Skocz do zawartości

Lazurowe Wybrzeże, Pireneje – Duga połowa czerwca 2018r


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Luc en Dios, przepiękna przełęcz ze 25km od Die, obok Pod Poyole zbierałem winogrona, a poza tym zdaje się byłem na bocznej drodze,

gdzie książkowy Szakal przemalowywał Alfę :-)

Sama przełęcz to cudowna , zwalona góra, pod góra kilkaset metrów skalnego labiryntu o głazach wielkości bloków, a potem możemy wspiąć się kilkaset metrów po gładkiej ścianie o coraz większym nachyleniu, aż do ostrej jak nóż krawędzi. Wejście OK, ale zejście stresowe bo jeden fałszywy krok i przez 300m się nie zatrzymamy...

Samo Pontaix, gdzie mieszkałem to miejscowość kilkuset mieszkańców na przełęczy, która Legiony szły na Anglię.

Droga D518 to bajka, sprawdź na street view, a zaraz niedaleko Cirque d'Archiane, gdzie pod jednym z wodospadów, no wiecie jak to z dziewczyną....

100km dalej, ale dokładnie już nie pamiętam która drogą, ale na Castellane jedziemy przez czerwone góry, naprawde robi wrażenie.

W Saint Tropez byłem 3 razy, ale z marzeń to jeszcze zwiedzenie Twierdzy d'If.

A zresztą dusza mnie tam ciągnie...

 

P.S. Na Glandasse (ponad 2km) wchodziłem 2 razy, za pierwszym wziąłem 3L wody i się męczyłem wnosząc i mijając 4 strumienie, a obok leżące plastikowe butelki. Za drugim razem olalem wodę bo przecież są strumienie i butelki leżą.

Przy ostatni strumieniu okazało się, że leżące na słońcu butelki po dotknięciu rozsypują się w proszek....ciężko się wracało...

Edytowane przez wiciu_r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli trasa w pobliżu Pontaix to chętnie się przyłączę bo lat parę na Winobranie tam jeździłem i znajomych mam.

Ja z kolei optuję za namiotowym wyrajem, jakiś kajakowy spływ Drome, wejście na masyw Glandasse, zatopiony częściowo wiadukt na jez. Serre Poncon

czyli odwiedzenie starych miejsc...

http://mapio.net/o/4239048/

 

wiciu_r - U mnie raczej wszystko pod dachem więc sam będziesz musiał zdecydować czy widzisz się w takiej grupie. Wiadomo nie każdy preferuję taką lub inną formę turystki oraz spędzania czasu dlatego nic na siłę. Wybór należy tylko i wyłącznie do Ciebie :lalag: . Zawsze możesz zakasać rękawy, spakować się i ruszyć w drogę. Ja żałuję, że tego czasu jest tak mało bo wiadomo chęć zobaczenia czegoś nowego jest silna lecz nieosiągalna więc z czegoś musimy zawsze zrezygnować.

Pozdrawiam Savii

 

 

Będę śledził temat, bo kusi mnie ponowne odwiedzenie wybrzeża, a jakby po drodze Alpy to już prawie raj :) . Poza tym byłem zawsze we wrześniu lub październiku i chętnie zobaczyłbym jak to wygląda w czerwcu.

Z kilkukrotnego doświadczenia z Lazurowego powrót w okolice Grenoble czy nawet kawałek dalej do Szwajcarii w jeden dzień nationalkami francuskimi jest spokojnie do ogarnięcia, jadąc w miarę przepisowo (trochę tam przekraczałem oczywiście, ale bez przegięć i po drodze coś tam jeszcze pobieżnie oglądając, np. "pchli" targ w jakiejś miejscowości - było to silniejsze od woli powrotu mojej Pasażerki). A drugi dzień niestety to już kilkunastogodzinny męczący powrót do Gdańska autostradami - i z tego bym spokojnie zrezygnował na korzyść przedłużenia nawet o dwa dni, ale za to jakimiś urokliwymi bocznymi drogami.

wiciu - podaj jeszcze parę ciekawostek z tamtych okolic.

 

Oby nie za długo... :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. Jak się uda to skaczę do Czech i stamtąd na max na bazę w Pontaix na 4-5dni. Jak termin pozwoli to się spotkamy w okolicy bo wracać chciałbym tydzień pod włoskimi Alpami znowu do Czech. Niestety ja na spontana, czyli namiot itp.

Pozdro

 

Wiciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W zasadzie kończę już przygotowania związane z wyjazdem więc przekazuje aktualne informacje dla osób zainteresowanych. Osoby które ewentualnie dołączą mówię tu o max3 osoby zapewniony mają nocleg na cały wyjazd. Jedynie co muszą zrobić to zacząć się pakować i odliczać czas do wyjazdu. Jeśli będą obowiązywać jakieś opłaty za kempingi Vacansoleil to poinformuję każdą osobę. Pozostałe osoby które będą chciały się jeszcze dołączyć załatwiają wszystko sobie sami....

 

Uwaga: Termin to 16-30.06.2018

 

Rezerwacja noclegów po drodze na 4 osoby już zrobiona. Ogólnie to miejsc brak a jak są to ceny kosmiczne ale udało się coś zabukować w odpowiedniej cenie przynajmniej tak myślę. Noclegi oczywiście ze śniadaniem, oraz niektóre z aneksem kuchennym.

 

1 nocleg ze śniadaniem – Czechy (za Ostrawą)

2 nocleg ze śniadaniem – Austria ( Taxenbach)

3 nocleg Apartament z aneksem– Włochy (okolice Oris przed zjazdem na Stelvio )

4 nocleg ze śniadaniem– Włochy (Piza) – opcja zwiedzania Krzywej Wieży

5, 6, 7, 8 nocleg – Francja (Castellane) – kamping Vacansoleil (domek na 4 osoby)

9, 10, 11, 12 nocleg – Francja (Rochetaillee) – kamping Vacansoleil (domek na 4 osoby)

13 nocleg – Włochy (Wenecja – Fusina) – kamping (domek na 4 osoby) – opcja zwiedzania Wenecji

14 nocleg Apartament z aneksem– Słowacja (Oszczadnica)

 

Pozostały mi jeszcze dwa kampingi Vacansoleil w dwóch rejonach Francji , po 4 dni ale to ogarnę lada moment i rezerwuję. Kampingi z podstawowym ubezpieczeniem.

 

Trasa w zasadzie będzie w miarę czasu lekko modyfikowana. Po prostu daję sobie czas aby ją dopracować i zgrać z resztą. Wstępnie a raczej na pewno obejmie ona dojazd zarówno autostradą oraz lokalnymi drogami, wszystko w zależności tak naprawdę od sytuacji.

 

Zgodnie z zarezerwowanymi noclegami trasa przebiegać będzie miej więcej tak:

Dojazd: Wejherowo – Łódź – Częstochowa – Ostrawa – Brno – Znojmo – Amstetten – Liezen – Taxenbach – Grosglockner – Lienz – Sillian – Cortina d’Ampezzo – Passo Falzarego – Passo Pordoi – Passo Gardena (itp. dopracuje szczegóły jakimi przełęczami pojechać) – Merano – Oris – Trafoi – Stelvio – Bormio – Livigno (jak starczy czasu) – Santa Caterina di Valfurva – Ponte di Legno – Dimaro – Spiazzo – Tenno – Riva del Garda – Malcensine – Garda – Lazise – Piza – Genua – San Remo – Castellane (Francja)

 

Na miejscu cd1: Castellane (4dni)

Lazurowe Wybrzeże : Saint Tropez, Cannes, Nicea, Monaco, Castellane, Verdon itp. oraz przełęcze Francuskie a jest tego trochę. Pracuję nad planem aby zobaczyć jak najwięcej w promilu, obrębie 100km może i więcej od Castellane w każdą stronę.

Col de la Bonette, Col de Turini, Col de Tende, Col de Larche, Col de Vars, Droga Napoleona - https://goo.gl/maps/t3NC1QC7XVH2

 

Na miejscu cd2: Rochetaillee (4dni)

Pracuję nad planem aby zobaczyć jak najwięcej w promilu, obrębie 100km może i więcej od Rochetaillee w każdą stronę. Tutaj nastawiam się typowo na przełęcze Francuskie: Col de l’Iseran, Col d'Izoard, Lautaret, Col de la Croix de Fer, Mont-Cenis, Mała Przełęcz Świętego Bernarda, Przełęcz Glandon, Col de la Madeleine, Galibier,

 

Powrót: Rochetaillee – La Grave – Briancom – Sestriere – Pinerolo – Turyn – Werona – Wenecja – Villach – Graz – Bratysława – Oszczadnica – Częstochowa – Łódz – Wejherowo

 

Wycieczka typowo turystyczna, bez pośpiechu i na luzie. Przejazd autostradą 130-140km, lokalne drogi zgodnie z przepisami bez przeginania.

 

Orientacyjny koszt na osobę za wszystkie noclegi (14 noclegów) to 1060zł. Doliczyć należy sobie za winietę na Austrię, Grosglockner itp. oraz paliwo za przejechane kilometry. Reszta formalności w rękach każdego z osoba czyli jedzenie, picie, zaskórniaki oraz przygotowanie motocykla na wyjazd, dodatkowe ubezpieczenie Assistance + zdrowotne ale to chyba wszyscy wiedzą. Myślę, że w miarę zrozumiale przedstawiłem wszystkie informacje związane z wycieczką więc na tym chyba zakończę. Gdyby były jakieś pytania lub chęć udziału w wyprawie to proszę pisać na PW.

 

Szerokości życzę Savii

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje wszystkim za zainteresowanie :lalag: . W związku zapytaniami tak jak mówiłem wcześniej jest to wycieczka typowo turystyczna bez pośpiechu i na luzie :crossy: . Jedziemy swoim tempem, jakąś sobie ustaloną trasą, stajemy na odpoczynek, zwiedzamy i oczywiście zatrzymujemy się na nocleg. Po drodze kilka, kilkanaście przełęczy i atrakcji do zobaczenia więc będzie komfortowo. Informuje również iż na chwilę obecną mam już zarezerwowane wszystkie noclegi (14 noclegów) i podam je zdecydowanym już na 100% uczestnikom :flesje: . Proszę na spokojnie wszystko sobie przemyśleć i poukładać swoje sprawy aby nie kolidowało to zawodowo, rodzinnie z wyjazdem, przede wszystkim nic na siłę i w ostateczności się zdecydować lub wybrać coś innego może bardziej atrakcyjniejszego bo wiadomo jest jeszcze dużo czasu. W każdym razie Ja z chwilą osiągnięcia max 4 osoby razem ze mną prawdopodobnie zamknę temat. Oczywiście będzie można pisać na PW i dowiadywać się co i jak :rolleyes: . To chyba tyle z tych najważniejszych i chyba przed ostatnich informacji.

 

Szerokości życzę Savii

 

 

 



Na chwilę obecną mam komplet. Jeśli się coś zmieni to oczywiście o tym poinformuje.

 

Szerokości życzę Savii

Edytowane przez Savii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przesyłam aktualne wieści.

Zwolniło się jedno miejsce więc gdyby ktoś był zainteresowany, zdecydowany to proszę o info na PW.

Na chwilę obecną jadą trzy osoby i trzy motocykle.

 

Co do trasy jest ona cały czas analizowana, lekko modyfikowana. Na pewno dojazd będzie obejmował przełęcze jak: Grosglockner, Passo di Giau, Passo Falzarego, Passo Pordoi, Passo Gardena, Stelvio, Santa Caterina di Valfurva, Passo Gavia, Passo del Tonale.

 

Rozważam również odwiedzenie Livigno a także Muzeum Ferrari lub Lamborghini w Modenie jadąc do Pizy. Wszystko jednak będzie zależało od chęci, pogody i czasu jaki będziemy mieli dla siebie.

 

W drodze powrotnej z Wenecji może uda się również po trasie jadąc już do domu zboczyć trochę i zahaczyć Wurzenpass (Słowacja-Austria).

 

We Francji zarezerwowane i opłacone są dwa kampingi. Jeden w miejscowości Castellane (pobyt 4dni). Drugi kamping w miejscowości Rochetaillee (pobyt 4dni). Na każdym kampingu do dyspozycji mamy domek czteroosobowy z dwoma sypialniami, kuchnią, częścią jadalną, tarasem i łazienką. Pozostałem noclegi w drodze do i z powrotem są już zarezerwowane i potwierdzone. Obejmują pokoje dwuosobowe ze śniadaniem, apartament z aneksem kuchennym oraz bungalow dwoma sypialniami.

 

To chyba wszystko z takich ciekawostek. Reszta pozostaje bez zmian.

 

Szerokości życzę Savii

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

😎😎😎 Lewa

 

Lewa, Lewa :flesje: - tak trzymaj.....

 

 

Gdyby się zwolniło miejsce na dwie osoby = 1moto lub można dokoptować proszę daj znać. Tel chyba do mnie masz ?

Wystarczy ze parę dni nie zajrzałem na FM a tu taka okazja uciekła. :banghead:

 

Trzeba być czujnym przez cały czas :icon_rolleyes:. Dam znać co i jak więc cierpliwości.... dzięki za telefon. Będziemy w kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...