Skocz do zawartości

Słyszalność głośników w kasku integralnym ze stoperami w uszach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Czy używał ktoś któregoś z poniższych zestawów w kasku integralnym mając założone stopery do uszu?

Chodzi mi konkretnie o to czy jeżdżąc w zatyczkach (stoperach) jest szansa cokolwiek usłyszeć z tych głośniczków, jeżeli tak to do jakiej prędkości?

 

http://www.alan.pl/radiokomunikacja/produkt/762/zestaw_dla_motocyklisty_cohs_uniwersal

 

http://www.alan.pl/radiokomunikacja/produkt/761/zestaw_dla_motocyklisty_shs_300i

 

http://www.konektor5000.pl/index.php?p1704,lacznosc-motocyklowa-mikrofonosluchawka-do-kasku-zamknietego-albrecht-chs-300-do-alan-42-pmr-itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezka, użytkujesz dokładnie taki zestaw Albrechta?

Mi chodzi mi głównie o słuchanie komunikatów z nawigacji czy Yanosika i rozmowy przez telefon.

Nawet z plecaczkiem - taka najtańsza alternatywa dla interkomu. Każdy ma jakieś darmowe minuty, które można wykorzystać na rozmowę z plecaczkiem a i zaleta w stosunku do kablowych interkomów jest taka, że nie trzeba być podłączonym do wspólnej centralki, każdy jest podłączony jedynie do swojego telefonu.

Ale oboje jeździmy ze stoperami i właśnie zastanawiamy się czy będzie cokolwiek słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nezka, użytkujesz dokładnie taki zestaw Albrechta?

Mi chodzi mi głównie o słuchanie komunikatów z nawigacji czy Yanosika i rozmowy przez telefon.

Nawet z plecaczkiem - taka najtańsza alternatywa dla interkomu. Każdy ma jakieś darmowe minuty, które można wykorzystać na rozmowę z plecaczkiem a i zaleta w stosunku do kablowych interkomów jest taka, że nie trzeba być podłączonym do wspólnej centralki, każdy jest podłączony jedynie do swojego telefonu.

Ale oboje jeździmy ze stoperami i właśnie zastanawiamy się czy będzie cokolwiek słychać.

nie.. użytkowałem jakiegoś midlanda kolegi, teraz scala rider i komunikaty czy rozmowy pomiędzy dwoma motocyklami tak do 120 słychać ładnie

nezka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam słuchawek Albrecht. Mam do nich cb, telefon, interkom, po przez właśnie interkom. Jeżeli słuchawki są zamontowane idealnie na środku uszu, to nie ma żadnego problemu ze słyszalnością. Oczywiście, dużo zależy od głośności silnika. Ja używam ich tylko na gtr1400 i prędkość nie ma znaczenia. Odbiór jak i nadawanie, bez zarzutu. Czasami przy dużym wietrze, pojawia się problem, wtedy trzeba trochę zwolnić i jest git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeżdżę z zestawem Interphone i oczywiście stoperami - 3M - bardzo mocno wyciszają hałas. Ale nie mam problemu ze słuchaniem nawigacji, radia, telefonu czy muzyki. Przez ostatnie 9 dni testowałem po Europie - przy 160 spoko i wyraźnie słychać. Tylko trzeba uważać - wtedy ustawione jest dość głośno, i jak założysz kask zapominając stoperów, można się zdziwić :). Montowne mam w Shoei NXR - tam nawet jest miejsce na słuchawki.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Chyba już jestem przekonany co do tego, że to się sprawdzi u mnie. Bo jeszcze rozważałem opcję, żeby kupić taki sam zestaw tylko nie z głośniczkami, a ze słuchawkami i jeździć z nimi, zamiast zatyczek. Jednak wydaje mi się, że nie wyciszałoby to hałasu wiatru w kasku.

Dlatego zainwestuję w ten zestaw Midlanda (Albrecht) z głośnikami i jeżeli się sprawdzi, to dokupię też dla "plecaczka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zmiana planów. Parę osób zakupiło i chwaliło taki niedrogi chiński interkom na BT, postanowiłem zaryzykować i również zakupiłem: http://www.aliexpress.com/item/2016-New-Version-TCOM-SC-Bluetooth-Motorcycle-Interphone-Headset-Helmet-Intercom-LCD-Screen-with-FM-Radio/32674456106.html

 

Zobaczymy jak się będzie spisywał i czy przebije się przez zatyczki. Jak tylko dotrze przesyłka dam znać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Więc tak:

Mam już interkomy od paru dni, jednak dopiero dziś lub jutro będę pierwszy raz z nimi jeździł.

Napiszę więc parę zdań z testów domowych :)

Interkomy bardzo dobrze zbudowane, wykonanie bardzo solidne, nie jest to jakaś lipa, że się rozpada w rękach, myślę że pod tym względem nie ustępują innym, markowym interkomom.

Zamontowałem je w kaskach Caberg Vox oraz Lazer Bayamo.

Po połączeniu z telefonem przez BT i odpaleniu muzyki WOW!! Na pełnej głośności nie da się słuchać, gra bardzo głośno, czysto, wyraźnie, klarownie, odpowiednia ilość basu, sopranów itd..

Podczas rozmowy telefonicznej przez interkom sparowany z telefonem również jakość jest bardzo dobra i głośna (testowałem na razie w domu).

 

Niestety - przy funkcji interkomu słychać bardzo cicho i tutaj nie mogę za bardzo dojść dlaczego.

Wydaje mi się, że to kwestia mikrofonów, ponieważ gdy dołożę mikrofon do samych ust to wtedy słychać głośno. Wystarczy go odsunąć 0,5 cm - 1 cm i już jest duuuużo gorzej. Tylko wtedy dlaczego podczas rozmowy przez telefon jest OK?

Dziś lub jutro sprawdzę to w trasie i w stoperach do uszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...