Skocz do zawartości

Sprzedaż motocykla, nie przerejestrowalem ponieważ zgubiłem kartę pojazdu


Shokei
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Skarbówka może się przyjebać i naliczyć karę, ale to nie zmienia w żaden sposób nabycia prawa do własności pojazdu, dysponowania nim, ubezpieczania go czy występowania o dokumenty.

A gdzie ja pisałem że jest inaczej? Natomiast idąc do Starostwa warto mieć papier ze skarbówki, bo bywa że o to pytają (na przykład u nas). Zresztą po co płacić kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie zaświadczenie?

 

 

 

 

Wydanie wtórnika karty pojazdu (WUK-II.0143.10.17.2017) KARTA USŁUGI

 

Podstawa prawna

ustawa z dnia 20 czerwca 1997r. Prawo o ruchu drogowym

Wymagane dokumenty

Wszystkie czynności związane z rejestracją pojazdu i wyrejestrowaniem oraz wszelkie zmiany zapisów w dowodzie rejestracyjnym dokonuje

właściciel pojazdu lub pełnomocnik

Wymagane dokumenty:

...................................................

3. W przypadku zagubienia karty pojazdu przed ponownym zarejestrowaniem pojazdu, do wniosku o rejestrację właściciel pojazdu dołącza się dodatkowo:

- zaświadczenie wystawione przez organ rejestrujący właściwy ze względu na miejsce

ostatniej rejestracji potwierdzające dane zawarte w zagubionym dokumencie, niezbędne

do rejestracji

......................................................................

takie zaświadczenie

nie wiem jak to działa w starostwie u Ciebie . Ja duuużo spraw załatwiam w rożnych W-K (średnio raz na 2 tyg ) i NIGDY jeszcze nikt o skarbówkę nie zapytał

Edytowane przez kiler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie zaświadczenie

nie wiem jak to działa w starostwie u Ciebie . Ja duuużo spraw załatwiam w rożnych W-K (średnio raz na 2 tyg ) i NIGDY jeszcze nikt o skarbówkę nie zapytał

Myślałem że jeszcze jakieś zaświadczenia są potrzebne u Was - to to normalka.

U mnie ostatnio wyrabiałem koledze wtórnik blachy na eLkę to kazali pokazać zaświadczenie ze skarbówki (moto dopiero co kupione).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...