Skocz do zawartości

Islandia sierpień 2017


Simonson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Nazywam się Szymon i chciałbym przedstawić swój kolejny projekt. Nie jest to organizowana wyprawa, lecz indywidualny projekt.

Motocykle to nasza wspólna pasja, więc na tyle na ile można sobie pozwolić uciekam gdzieś w świat.

Pierwsza wyprawe odbyłem w zeszłym roku w październiku z Gdańska do Antwerpii, droga prowadziła przez Czechy, Austrie, Słowenie, Włochy, Szwajcarie, Niemcy, Holandie, przejechałem prawie 5000km. Podczas samotnej wyprawy można spojrzeć w głąb siebie i korzystać z wolnego czasu jak tylko pozwala nam na to humor i siły.

 

W tym roku wybieram się na Islandie. Z racji, że teren jest dosyć wymagający-setki kilometrów drogami szutrowymi, pogoda jest bardzo zmienne oraz problemem może być brak możliwości kontaktu, postanowiłem przedstawić swój projekt i zapytać czy jest ktoś chętny aby dołączyć. W razie sytuacji kryzysowej na pustkowiach, zawsze łatwiej opanować to wraz z kimś. Wyprawa będzie wymagała dobrego przygotowania, lecz wydaje mi się że ktoś decydujący się na coś takiego jest tego świadomy. Nigdy nie mam zamiaru narzucać swojego planu, jeśli towarzysz będzie chciał robić coś innego to można się rozdzielić i spotkać po pewnym czasie. W czasie projektu przewiduje też kilkugodzinne trekkingi.

 

Z racji faktu, że nie dysponuje motocyklem typowo przeznaczonym do takich wypraw, będzie to dodatkowe utrudnienie, lecz siła ducha jest w stanie pokonać każde trudności.

 

Przepiękne krajobrazy oraz niecodzienna przygoda niewątpliwie są warte poświęcenia oraz wszystkich pieniędzy.

 

Terminy:

start 12-13.08

15.08 Zarezerwowany prom z Hirsthals w Danii(na islandii 17.08) - małym dyskomfortem może być 55h na morzu w każdą stronę.

Oczywiście trzeba dotrzeć najpierw na półnoć Danii- przewiduje prom ze Świnoujścia do Kopenhagi, dalej na motorze.

prom powrotny 30.08(W Danii 2.09)

 

Koszt:

Prom na islandie około 810Euro

Prom do Kopenhagi okolo 200Euro

+jedzenie

+paliwo

+noclegi(w zaleznosci od sytuacji przypuszczam, ze polowa bedzie na dziko w namiocie)

 

Jestes zainteresowany? Napisz: [email protected]

 

Oczywiscie, jesli ktos ma jakies ciekawe uwagi, to bede wdzieczny za pomoc.

Pozdrawiam i zycze udanego sezonu na moto!!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ciekawy projekt. Szczerze mówiąc gdyby podróżowanie odbywało się jedynie asfaltem to pewnie rozważyłbym twoją propozycję. Koncepcja wyprawy wydaje się inna od pozostałych. Narobiłeś apetytu kolego, muszę to na spokojnie przemyśleć bo tak jak ty nie mam odpowiedniego motocykla jak na te drogi no i pozostaje jeszcze urlop?

Szerokości życzę

Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuj ciepły namiot i śpiwór... W zeszłym roku w czerwcu jak byłem, to w paru miejscach rzucało mokrym śniegiem....

No i bierz poprawkę że ceny takie jak w Skandynawii plus premia za przesyłkę promem. :(

Za to jakby było coś nie halo, to praktycznie co drugi kierowca autobusu to Polak :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na lodowcu się nie liczy :P a ja piszę o przybrzeżnych wioskach :D

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...