Skocz do zawartości

wypadek bez oc (sprawca) nie wiedząc że oc jest nieważne


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli bez wypowiedzenia umowy nie sprzedaje sie auta ?

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sobie to wyobrażasz? nabywca powinien otrzymać polisę, ważną polisę, a co on zrobi to już jego decyzja. ok, przyjeżdża z lawetą i mówi dzięki, nie potrzebuję, ale i tak ty tej polisy nie wypowiesz. nabywca musi to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żeby otrzymać zwrot składki z OC, nabywca musi podpisać oświadczenie że zrzeka się poprzedniej polisy, a sprzedający musi iść do TU poinformować że nabywca się zrzekł + podać swój nr konta.

 

ano właśnie

Czyli jeśli kumpel nie zrzekł się oc to powinien je mieć do końca trwania polisy ...

 

Jedyna sensowna możliwość to że zrzekł się tej polisy ktoś po drodze a kumplowi wcisnął kita że oc jest i w efekcie auto jeździło bez......

ale wtedy to wada prawna bądź oszustwo ...

 

tylko weź to udowodnij :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co stoi na przeszkodzie zawrzec w jakims TU nowa umowe na siebie / pojazd ?

 

Leon,

 

jak to wygasa, czyli jak miesiac po wykupie polisy sprzedaje Auto to nastepny wlasciciel jezdzi na moim ubezpoieczeniu za moje pieniadze ? Chyba po sprzedazy TU musi zwrocic mi moja kase !

 

 

:crossy:

Polisa jest przypisana do pojazdu na podstawie VIN-u a nie na i do właściciela pojazdu.

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ano właśnie

Czyli jeśli kumpel nie zrzekł się oc to powinien je mieć do końca trwania polisy ...

 

Jedyna sensowna możliwość to że zrzekł się tej polisy ktoś po drodze a kumplowi wcisnął kita że oc jest i w efekcie auto jeździło bez......

ale wtedy to wada prawna bądź oszustwo ...

 

tylko weź to udowodnij :D

Ja w przypadku tego świstka z OC zawiadomiłbym prokurature, ciekawe jak by to się dalej wszystko potoczyło...

 

 

W każdym razie michoa widzisz że takich spraw trzeba pilnować i najlepiej od razu po zakupie zgłosić(również w ubezpieczalni) i przerejestrować auto, bo w tej chwili oszczędności szlag trafił. Chytry dwa razy traci ;)

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa jest przypisana do pojazdu na podstawie VIN-u a nie na i do właściciela pojazdu.

 

Vidon

 

Rozumiem wiec, ze to pojazd ma znizki a nie wlasciciel. he, he.

 

JAk sobie to wyobrazam ?

 

Po prostu, nowy wlasciciel pojazdu podpisuje zobowiazanie o przerejestrowaniu pojazdu i zawarciu nowej polisy

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polisa jest przypisana do pojazdu na podstawie VIN-u a nie na i do właściciela pojazdu.

 

Vidon

 

Rozumiem wiec, ze to pojazd ma znizki a nie wlasciciel. he, he.

 

JAk sobie to wyobrazam ?

 

Po prostu, nowy wlasciciel pojazdu podpisuje zobowiazanie o przerejestrowaniu pojazdu i zawarciu nowej polisy

 

:crossy:

Polisa przypisana jest do pojazdu na podstawie nr rej/VIN, a zniżki są z peselu.

Jeżeli sprzedający zgłasza sprzedaż / kupujący zgłasza kupno w ubezpieczalni, to przychodzi ewentualna rekalkulacja - dopłata, bo sprzedający np miał 60% zniżek a kupujący miał 30%.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlodi

 

ja to wszystko wiem

 

ale wqurfiajacy jest fakt, ze TU dymaja Was bez wazeliny.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...