Skocz do zawartości

Nordkapp 2017


pepe68
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest lista na potrzeby wlasne, nieredagowana (prawie), stanowi dla mnie punkt odniesienia do wypadów tych dalszych i bliższych:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1G13EKAJaAh1hNhXW9jJui2B5cQl92diajEBXzMqjZmE/edit#gid=0

 

Na podstawie tej listy jak i Waszych pomysłów mozna by stworzyc cos uniwersalnego co ma ręce i nogi.

 

 

 

No, to rzeczywiście straciłeś 90% atrakcji norweskich. Pozostaje ci wrócić na co najmniej taki sam okres i nacieszyć się Norwegią południową. Jest tego warta. Ja planuję, drugą już podróż, na pierwszą połowę czerwca 2017

Wiem, mam zamiar wrócić! własnie na południe ! ;)))

 

 

 

Koper201 bardzo chętnie porównam twoją listę, z tym co planuje zabrać, ciekaw jestem co ci się przydało a co nie.Wolnego mam 18 dni. od 15:00 w środę

14 czerwca do 7:00 poniedziałek 3 lipiec z powrotem do roboty. filmik bardzo fajny, możesz mi napisać jak wklejasz mapy google do filmów ba ja tego nie potrzfie

Ja to robilem zwyklym Windows Movie Maker

Mapy z googla sa zrobione jako printScreen i wstawione jako zdjecia do filmu.

 

Tak szczerze to nie jestem dumny z tego filmu. Kamerka tez akurat na NordKApp mi siadla (stad tylko zdjecia). Ale jako że to mój pierwszy film, wyszlo jak wyszlo.

 

Jak bede mial materiał z Ameryki płd do ktorej mam zamiar jechac (o ile bede mial), to film zmontuje z kimś kto się na tym zna.

 

Pozdrawiam!

 

Błażej

Edytowane przez koper201
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka trasą lecisz i z kim?

 

sam lecisz czy w grupie. namiot czy kwatera?

 

trasa max na północ (Nordkap) szybko Szwecja zahaczając laponie i wracamy wybrzeżem Norwegii powoli zwiedzając

 

poki co jade z plecaczkiem ale dwoch kumpli mocno sie zastanawia, wiec docelowo bedzie 3x2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Gdyby ktoś miał problemy z planowaniem ( wyborem ) tras, zamieszczam ciekawy link. To cała kwintesencja tras widokowych Norwegii i Szwecji dla bardziej i mniej zaawansowanych

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1o5fJZajoXt1IB04XWgdQbMmHGno&hl=en_US&ll=63.93688732941887%2C18.228962499999966&z=4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam, jak w temacie czyli Wyjazd do NORDKAPP, mam zaplanowany wyjazd i powrót a mianowicie 30.06.17 wyjazd z domu a 14.07.17 powrót do domu, powiedzcie mi jaki koszt będzie takiej wyprawy ( spanie w namiocie, jedzenie puszki), co warto zabrać na taki wyjazd a czego nie, co można zobaczyć zwiedzić ( na pewno planuje Preikestolen, być może Oslo, Trondheim, drogę Trolii, Nordkapp , Rovanieni i powrót przez Szwecję). Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyjeżdzam 17.06 ale w zwiazku z dużą ilością atrakcji myślę ze zajmie mi to 20 dni. Odnośnie takiego wyjazdu jaki planujesz polecam jedzenie liofilizowane. ok.25zł szybko sie robi, mało miejsca zajmuje i nie trzebas się terminem wazności przejmowac. odnośnie pieniedzy ja licze 70% sumy jaka biore to koszty paliwa. Z tego co wiem najlepiej płacić kartą bo norwedzy od jakigos czasu dziwnie patrzą na duże sumy gotówki a nie trzeba sie taz bać ze kase sie zgubi. Odnośnie cen to najlepiej liczyć chyba 7,50zł za litr. Koszty zależa w tym momęcie od twojego moto jego spalania. do tego trzeba dodać od czasu do czasu pole kempingowe bo nie wszedzie da sie namiot rozstawić. Jest fajna aplikaja z polami namiotowymi norwegii. Odnośnie internetu najlepiej chba (jak mam przynajmniej taki zamiar) kupic w No. karte prypaid. Najtansza opcja dostępu do internetu. Cieżko gdzieś znalesc ceny promów dla moto ale chyba trzeba liczyć z krótkie połączenia 20KN. lofotów nie planujesz wiec pisać o nich nie bede. Ale tak jak mówie tez dopiero bede jechac ale na temat norwegii czytam juz od ponad roku.

pozdrawiam

(najważniejsze podobno to nowe opony bo asfalt strasznie zdziera opony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje przyda się na pewno



To jest lista na potrzeby wlasne, nieredagowana (prawie), stanowi dla mnie punkt odniesienia do wypadów tych dalszych i bliższych:

 

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1G13EKAJaAh1hNhXW9jJui2B5cQl92diajEBXzMqjZmE/edit#gid=0

 

Na podstawie tej listy jak i Waszych pomysłów mozna by stworzyc cos uniwersalnego co ma ręce i nogi.

 

 

Wiem, mam zamiar wrócić! własnie na południe ! ;)))

 

 

 

Ja to robilem zwyklym Windows Movie Maker

Mapy z googla sa zrobione jako printScreen i wstawione jako zdjecia do filmu.

 

Tak szczerze to nie jestem dumny z tego filmu. Kamerka tez akurat na NordKApp mi siadla (stad tylko zdjecia). Ale jako że to mój pierwszy film, wyszlo jak wyszlo.

 

Jak bede mial materiał z Ameryki płd do ktorej mam zamiar jechac (o ile bede mial), to film zmontuje z kimś kto się na tym zna.

 

Pozdrawiam!

 

Błażej

Na tej liście napisałeś pasy transportowe, czy są potrzebne ? Aha jak ktoś się chce podłączyć i w tym terminie jechać na Nordkapp to piszcie. Pzdr

Edytowane przez Mario87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na tej liście napisałeś pasy transportowe, czy są potrzebne ?

Jeżeli chodzi o przeprawy przez Bałtyk, to na 100% nie trzeba. Wszystkie promy są wyposażone w wystarczającą ilość pasów do mocowania moto i załoga podaje je każdemu potrzebującemu. w Norwegii przeprawy są zazwyczaj krótkie i po spokojnej wodzie. Moto stawiasz na bocznej nóżce i nie musisz się niczego obawiać. Też się tam wybieram ( już drugi raz ) w pierwszej połowie czerwca. Jak chcesz pogadać na ten temat, to dzwoń 502614770

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój termin wyjazdu to 17-09.07. Droge mam juz zaplanowaną zeby zwiedzic możliwie dużo atrakcji turystycznych oraz parków narodowych. Unikam dużych miast i dróg o dużym natężeniu spanie głównie namiot. Jeśli ktoś chetny info na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o przeprawy przez Bałtyk, to na 100% nie trzeba. Wszystkie promy są wyposażone w wystarczającą ilość pasów do mocowania moto i załoga podaje je każdemu potrzebującemu. w Norwegii przeprawy są zazwyczaj krótkie i po spokojnej wodzie. Moto stawiasz na bocznej nóżce i nie musisz się niczego obawiać. Też się tam wybieram ( już drugi raz ) w pierwszej połowie czerwca. Jak chcesz pogadać na ten temat, to dzwoń 502614770

 

cześć ste-fan, wybieram się w tym samym czasie do Norwegii,

jedziesz sam czy na kilka moto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...