie gdzie szukać winowajcy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tu masz schemat:

 

http://obrazki.elektroda.net/39_1279561350.jpg

 

a co do tego "zrobienia po swojemu" to chyba jednak lepiej

przywrócić fabryczną instalację.

 

Słabością wszystkich tanich chińczyków są kostki łączeniowe. Wiem bo mam tez chinola.

Odłącz akumulator, rozłącz każdą kostkę, delikatnie kombinerkami "przekoś" wtyki męskie (te płaskie)

tak aby przy składaniu wchodziły "na chama".

Mocno podejrzewam, że jak to zrobisz to wszystko zacznie działać bo

chińska miedź "jest identyczna z naturalną".

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak na rysunku. Pojedyncza wtyczka ma 1 gniazdo żeńskie i 1 wtyk męski (czerwony).

Wchodzi to łatwo, ale styk jest czasem kiepski.

Jeśli ciut zegniemy wtyk męski to wejdzie ciężko bo będzie musiał się minimalnie wyprostować przy wciskaniu,

ale będzie też sprężynował i dociskał ścianki więc połączenie będzie OK.

Przy kostkach zbiorczych trzeba deformować bardzo z umiarem bo z każdym wtykiem siła potrzebna do wciśnięcia kostki będzie coraz większa.

post-58907-0-10350400-1521909145_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...