Skocz do zawartości

Dławione XJ-oty


Skalar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dławienie XJ600 sprzed 1993 roku polega WYŁĄCZNIE na wymianie króćców ssących. Przypuszczam, że po prostu mają różną średnicę wewnętrzną. Koszt nowych króćców waha się w granicach 300-500 złotych. Wymiana jest dosyć łatwa, jednak po niej należy zsynchronizować gaźniki. Maksymalny koszt powinien się więc zamknąć w okolicach 600 złotych.

 

Jak sprawdzić moc? Banalna sprawa. Piszesz imejla do oficialnego importera Yamahy w Polsce, w którym uprzejmie prosisz o podanie mocy, z jaką motocykl wyjechał z fabryki. Podajesz numer ramy/silnika i czekasz. Ja dostałem odpowiedź po jednym dniu. Bardzo uprzejmie podziękowałem i finito :D Teraz wiem, że było to 71KM. Drugi sposób sprawdzenia, to wyprowadzenie konika na prostą. Jeśli na 6tym biegu normalnie przyspiesza do 180 km/h i jeszcze ma ochotę ciągnąć, masz te 70 kilka KM. Jeśli powyżej 140 mocno sięociąga...jest pewnie 50KM. Wtedy też 180 km/h nie osiągniesz. Powodzenia!

 

michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Wam za rady, zapomniałem o chyba najprostrzej metodzie sprawdzenia mocy silnika :mrgreen: a mianowicie, można zerknąć do dowodu i jeżeli nikt się w urzędzie nie pomylił to jest podana prawidłowa moc silnika (chyba w kW), w przypadku XJotki która oglądałem była wpisana liczba 54 czyli była to wersja 'open'

Mam jeszcze jedno pytanie, czy inne firmy jak Suzuki, Honda itd. równierz udostępniają takie dane po podaniu nr silnika/ramy motocykla?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sugeruj się mocą podaną w dowodzie. U mnie z tym wiąże się pewna historia, ale ostatecznie moc wpisana została z katalogu. Wiem, że moja XJ ma tyle KM, bo podchodzi pod 200km/h, jednak moc w dowodzie jest niemal wyssana z palca. Gdybym w stacji kontroli pojazdów podsunął moc 100KW miałbym wpisane 100kW. Pokazałem 54, mam 54. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...