Skocz do zawartości

Honda CB 450


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu kupiłem swój pierwszy motor HONDA CB 450(naked bike) 1986 rocznik- jesli posiadacie informacje na temat tych motorów proszę o jakieś info: co o nich sadzicie, jakich awarii można się po nioch spodziewać i ogólnie wszystko- z góry dziekuję za sensowne komentarze-Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany... w niedzielę chcę taką obejrzeć. Szukałam 250 ccm, ale mnie zachęcają zebym od razu spróbowała 450. NIby prawko robiłam na 250 i było ok, cholera, nie wiem ;-)

 

Wygląda hm.... super

 

ja mam świra na punkcie czerwonej... typowe :lol:

 

jak wpiszesz w www.google.com to tez pokaze się sporo opisów i linków

 

Szerokiej drogi!

 

ile zapłaciłes? o ile mozna spytac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, Pooh,

450 to chyba dobry pomysł. Jak robiłaś prawko w Warszawie, to zapewne miałaś Yamahę SR 250, więc z CB450 raczej sobie spokojnie poradzisz. To nie jest plastikowy ścigant. Mocy sporo, ale mając odpowiednio dużo doświadczenia życiowego (niekoniecznie nawet na moto) i pokory wobec maszyny, to powinnaś ją spokojnie ujarzmić. Problemem może być tylko masa motocykla - nieco większa niż w przypadku 250. Ja po kursie z dużą obawą usiadłem na CB 750, ale po kilku godzinach jazdy już jest w miarę OK. Na początku byłem oszołomiony mocą i masą. Do masy się przyzwyczaiłem, ale do manetki gazu dalej podchodzę jak pies do jeża :( I to jest chyba w dużej mierze warunek przeżycia. Umiejętności i rozsądek uzupełniają się. Jak zabraknie jednego, to drugie może ratować. Jak zabraknie obu, to problem...

Także pytanie: 250 czy 450, tak naprawdę dotyczy zaufania do własnego zdrowego rozsądku. Takie odnoszę wrażenie, choć przyznaję, że doświadczonym motocyklisą nie jestem.

Pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Hubert,

 

rozsądku u mnie dość, więc coraz więcej optymizmu we mnie że może jednak uda mi się kupić swoje moto przed zimą.

miałam już virago 535, ale sprzedałam, chopper kompletnie mi nie leży, a zakup był raczej inwestycją.

co do masy.. no własnie, nie sądzę żebym podniosła 180 kilosów, a może?

martwi mnie trochę centralna nóżka, ehhheh... będę opierać o murek? :smile2:

 

ochhhh...ludzie to mają problemy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie(Terrorist- wielkie dzięki za link!!!)

Przemas- mam nietłumioną wersję.

Pooh- pytałaś o cenę- 2400 pln z tym ze rozrusznik musi iśc do robienia(ktoś go uruchomił na włączonym silniku) no i niestety nie był rejestrtowany w kraju, więc trzeba doliczyc 500,- za karte pojazdu.

Jesto to mój pierwszy motor, ze postury jestem lichej tez bałem się ze sobie z nim nie poradze- ale nie taki diabeł straszny...;) zresztą- 180kg , co to jest - ;)

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Pooh,

Ubzdurałem sobie, że kupujesz pierwsze moto :oops:

CB 450 ma tylko centralną podstawkę? Ale nawet jeśli, to jeżeli ma taki patent w postaci dźwigni, jak moja CB 750 to stawianiena niej to czysta poezja. Wchodzi bez żadnego wysiłku. Swoją mogę na niej ustawić bez użycia rąk - używając tylko swojej masy (nienajmniejszej, co z pokorą przyznaję ;))

Miałem na swojej maszynie lekką glebę (przy 5 km/h na piachu, aż wstyd się przyznać) i postawienie jej z powrotem na koła nie stanowiło specjalnego problemu. Bez oporu uznała wyższość moich, skręcających się równo ze śmiechu, 108 kg argumentów ;)

Najlepszego

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Pooh,

Ubzdurałem sobie, że kupujesz pierwsze moto  :oops:  

 

Jest to praktycznie jej pierwsze moto na ktorym bedzie jezdzic ;)

Virago kupila kiedy jeszcze nie jezdzila i nie miala prawka jak zaczela czuc moto to okazalo sie ze jednak Virago jest nie dla niej.

 

Co do bocznej stopki jak nie ma to trzeba pomyslec jak dokupic lub zrobic i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Pooh,  

Ubzdurałem sobie, że kupujesz pierwsze moto  

 

 

bo w 99% miałeś rację, Hubercie.

miałam virago 535 ale zaliczyłam na niej fajną glebę i więcej na niej nie jeździłam, wyłącznie jako plecak.

Tak więc hondka 450 to będzie moje (o ile ją kupię) "pierwsze moto"

 

 

;) Agnieszka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...