Jump to content
Puzel

Podnośnik motocyklowy stołowy

Recommended Posts

Witajcie

Stoję przed wyborem podnośnika motocyklowego stołowego do swojego warsztatu. Przeglądając internet można znaleźć różne modele w przedziale od 1500zł do nawet 8000zł. Nie będę miał budżetu aby kupić drogie profesjonalne modele (chciałbym od razu kupić dwa podnośniki), więc w związku z tym nie stać mnie na podnośnik oferowany na stronie larssona (http://www.larsson.pl/index.php?c=r&no=Njc0MDAyMw==) a także te oferowane przes WERTHER (http://www.werther.pl/katalogi/Werther_MotorbikeRange.pdf). Cena na pewno idzie w parze z jakością wykonania ale zakup samych podnośników pochłonąłby połowę mojego budżetu.

 

W warsztacie, w którym pracowałem były podnośniki Gerat http://mrozio.blox.pl/2006/02/pomocna-dlon-podnosnik-Lift-Gerat.html. Wydawały się być dobrym rozwiązaniem, wygodne i w miarę stabilne. Dobrym rozwiązaniem była odejmowana płyta (pomocna do demontażu tylnego koła w dużych motocyklach.) a także dobre imadło na przednie koło - łapał oponę nie tylko w poziomie ale po części i w pionie dzięki czemu motocykl bez stopki centralnej stał stabilnie i przy drobnych naprawach nie było konieczności montażu pasami bądź podpierania ramy od dołu. Ale miał też swoje minusy - gdy motocykl stał na stole a podnośnik był opuszczony, stając na przednią część płyty unosił się cały tył. Również jeden ze stołów miał tendencje do chwiania się na boki (motocykl uniesiony). Teraz zauważyłem że z wyglądu takie same podnośniki sprzedaje firma ROMET (http://www.romet.pl/Akcesoria,Podnosnik_motocyklowy_hydrauliczny_ROMET,100,665,13928,0.html). Cena wydaje się być atrakcyjna (jeżeli to ten sam produkt) natomiast w internecie znalazłem parę opinii że to badziew i strach postawić na nim pełnowymiarowy motocykl . Nie wiem jak się do tego ustosunkować nie mając możliwości przetestowania takiego stołu. Dzwoniąc do dystrybutora to wiadomo że będzie zachwalał jaki to och i ach i że nigdy skarg na jakość wykonania nie było. Mogę nawet pokonać te kilkaset kilometrów aby zobaczyć go na własne oczy przed zakupem ale raczej jest oczywiste że nie pozwolą mi postawić na niego jakiegoś ciężkiego crusiera i unieść na porządaną wysokość aby się przekonać jak to się sprawuje, w związku z tym prosiłbym o opinie czy w tej cenie można się na ten produkt zdecydować czy raczej omijać szerokim łukiem.

Kolejnym podnośnikiem który mi się rzucił w oczy jest ten (http://r.twenga.pl/g3.php?pg=VDsyNDEyNjQzMzM2Mjc4NDA0MjQ0Ozg1NTY3Nzc7aHR0cCUzQSUyRiUyRnd3dy5waXRvc3oucGwlMkZwb2Rub3NuaWstbW90b2N5a2xvd3ktaHlkcmF1bGljem55LTM2MGtnLmh0bWwlM0Z1dG1fc291cmNlJTNEdHdlbmdhJTI2dXRtX3BhcmFtJTNEZXlKbGN5STZNQ3dpY3lJNk9EVTFOamMzTnl3aVkya2lPaUl3T1RZeE5HTTNaVEkyWm1Ga1ltTTBaVEEwWXpoaFpXTTJaV1F3TlRrNU5pSXNJbWtpT2lJeU5ERXlOalF6TXpNMk1qYzROREEwTWpRMElpd2lkSE1pT2pFME5UYzNPRE14TURNc0luWWlPak1zSW5CeUlqb3hOalE1TENKaklqbzNPREUwTlN3aWNDSTZNVFkzTUgwJTNEJTI2dXRtX2NhbXBhaWduJTNEdHdlbmdhJTI2dXRtX21lZGl1bSUzRGNwYztkMzUzOGY0MmI0MWE5YWJkZjdiYWZjOGVkMzg5YjUwYg%3D%3D&dac=0) Konstrukcja nożycowa wydaje się być pewniejsza i stabilniejsza w porównaniu do wyżej wymienionego produktu ale wydaje mi się że płyta nośna jest za mała (180cm) a raczej wolałbym aby najazd był demontowany.

 

 

 

Sporą ofertę podnośników oferuje firma INTERCARS (http://e-katalog.intercars.com.pl/#/katalog/0,1,Podnosniki-motocyklowe/WWWWW,WW0087,WW0133/). Widę tam model SEALEY MC401A który jest bardzo podobny do tero ROMETA, z gorszym imadełkiem na przednie koło a cena trzykrotnie wyższa.

 

Z oferowanych w przystępnej cenie wydaje się być ten podnośnik: http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3120141713311-73200-podnosnik-motocyklowy-hydrauliczny,scr_dItems.html

 

 

Problemem jest to że takie podnośniki nie są dostępne na miejscu abym mógł sobie je pooglądać z bliska co jest sporym uniedogodnieniem w wyborze. Zachęcam do dyskucji i podpowiedzi w którą stronę się kierować bo muszę podjąć decyzję w przyszłym tygodniu a dalej nie wiem na co się zdecydować

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tych tanich z intercarsu nie polecam ---> naprawdę szału nie robią. Ten rometowski jest tak samo wykonany po chińsku, ale jest większy, masywniejszy i stabilniejszy i jeśli potrzebujesz budżetowego rozwiązania to zdaje egzamin.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlatego podejżewam że to ten sam produkt (stół rometowski) co te żółte gerat, tylko kolor się zmienił. Podejżewam że właśnie na niego będę musiał się zdecydować. Z duszą na ramieniu dało się na nim podnieść Goldwinga w celu wyjęcia koła przez odejmowaną płytę, jakiś super to on nie jest ale można na nim pracować. Zachęcam do wymiany dyskusji, im więcej opinii tym lepiej

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...