Skocz do zawartości

Yamaha YZF R125 problem w upalne dni


szymeq93
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

 

Jeśli temat nie w tym dziale bądź coś nie tak z tematem, proszę o wyrozumiałość, to mój pierwszy post, pierwszy dzień tutaj z Wami.

 

Posiadam Yamahę YZF R125 z 2008 roku.

 

Otóż problem jest następujący- w ciepłe/ gorące dni, kiedy motocykl się nagrzeje na słońcu, przy próbie odpalenia jamaszki nie pracuje pompa paliwa.

Problem znika zazwyczaj wieczorem, kiedy jest chłodniej, odpala bez żadnych problemów i żadnych problemów nie ma również podczas jazdy nawet ostrzejszej.

 

Jakieś pomysły co może być przyczyną? Przeszukałem cały internet- napotkałem się z podobnym tematem- prawdopodobnie moduł. Ale autor już później nic nie napisał.

 

Z góry serdecznie dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witam,

 

Czy komuś udało się rozwiązać problem ? Mam ten sam problem, Moto nie odpala w upalne dni, wieczorem jak jest chłodniej pali bez problemu. Silnik zaskakuje na 2 sekundy po czym gaśnie i już nie da rady go odpalić, jakby nie było dopływu paliwa, nie słychać pompy paliwa przy przekręcaniu kluczyka, czy ktoś z Was miał podobny problem i winnym była sama pompa, lub przekaźnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadze zeby ktos tu mial taki motocykl z podobnym problemem, ale myslac logicznie trzeba badac z miernikiem napiecia doplyw poadu do pompy w momencie gdy iszkodzenie wystapi. Jesli nie ma doplywu do pompy, a jest do przekaznika to winny jest przekaznik, jesli nie ma doplywu do przekaznika to trzeba szukac w tym obwodzie ktory ten prad dostarcza od stacyjki. Proste tylko upierdliwe i raczej spada na uzytkownika a nie serwis. W mojej ocenie zuzyty przekaznik, lub jego okablowanie ktore w upalny dzien traci mase.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...