Skocz do zawartości

Rumunia/Mołdawia/Ukraina 2016 – druga połowa sierpnia, lub początek września


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Puszczam luźny temat.

Jak na razie wszystko idzie po mojej myśli więc może uda mi się sfinalizować kolejną ciekawą podróż. Tym razem bardziej spokojniejszą i relaksującą. Taka mała objazdówka po Rumunii, Mołdawii i Ukrainie. Rumunię co prawda już objechałem ale chętnie przejadę się ponownie Transalpiną i Transfogarską. Przeznaczyłem także 3-4dni na mały rekonesans z degustacją po winnicach Mołdawii w (Milestii Mici, Cricova) oraz wypad na dzień lub dwa na Ukrainę do Odessy. W planie ująłem również krótki pobyt nad Morzem Czarnym w miejscowości Konstanca lub Mamaja. Czas do wykorzystania to max 16dni. Prawdopodobnie na 99% będzie to druga połowa sierpnia. W ostateczności początek września. Spanie w motelach, prywatnych kwaterach ze śniadaniem. Z racji tego, że będzie to sezon a także dla samego komfortu i bezpieczeństwa przewiduję wcześniejszą rezerwację noclegów. Ceny na chwilę obecną są bardzo przystępne. Tempo turystyczne. Jednym słowem trochę zwiedzania, trochę leniuchowania, trochę degustowania w końcu to wakacje.

 

Wstępny zarys trasy wygląda tak:

 

Odcinek 1.

Link do trasy: https://goo.gl/maps/BCxWsMwygjN2

Razem: 2464km

 

Odcinek 2.

Link do trasy: https://goo.gl/maps/zG2zD1TMCt22

Razem: 661km

 

Odcinek 3.

Link do trasy: https://goo.gl/maps/jhkPSUGyuV52

Razem: 1736km

 

Razem do przejechania 4861km

 

Atrakcje:

 

Wesoły cmentarz ( Rumunia)

Wąwóz Bicaz (Rumunia)

Kiszyniów (Mołdawia)

Milestii Mici (Mołdawia – winnice)

Cricova (Mołdawia – winnice)

Odessa (Ukraina)

Delta Dunaju (Rumunia)

Konstanca (Rumunia)

Bran - Zamek Drakuli (Rumunia)

Transfogarska (Rumunia)

Transalpina (Rumunia)

Corvin Castle (Rumunia)

 

Gdyby ktoś miał ochotę lub podobne plany to zapraszam. Po za tym szukam jakiś informacji na temat ciekawych miejsc w Mołdawii. Nie mówię tu o winnicach w Milestii Mici i Cricova które chcę obowiązkowo odwiedzić ale bardziej z perspektywy zobaczenia czegoś na 2oo. W necie jest tyle co na lekarstwo. Może ktoś był i chętnie udzieli mi jakiś cennych wskazówek. Będę zobowiązany.

 

Szerokości życzę

Savii

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeżeli chodzi o winnice, to Cricova z tego co pamiętam jest na obrzeżach Kiszyniowa i warto będąc w Kiszyniowie (lub wcześniej przez net) zarezerwować wycieczkę po winnicy. Taksówką dowiozą z hotelu i odwiozą na miejsce, co ma o tyle sens, że przecież można wykupić (a nawet trzeba) degustację na miejscu. Trzeba to ogarnąć bo liczba zwiedzających jest ograniczona i nawet nie wiem, czy z marszu się załapie na wycieczkę.

Sam Kiszyniów raczej nie oferuje nic ciekawego poza znakomitymi owocami na targu.

Ciekawych miejsc w Mołdawii jak na lekarstwo, ale na pewno warte zobaczenia są dwa:

 

1. Orheiul Vechi - klasztor (a właściwie jaskinie) z pustelnikami w zakolu rzeki - krajobraz robi wrażenie, można spotkać i pogadać z pustelnikiem (zmusił moją pasażerkę do wspólnej modlitwy, ale podobno było fajnie :) Naprawdę warto.

2. Saharna - dla odmiany bogaty i udostępniony do zwiedzania zespół klasztorny.

 

Do obydwu fajnie się jedzie na motocyklu, tylko jak masz pecha to trafisz na kilkunastokilometrowe odcinki piaszczystej tarki - jazda w kurzu i wszystko się odkręca.

Soroki - reklamowane jako światowa stolica Cyganów - mnie rozczarowały, nic ciekawego do zobaczenia.

 

Poza tym Mołdawia to wielkie NIC, no może poza tym że oczy odpoczywają obserwując ciągnące się po horyzont pola nie skażone żadnym budynkiem.

pzdr Staszek

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jeżeli chodzi o winnice, to Cricova z tego co pamiętam jest na obrzeżach Kiszyniowa i warto będąc w Kiszyniowie (lub wcześniej przez net) zarezerwować wycieczkę po winnicy. Taksówką dowiozą z hotelu i odwiozą na miejsce, co ma o tyle sens, że przecież można wykupić (a nawet trzeba) degustację na miejscu. Trzeba to ogarnąć bo liczba zwiedzających jest ograniczona i nawet nie wiem, czy z marszu się załapie na wycieczkę.

Sam Kiszyniów raczej nie oferuje nic ciekawego poza znakomitymi owocami na targu.

Ciekawych miejsc w Mołdawii jak na lekarstwo, ale na pewno warte zobaczenia są dwa:

 

1. Orheiul Vechi - klasztor (a właściwie jaskinie) z pustelnikami w zakolu rzeki - krajobraz robi wrażenie, można spotkać i pogadać z pustelnikiem (zmusił moją pasażerkę do wspólnej modlitwy, ale podobno było fajnie :) Naprawdę warto.

2. Saharna - dla odmiany bogaty i udostępniony do zwiedzania zespół klasztorny.

 

Do obydwu fajnie się jedzie na motocyklu, tylko jak masz pecha to trafisz na kilkunastokilometrowe odcinki piaszczystej tarki - jazda w kurzu i wszystko się odkręca.

Soroki - reklamowane jako światowa stolica Cyganów - mnie rozczarowały, nic ciekawego do zobaczenia.

 

Poza tym Mołdawia to wielkie NIC, no może poza tym że oczy odpoczywają obserwując ciągnące się po horyzont pola nie skażone żadnym budynkiem.

pzdr Staszek

 

Witaj Staszek

Właśnie myślałem o czymś takim co mi napisałeś. Jeśli chodzi o winnice Cricova to jestem pod wrażeniem. Noclegi chcę właśnie zrobić w Kiszyniowie a na degustację :flesje: tak jak wspomniałeś taksówką. Trochę odpoczynku po trzech dniach jazdy każdemu się należy. Poszukam jeszcze jakiś informacji co do rezerwacji zwiedzania tych winnic. Dziękuję za cenne wskazówki.

Spodziewałem się, że rarytasów aż takich nie będzie w Mołdawii ale damy radę. Oglądałem w necie ten klasztor, fajny jest a nawet w zasięgu Kiszyniowa więc spoko będzie więcej czasu na degustacje win.

Jeszcze raz wielkie dzięki Staszku. :)

 

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Puszczam luźny temat.

Jak na razie wszystko idzie po mojej myśli więc może uda mi się sfinalizować kolejną ciekawą podróż. Tym razem bardziej spokojniejszą i relaksującą. Taka mała objazdówka po Rumunii, Mołdawii i Ukrainie. Rumunię co prawda już objechałem ale chętnie przejadę się ponownie Transalpiną i Transfogarską. Przeznaczyłem także 3-4dni na mały rekonesans z degustacją po winnicach Mołdawii w (Milestii Mici, Cricova) oraz wypad na dzień lub dwa na Ukrainę do Odessy. W planie ująłem również krótki pobyt nad Morzem Czarnym w miejscowości Konstanca lub Mamaja. Czas do wykorzystania to max 16dni. Prawdopodobnie na 99% będzie to druga połowa sierpnia. W ostateczności początek września. Spanie w motelach, prywatnych kwaterach ze śniadaniem. Z racji tego, że będzie to sezon a także dla samego komfortu i bezpieczeństwa przewiduję wcześniejszą rezerwację noclegów. Ceny na chwilę obecną są bardzo przystępne. Tempo turystyczne. Jednym słowem trochę zwiedzania, trochę leniuchowania, trochę degustowania w końcu to wakacje.

 

Wstępny zarys trasy wygląda tak:

 

Odcinek 1.

Link do trasy: https://goo.gl/maps/BCxWsMwygjN2

Razem: 2464km

 

Odcinek 2.

Link do trasy: https://goo.gl/maps/zG2zD1TMCt22

Razem: 661km

 

Odcinek 3.

Link do trasy: https://goo.gl/maps/jhkPSUGyuV52

Razem: 1736km

 

Razem do przejechania 4861km

 

Atrakcje:

 

Wesoły cmentarz ( Rumunia)

Wąwóz Bicaz (Rumunia)

Kiszyniów (Mołdawia)

Milestii Mici (Mołdawia – winnice)

Cricova (Mołdawia – winnice)

Odessa (Ukraina)

Delta Dunaju (Rumunia)

Konstanca (Rumunia)

Bran - Zamek Drakuli (Rumunia)

Transfogarska (Rumunia)

Transalpina (Rumunia)

Corvin Castle (Rumunia)

 

Gdyby ktoś miał ochotę lub podobne plany to zapraszam. Po za tym szukam jakiś informacji na temat ciekawych miejsc w Mołdawii. Nie mówię tu o winnicach w Milestii Mici i Cricova które chcę obowiązkowo odwiedzić ale bardziej z perspektywy zobaczenia czegoś na 2oo. W necie jest tyle co na lekarstwo. Może ktoś był i chętnie udzieli mi jakiś cennych wskazówek. Będę zobowiązany.

 

Szerokości życzę

Savii

 

 

 

 

Witam również jestem zainteresowany tym kierunkiem i podobny termin. Planujemy podobny wyjazd w dwa moto, kolega z żoną ja sam można by połączyć siły będę śledził temat.W wolne dni począdkiem maja planuję jakiś wyjazd można by się gdzieś spotkać i obgadać temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Mołdawia jest mała. My nocowaliśmy w Sorokach, a potem w kolejnym dniu zobaczyliśmy te klasztory (ale raczej nie są one na tyle blisko stolicy aby dojechać tam taksówką) i późnym popołudniem zlądowaliśmy do Kiszyniowa. W tym (jeżeli zależy Ci na w miarę tanim noclegu) polecam hotel Kosmos - monolityczny blok przez duże B z czasów socjalizmu, co oddaje specyficzny klimat tamtych lat. Są oczywiście ładniejsze hotele, ale ceny były abstrakcyjne jak na realia tego kraju a nawet jak na kieszeń przeciętnego motocyklisty z Polski.

P.S. Przy hotelu na drugiej stronie ulicy jest kilka biur turystycznych które ogarną tę wycieczkę do Cricovi i knajpa w stylu amerykańskim, gdzie serwują ogromniaste steki.

P.S.1 Gdybyś wybierał tylko jeden klasztor, to zdecydowanie ten z pustelnikiem, jest to coś wyjątkowego, ten drugi ładny ale jadąc z Rumunii masz szansę zobaczyć w Rumunii podobne miejsca, np. malowane klasztory.

Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam również jestem zainteresowany tym kierunkiem i podobny termin. Planujemy podobny wyjazd w dwa moto, kolega z żoną ja sam można by połączyć siły będę śledził temat.W wolne dni począdkiem maja planuję jakiś wyjazd można by się gdzieś spotkać i obgadać temat.

 

Cześć..

Pewnie Oki5 połączyć siły można jak najbardziej ;) z tym, że ja niestety tak za bardzo nie mogę żonglować swoim urlopem :sad:. Po świętach będę już wiedział co i jak wtedy dam znać. Na 99% będzie to druga połowa sierpnia. Druga sprawa czy taki trip :crossy: będzie wam odpowiadał jak mój :icon_question: typowo spokojny, rekreacyjny i komfortowy :flesje:.

 

Pozdrawiam

Savii

 

 

Generalnie Mołdawia jest mała. My nocowaliśmy w Sorokach, a potem w kolejnym dniu zobaczyliśmy te klasztory (ale raczej nie są one na tyle blisko stolicy aby dojechać tam taksówką) i późnym popołudniem zlądowaliśmy do Kiszyniowa. W tym (jeżeli zależy Ci na w miarę tanim noclegu) polecam hotel Kosmos - monolityczny blok przez duże B z czasów socjalizmu, co oddaje specyficzny klimat tamtych lat. Są oczywiście ładniejsze hotele, ale ceny były abstrakcyjne jak na realia tego kraju a nawet jak na kieszeń przeciętnego motocyklisty z Polski.

P.S. Przy hotelu na drugiej stronie ulicy jest kilka biur turystycznych które ogarną tę wycieczkę do Cricovi i knajpa w stylu amerykańskim, gdzie serwują ogromniaste steki.

P.S.1 Gdybyś wybierał tylko jeden klasztor, to zdecydowanie ten z pustelnikiem, jest to coś wyjątkowego, ten drugi ładny ale jadąc z Rumunii masz szansę zobaczyć w Rumunii podobne miejsca, np. malowane klasztory.

 

Ogólnie to planuję 3-4 noclegi w Kiszyniowie. Czyli coś w stylu bazy wypadowej. Jakiś dzień chce poświęcić typowo na jazdę motocyklem po Mołdawii. Sam wspomniałeś, że jest mała a resztę dni chcę spędzić rekreacyjnie z degustacją po winnicach. Ceny noclegów w tej chwili w Kiszyniowie są bardzo atrakcyjne. Teraz nie pamiętam ale chyba dwa dni temu przeglądałem na Booking.com jakiś hostel lub hotel i wychodziło mi za 4dni ze śniadaniem za pokój 1 osobowy, parking prywatny, wi-fi coś około 240zł. W każdym razie muszę wszystko na spokojnie przemyśleć co i jak. Pracuję w tej chwili nad planem podróży aby zgrać wszystko w całość. Po Świętach będę już wiedział dokładnie kiedy wyruszam. Ale tak jak wspomniałem na 99% będzie to druga połowa sierpnia. Dziękuję Ci za porady :wink: zawsze to coś niż nic. Człowiek będzie mądrzejszy w wyborze chociażby tego klasztoru który polecasz na pierwszym miejscu. Jeśli coś Ci się przypomni to pisz chętnie poczytam.

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć..

Pewnie Oki5 połączyć siły można jak najbardziej ;) z tym, że ja niestety tak za bardzo nie mogę żonglować swoim urlopem :sad:. Po świętach będę już wiedział co i jak wtedy dam znać. Na 99% będzie to druga połowa sierpnia. Druga sprawa czy taki trip :crossy: będzie wam odpowiadał jak mój :icon_question: typowo spokojny, rekreacyjny i komfortowy :flesje:.

 

Pozdrawiam

Savii

 

 

 

Ogólnie to planuję 3-4 noclegi w Kiszyniowie. Czyli coś w stylu bazy wypadowej. Jakiś dzień chce poświęcić typowo na jazdę motocyklem po Mołdawii. Sam wspomniałeś, że jest mała a resztę dni chcę spędzić rekreacyjnie z degustacją po winnicach. Ceny noclegów w tej chwili w Kiszyniowie są bardzo atrakcyjne. Teraz nie pamiętam ale chyba dwa dni temu przeglądałem na Booking.com jakiś hostel lub hotel i wychodziło mi za 4dni ze śniadaniem za pokój 1 osobowy, parking prywatny, wi-fi coś około 240zł. W każdym razie muszę wszystko na spokojnie przemyśleć co i jak. Pracuję w tej chwili nad planem podróży aby zgrać wszystko w całość. Po Świętach będę już wiedział dokładnie kiedy wyruszam. Ale tak jak wspomniałem na 99% będzie to druga połowa sierpnia. Dziękuję Ci za porady :wink: zawsze to coś niż nic. Człowiek będzie mądrzejszy w wyborze chociażby tego klasztoru który polecasz na pierwszym miejscu. Jeśli coś Ci się przypomni to pisz chętnie poczytam.

Pozdrawiam

Savii

Witam ponownie. Co do terminu i czasu to tego drugiego nie mam wcale, a termin zależy głównie ode mnie.Z racji mojego wieku charakter tripu pasuje, choć 1200km jednym ciągiem jak w zeszłym roku no problem. Termin pasuje bo w lipcu jadę na Nurburgring. A więc jest szansa na realizację.

Pozdrawiam oki5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Co do terminu i czasu to tego drugiego nie mam wcale, a termin zależy głównie ode mnie.Z racji mojego wieku charakter tripu pasuje, choć 1200km jednym ciągiem jak w zeszłym roku no problem. Termin pasuje bo w lipcu jadę na Nurburgring. A więc jest szansa na realizację.

Pozdrawiam oki5

 

W takim razie szansa na połączenie sił jest ogromna a to już coś :cool: . Dla mnie to też nie problem pokonać 1tyś km tylko, że na taką wyprawę ekstremalną wybieram się z moją grupą w czerwcu do Skandynawii. Ta wyprawa ma być odzwierciedleniem tej pierwszej więc spokojna, relaksująca, komfortowa i bezstresowa. Czego chcieć więcej, mało mamy problemów na głowie.

 

Pozdrawiam Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W takim razie szansa na połączenie sił jest ogromna a to już coś :cool: . Dla mnie to też nie problem pokonać 1tyś km tylko, że na taką wyprawę ekstremalną wybieram się z moją grupą w czerwcu do Skandynawii. Ta wyprawa ma być odzwierciedleniem tej pierwszej więc spokojna, relaksująca, komfortowa i bezstresowa. Czego chcieć więcej, mało mamy problemów na głowie.

 

Pozdrawiam Savii

I wszystko jasne, pogadam z kolegą jak nie on to ja . U mnie niema że nie mogę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne, pogadam z kolegą jak nie on to ja . U mnie niema że nie mogę

 

Super. Na spokojnie nic na siłę ;) . Czasami takie negocjacje, rozmowy mogą trochę potrwać :icon_exclaim: . Oby przyniosły pozytywny skutek :lalag: .

Termin już ustalony: 13-28.08.2016. Wyjeżdżam od siebie 13.08.2016 w sobotę.

 

Pozdrawiam

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Super. Na spokojnie nic na siłę ;) . Czasami takie negocjacje, rozmowy mogą trochę potrwać :icon_exclaim: . Oby przyniosły pozytywny skutek :lalag: .

Termin już ustalony: 13-28.08.2016. Wyjeżdżam od siebie 13.08.2016 w sobotę.

 

Pozdrawiam

Savii

Cześć gdzie planujesz pierwszy nocleg i jak daleko zamierzasz w pierwszym dniu dojechać? termin pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć gdzie planujesz pierwszy nocleg i jak daleko zamierzasz w pierwszym dniu dojechać? termin pasuje.

 

Cześć.

Pierwsza wersja była taka aby pierwszy mój nocleg zrobić w Krośnie ale odezwał się do mnie dzisiaj kumpel który wstępnie zadeklarował swój wyjazd i zaproponował nocleg w Zakopanym. Więc tak na spokojnie obgadam temat i dam znać co i jak. Tak jak mówiłem wszystko na spokojnie, lajtowo i komfortowo. W pierwszym dniu podróży a właściwie moim drugim to myślałem aby zrobić jakieś 620km do miejscowości Bystrzyca w Rumunii. Po drodze wiadomo granice, tankowanie, odpoczynek na obiadek, wesoły cmentarz więc pewnie zleci do wieczora. Chyba, że za mało lub za dużo kilometrów to śmiało pisz, zawsze można skorygować i polepszyć sobie komfort podróżowania. Ja w każdym razie jadę. Jak będziecie już pewni swojego wyjazdu to można wspólnie wypracować kompromis ale tak aby nie było tylko gonitwy z punktu A do punktu B bo wtedy ja się wypisuję. To mają być wakacje w pełni znaczenia tego słowa.

Pozdrawiam Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cześć.

Pierwsza wersja była taka aby pierwszy mój nocleg zrobić w Krośnie ale odezwał się do mnie dzisiaj kumpel który wstępnie zadeklarował swój wyjazd i zaproponował nocleg w Zakopanym. Więc tak na spokojnie obgadam temat i dam znać co i jak. Tak jak mówiłem wszystko na spokojnie, lajtowo i komfortowo. W pierwszym dniu podróży a właściwie moim drugim to myślałem aby zrobić jakieś 620km do miejscowości Bystrzyca w Rumunii. Po drodze wiadomo granice, tankowanie, odpoczynek na obiadek, wesoły cmentarz więc pewnie zleci do wieczora. Chyba, że za mało lub za dużo kilometrów to śmiało pisz, zawsze można skorygować i polepszyć sobie komfort podróżowania. Ja w każdym razie jadę. Jak będziecie już pewni swojego wyjazdu to można wspólnie wypracować kompromis ale tak aby nie było tylko gonitwy z punktu A do punktu B bo wtedy ja się wypisuję. To mają być wakacje w pełni znaczenia tego słowa.

Pozdrawiam Savii,

Wszystko pasuje ze mną jak z dzieckiem, do kościoła i na kielicha, resztę sytuacja w trakcie pokaże,nie lubię szablonów Skąd będziesz do Zakopca leciał,na pewno jesteśmy po drodze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pasuje ze mną jak z dzieckiem, do kościoła i na kielicha, resztę sytuacja w trakcie pokaże,nie lubię szablonów Skąd będziesz do Zakopca leciał,na pewno jesteśmy po drodze.

Pozdrawiam

 

Z nad naszego pięknego Morza Bałtyckiego z Wejherowa. Jak wszystko pasuje to i serce się raduję. Damy radę……

Pozdrawiam Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli ktoś byłby jeszcze zainteresowany to zapraszam. Na chwilę obecną jadą dwie osoby i dwa motocykle. Dwie osoby się jeszcze zastanawiają. Zdecydowałem także o wcześniejszej rezerwacji sprawdzonych noclegów a to ze względów bezpieczeństwa, aktualnych atrakcyjnych cen oraz dlatego że nie będą to duże przebiegi dzienne wiec nie będzie problemu z dojazdem na nocleg. Tak jak napisałem ma to być komfortowa i bezstresowa wycieczka. Noclegi na dzień dzisiejszy wahają się w zależności od standardu od 50zł-80zł za osobę za 1noc ze śniadaniem, Wi-Fi, prywatną łazienką oraz prywatnym parkingiem.

 

 

Poniżej przedstawiam aktualny plan podróży oraz atrakcje.

 

Plan podróży

 

1 Dzień (13.08.2016) Polska

Trasa: Wejherowo – Łódź – Zakopane

Przebieg : 728km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/MoDtkSqs4as

1 - Nocleg (Zakopane)

 

2 Dzień (14.08.2016) Słowacja, Węgry, Rumunia

Trasa: Zakopane – Poprad –Tokaj – Satu Mare – Sapanta (Wesoły cmentarz) – Moisei – Bystrzyca

Przebieg: 668km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/51nkySCanpr

1 – Nocleg (Bystrzyca ,Rumunia)

 

3 Dzień, 4dzień, 5dzień, 6dzień (15-19.08.2016) Mołdawia

Trasa: Bystrzyca - Reghin – Toplita – Gheorgheni – Bicaz (Wąwóz Bicaz) – Piatra Neamt – Roman – Vaslui – Kiszyniów

Przebieg: 560km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/vZNsE5pMGoS2

4 – Noclegi (Kiszyniów, Mołdawia)

Jeden cały dzień zwiedzania Mołdawii na 2oo.

Jeden cały dzień na degustacje w winnicach (Milestii Mici, Cricova)

Jeden dzień na doprowadzenie się do ładu zwiedzając Kiszyniów

 

7 Dzień, 8 Dzień (19-21.08.2016) Ukraina

Trasa: Kiszyniów – Odessa (Ukraina)

Przebieg: 174km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/KzTV6nr9FQJ2

2 – Noclegi (Odessa, Ukraina)

Zwiedzanie miasta, czas wolny

 

9 Dzień (21.08.2016) Rumunia

Trasa: Odessa (Ukraina) – Tulcza (Delta Dunaju)

Przebieg: 407km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/ABdHuhQnrd92

1 –Nocleg (Tulcza, Rumunia)

W planie popłyniecie statkiem wzdłuż Delty Dunaju

 

10 Dzień, 11Dzień (22-24.08.2016) Rumunia

Trasa: Tulcza – Konstanca

Przebieg: 138km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/XavW3shgyL42

2 –Noclegi (Konstanca, Rumunia)

Zwiedzanie miasta, plaża, czas wolny

 

12 Dzień (24.08.2016) Rumunia

Trasa: Konstanca– Slobozia – Ploeszti – Bran ( Castelul Bran) – Cartisoara

Przebieg: 490km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/QxPfpRDw4Bm

1 – Nocleg (Cartisoara, Rumunia)

Zwiedzanie po drodze Zamku Drakuli w miejscowości Bran

 

13 Dzień, 14 Dzień (25-27.08.2016) Rumunia

Trasa: Cartisoara –Transfogarska - Curtea de Arges – Transalpina – Sebes – Hunedoara (Castelul Corvinilor)

Przebieg: 407km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/9bGvzUC5RsL2

2 –Noclegi (Hunedoara, Rumunia)

Trasy motocyklowe: Transfogarska oraz Transalpina

Zwiedzanie zamku Corvin Castle, czas wolny

 

15 Dzień (27.08.2016)

Trasa: Hunedoara – Oradea – Koszyce – Zakopane

Przebieg: 658km

Link do trasy: https://goo.gl/maps/rCaxrfPknQv

1-Nocleg (Zakopane)

 

16 Dzień (28.08.2016)

Trasa: Zakopane – Łódź – Wejherowo

Link do trasy: https://goo.gl/maps/CABcf4ZjVHR2

Przebieg: 728km

 

Razem 4958km

 

Atrakcje:

Wesoły Cmentarz - Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/Merry+Cemetery/@47.9684065,23.6902146,15.58z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xf0311cd3d099a282

 

Wąwóz Bizac - Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/B%C3%A9k%C3%A1s-szoros/@46.7977688,25.8301997,12.5z/data=!4m2!3m1!1s0x474a9626c62649d7:0xc18903bed753cd7c

 

Kiszyniów - Mołdawia

https://www.google.pl/maps/place/Kiszyni%C3%B3w,+Mo%C5%82dawia/@47.0116589,28.8634888,13.25z/data=!4m2!3m1!1s0x40c97c3628b769a1:0x37d1d6305749dd3c

 

Milestii Mici – winnice w mołdawii

https://www.google.pl/maps/place/Mile%C5%9Ftii+Mici,+Mo%C5%82dawia/@46.9073484,28.7828385,15z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x40c9824892f6ff65:0xa6fbe966f037392d

 

Cricova – winnice w Mołdawii

https://www.google.pl/maps/place/Cricova,+Mo%C5%82dawia/@47.1334606,28.8429252,14z/data=!4m2!3m1!1s0x40cbd8846f02dc75:0xa67e675038aa614d

 

Odessa – Ukraina

https://www.google.pl/maps/place/Odessa,+Obw%C3%B3d+odeski,+Ukraina/@46.460123,30.571706,11z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x40c6318a0b864c43:0x129f8fe28cf2176c

 

Delta Dunaju – Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/Danube+Delta/@45.1921464,28.9649338,10.25z/data=!4m2!3m1!1s0x40b9c40000000001:0xbef9bf2c1a29b08b

 

Konstanca – Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/Konstanca,+Rumunia/@44.1813797,28.5592996,12z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x40bae54a64345229:0x637be1cd3e654850

 

Zamek Bran – Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/Zamek+Bran/@45.5165496,25.3689888,14.79z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xcf922792d921ab7f

 

Transfogarska – Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/Zamek+Bran/@45.5165496,25.3689888,14.79z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0xcf922792d921ab7f

 

Transalpina – Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/DN67C,+R%C3%A2nca,+Rumunia/@45.3935143,23.6077893,10.5z/data=!4m2!3m1!1s0x474da2a7008cec25:0x7015a60d820d3863

 

Hunedoara – Corvin Castle – Rumunia

https://www.google.pl/maps/place/Corvin+Castle/@45.7394067,22.9968549,12.58z/data=!4m2!3m1!1s0x0000000000000000:0x89cad297a26100a8

 

 

 

Szerokości życzę

Savii

.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...