Skocz do zawartości

KLR 650 kopci po schodzeniu z obrotów(po remoncie).


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Ostatnio oddałem glowicę do remontu(nowe gniazda zaworowe, planowanie, nowe uszczelniacze, regulacja zaworów). Po tych zabiegach motocykl mam moc, wszystko w porządku gdyby nie to, że przy schodzeniu z obrotów(przy gazowaniu na postoju) motocykl puszcza pokaźną chmurę dymu. Uszczelniacze? Wróciłem do warsztatu, Panowie powiedzieli, że powinno być wszystko ok i że mogę wymienić uszczelniacze bez ściągania głowicy, ale prawdopodobnie to pierścień olejowy. Jaki chu*em pierścień jak rok temu nowy tłok i nie było żadnych problemów, dopiero po remoncie... Myślicie, że znowu wymieniać uszczelniacze? A kolejna sprawa, zauważyłem, że olej się sączył spod kolektora, więc może jednak pierścień zgarniający? Tylko czy kupie sam pierścień?

Edytowane przez Dexster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, rozebralem, pierscienie ok, zauwazylem smuge oleju na uszczelce pod glowica, jakby olej z rozrzadu lecial do komory spalania. wymienilem uszczelke, glowice sprawdzona ponownie, a kopci dalej jak kopcila. We wrzesniu idzie do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej sciekajacy do miski olejowej nie ma juz cisnienia, takze smuga mogla powstac przypadkowo przy zdejmowaniu glowicy. Olej moze przedostawac sie pod uszczelka jedynie w poblizu kanalu olejowego, ktorym jest podawany do glowicy pod cisnieniem. Wedlug mnie najprawdopodobniej przyczyna sa uszczelniacze zaworow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uszczelniacze zaworów były częścią kompletów uszczelek sprzedawanych na portalach aukcyjnych to istnieje duże prawdopodobieństwo, że są do deee...

Popieram zdanie przedmowcy w calej rozciaglosci.

Znacza sie tak : nigdy nie oszczedzaj na drobiazgach takich jak uszczelki, lozyska. Roznice w cenie pomiedzy jakosciowymi a badziewim sa nieistotne, natomiast naklad pracy aby te duperele zamontowac duzy. Lepiej doplacic 10 a nawet 20% i kupic czesci, ktore montujesz tylko1 raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...