Skocz do zawartości

Czy mogę podładować akumulator kwasowy ładowarką impulsową do akumulatorów żelowych?


dthard
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy mogę podładować akumulator kwasowy ładowarką impulsową do akumulatorów żelowych?
Mam swój akumulator żelowy i ładuje go ładowarką z prądem (o ile nie mylił się facet w motoryzacyjnym) impulsowym. Czy naładuje akumulator YUASA YTZ6 MF (chyba kwasowy) ładowarką taką jak na zdjęciu. Nie znam specyfikacji akumulatora dlatego wysyłam zdjęcie.
Wszystko będzie okej?
Z góry dzięki za pomoc
Zdjęcia:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą ładowarkę masz do akumulatorów motocyklowych o pojemności 4 do 7 Ah. W samochodzie masz akumulator 12V ale o większej pojemnosci. Taką ładowarką nie naładujesz akumulatora z samochodu... tzn. teoretycznie naładujesz ale zajmie to kilka dni. Na pudełku nie jest napisane jaki jest prąd ładowania ale podejrzewam, że max ok. 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja inteligentna ladowarka ma 3 prady ladowania: 0.2A, 0.6A i 0.8A. Sama bada stan akumulatora i decyduje jakim pradem ladowac. Jest jak najbardziej impulsowa. W czasie srogich zim podlaczam ja sobie od czasu do czasu do puszki i laduje sobie aku malutkim (jak dla samochodowego aku) pradem 0.8A. Akumulator jest cieply na skutek przeplywajacego przez niego pradu i rano kreci jak trzeba.

 

 

W ogole musze powiedziec ze nie docenialem powagi akumulatora w moto. Wczoraj zaobserwowalem ze swiezo naladowany akumulator odpala mi moto nawet bez ssania (przez przypadek zapomnialem wlaczyc), podczas gdy normalnie bez ssania nie dawalo rady.

Zubní plomba je velmi často chybně vyslovována jako „blomba“.Slovo se do češtiny dostalo přes německý výraz Plombe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...