Skocz do zawartości

Zakup pierwszego moto :) pod lupą Virago 1100ccm, ogłoszenie


konrad Starachoeice
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich serdecznie. od długiego czasu myślałem o chopperze. Do tej pory pozostaje to w moich marzeniach. Chciałbym jednak to zmienić. Marzenia są po to aby je realizować. Obecnie jestem na etapie robienia prawka na moto. Sam egzamin dopiero po nowym roku... ach ta zima... Ale do rzeczy. Do tej pory nie miałem prawdziwego moto a jedynie sprzęty o małej pojemności, pierwszy Romet, potem przez 5 lat Simson. Od jakiegoś czasu przesiadłem się do auta i tak już zostało. Inne priorytety były. Od roku zastanawiam się poważnie nad moto które bardzo dawno temu już wpadło mi w oko Virago 1100ccm. Mam 183 wzrostu, ważę 84 kg. Przeglądając ogłoszenia znalazłem takie

https://www.olx.pl/oferta/motocykl-chopper-yamaha-virago-1100-ccm-stan-idealny-CID5-IDmNQR8.html#3ea227b1f4;promoted

Co o nim sądzicie? Chciałbym przeznaczyć do 9000 na sam moto. Proszę Was o opinie, ewentualne porady.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przyznam, że wysoko startujesz bo ja 30 lat za kółkiem i po Ogarze 200 i Jawie 350 stopniowałem

sobie przyjemności. Waga słuszna bo taka jak mojej Yamahy TDM i te 60 kucy jest do ogarnięcia, ale pytanie

czy w ogóle siedziałeś na podobnym moto. Proponuję, zrób najpierw prawko, zapisz się do interesującego Cię

tematycznie forum, czyli chopperów, pojedź na zlot, wsiądź na wymarzoną maszynę i na kilka innych.

Są drobne różnice, które od razu powiedzą czy to ci leży. Jest tyle sprzętu, że łatwo kupić, ale sprzedać dobrze to już inna sprawa.

Na trasę mam TDM bo mi pozycja odpowiada, w terenie z tego samego powodu ujeżdżam Romecika ADV bo 650ccm

była zbyt ciężka, a miastem śmigam maxi skutem bo biegi mnie zmęczyły.

Kolega ma XV 1900 i koszty utrzymania małe nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak pisze kolega wyżej, przymierz się do motocykla, ( tego, inne modelu też) Wzrost masz słuszny i może się okazać że nie koniecznie będzie Ci się komfortowo siedziało na nim (oczywiście można to poprzerabia, przenieść sety, zmienić kierownicę, wymienić siodło) tylko wydaje mi się że na tym etapie nie warto pakować się w dodatkowe koszty.

 

Po zdjęciach moto wygląda na zadbane. Ale musisz je zobaczyć, a jeśli to jest to czego chcesz, to proponuje najpierw zobaczyć dwa inne, żeby mieć punkt odniesienia.

 

Ja swoje moto szukałem dwa lata, z czego rok dość intensywnie i nawet jak po zdjęciach widziałem że to będzie mina, to i tak na żywo chciałem zobaczyć, bo z każdym takim wyjazdem człowiek się czegoś uczył.

Przygotowałem sobie taką listę kontrolną, bo jak jedziesz sam to zawsze można czegoś zapomnieć,

https://www.dropbox.com/s/48rk01digk2jq14/lista%20kontrolna.pdf?dl=0

 

Co więcej mogę powiedzieć, Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...