Skocz do zawartości

..calkowicie mechaniczna olejarka lancuchowa - steampunk ;-)


Gość yeuop
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec tak - nie do końca przekonują mnie produkty roznych producentow znanych marek ze względu na ingerencje w motocykl.

Przecinaniu rurki podciśnieniowej mówimy stanowcze NIE!!!!

Zapinaniu jakiegoś ustrojstwa w instalacje elektryczna mówimy stanowcze NIE!!!!

 

Szukalem, myslalem, kombinowałem i ciagle nie moglem na to wpaść.

Moje myśli krazyly wokół czegos na kształt mydla w plynie - czyli plastikowy pojemniczek, pompka, przewod i tyle. Tylko nie wiedziałem, jak to zamontować ;-)

 

Można znaleźć fajne patenty na YT, wystarczy wpisac "scottoiler diy".

Fajne gotowe produkty robi OSCO oraz KOBRRA, tyle tylko, ze oni kaza sobie slono za to zaplacic (około 500pln).

 

A może sami przerabialiscie temat i macie jakies pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialiście, zestaw kroplówkowy to gotowa olejarka. Czyli zbiorniczek na olej podłączony przez przewód kroplówkowy, dozowanie wyregulowane dozownikiem od kroplówki, i przewodzik dalej puszczony na łańcuch.

Tylko że scottoiler (stary, nie elektroniczny) to o wiele lepsza jakość. Wygodniejszy jest.

A podciśnienie to tylko po to żeby się włączało tylko w trakcie jazdy. Inaczej musisz manualnie włączać i wyłączać przy każdym starcie, a to raczej bez sensu.

I na długich trasach ustawiaj połowę, albo nawet i mniej tego co w mieście...

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem, potem dostałem od kumpla co ściąga motongi z UK starego scottoilera, a potem zdemontowałem w cholerę ;) Strasznie wszystko się brudzi jednak. W Polsce najwygodniejszy olej jaki znalazłem to do pilarek łańcuchowych. Miał taką właściwą gęstość.

 

Teraz jade szprejem i wystarcza. Ale teraz mniej jeżdżę :(

 

Kroplówkę (znaczy zestawy) można kupić w aptece, a jak nie ma to każda pielęgniarka ci załatwi :D Jako zbiorniczka kiedyś używałem większej strzykawki, tylko że musi mieć odpowietrzenie bo inaczej nie będzie kapało.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak - nie do końca przekonują mnie produkty roznych producentow znanych marek ze względu na ingerencje w motocykl.

Przecinaniu rurki podciśnieniowej mówimy stanowcze NIE!!!!

Zapinaniu jakiegoś ustrojstwa w instalacje elektryczna mówimy stanowcze NIE!!!!

 

Szukalem, myslalem, kombinowałem i ciagle nie moglem na to wpaść.

Moje myśli krazyly wokół czegos na kształt mydla w plynie - czyli plastikowy pojemniczek, pompka, przewod i tyle. Tylko nie wiedziałem, jak to zamontować ;-)

 

Można znaleźć fajne patenty na YT, wystarczy wpisac "scottoiler diy".

Fajne gotowe produkty robi OSCO oraz KOBRRA, tyle tylko, ze oni kaza sobie slono za to zaplacic (około 500pln).

 

A może sami przerabialiscie temat i macie jakies pomysły?

Qrde Yeuop dorabiasz w reklamie ? :)

 

bo ,qrde, sorry , please , helllooolo , brzmi jak reklama ;)

"Gdy szykuję śniadanie, zwykle se o korkach słucham, jak tkwią te ch*je w tych jebanych autach."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...