Skocz do zawartości

Wytrzymałość łożysk z koszykiem poliamidowym.


Jari76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy łożyska z koszykiem poliamidowym nadają się na wał czy nie? Ponoć przy standardowym zestawie tak ,ale przy mocniejszych setach/większych obrotach typu 12000 i więcej koszyk ulega zniszczeniu od temperatury. Mają w parametrach napisane że mogą pracować bez przerwy w 100 stopni-praca ciągła.Jak to jest z nimi. Czy się nadadzą do Simsona?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy założyłem cylinder 70 to jedynie co wymieniłem to wał na wzmacniany bo na standardowym zawarłem simka 3x i jeszcze sprzęgło bo nie wyrabialo, nie wymienialem nigdy łożysk w silniku, więc nie wiem po co chcesz montować jakieś wynalazki, jak już wymieniasz to zamontuj zwykle standardowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię remont zapasowego silnika.Doradzono mi na forum itd. takie właśnie łożyska.Natomiast mechanik ze sklepu w którym jest taki komplet do Simsona powiedział że do zwykłego seta mogą być, ale coś mocniejszego to się raczej nie nadają.I faktycznie mają w karcie produktu temperaturę pracy ciągłej 100 stopni,więc latem przy dużych upałach i długich przelotach może być problem.O tej temperaturze pracy wyczytałem dopiero po zakupie FAG.Wygląda na to że będę musiał dokupić na wał dwa jakieś KOYO itp.Po co sklep oferuje takie komplety skoro ich mechanik ma wątpliwości.Chciałem dobrze a wyszło nie tak jak miało być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że to bzdura odnośnie tego że łożysko to nie wytrzyma wyższych obrotów.Temperatura pracy krótkotrwałej to 180 stopni,pracy ciągłej w powietrzu około 90-100 stopni,w skrzyni korbowej jest chłodzone mieszanką dodatkowo.Łożysko stalowe, dopuszczalna temperatura pracy 120-mowa o zwykłych ,nie wzmocnionych.Generalnie według kart produktu wychodzi na to że poliamidowe jest mocniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...