Skocz do zawartości

BMW r1100s stuki w oklicy skrzyni/kardana


fido28
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym manualem to masz lenia - wpisałem bmw r1100 s manual w gogle i co - oczywiście mnóstwo wyników np. tu https://www.rbracing-rsr.com/downloads/R1100S_ENG.pdf . Proszę poszukaj trochę sam - w internecie jest naprawdę wszystko ;)

Dziękuję Ci za fatygę ale tę instrukcję już dość dawno "odkryłem" i tam tego nie ma niestety. Wiesz, zanim zadałem tutaj na forum pytanie, to przekopałem internet w celu uzyskania odpowiedzi...jak widać bezskutecznie.Oczywiście mogło cos mi umknąć i nie zaprzeczam.Interesuję mnie przeznaczenie kontrolek na niezamieszonym przeze mnie zdjęciu(zaznaczone na żółto).

 

Możliwe że rozsypuje się sprzęgło przeciążeniowe w skrzyni.

Czy uszkodzenie tego sprzęgła objawia się większym luzem na wale kardana( a przynajmniej skutkiem czego jest większy luz) i charakterystycznym stukiem (wydobywa się w okolicy wyjścia napędu na wał) przy puszczaniu sprzęgła (takim normalnym..jak chcemy ruszyć...nie delikatnym).Moje wrazenie jest takie, jak dojeżdzam delikatnie np. do swiateł hamując silnikiem jakby wał "kasując luz na wieloklinie -dopychał" motocykl.hałas jest porównywalny do "wbijanego" biegu w motocyklu innej marki z tym , że kilka razy głośniejszym. Jest to nie irytujące lecz bardzo wkur.....

Edytowane przez fido28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...