Skocz do zawartości

cb 650 problem z gaźnikiem


AlbertRiders
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Musiały by byc naprawdę mocno wyrąbane, z dużymi, luzami przepustnic i iglic, tak, że same gaźniki po prostu bokiem "biorą" powietrze, ale z reguly czyszczenie i ponowna regulacja pomaga, z tym, że czasem myjka utradźwiękowa nie pomaga, takie tam mogą być osady, dopiero zestaw druciczków- zmymiarowanych+ spray do gaźników( carbucleaner) + sprężarka, coś może dać, dodatkowo należałoby wymienić wszystkie gumowe o-ringi i uszczeleczki...

 

No cóż stare zleżałe gaźniki to nie jest coś co łatwo i szybko się zrobi, ja czasem się biedzę parę dni nad 1 zestawem, a i tak mam ułatwienie w postaci motocykla zkluczykami od w/w gaźników, coś się zrobi, potem test, sprawdzanie świec, i kolejny raz test, aż w końcu zadziała...

 

1 raz tylko miałem problem nie do pokonania, tzn. źle się wyraziłem, problem został pokonany w inny sposó.

Otóż znajomek- spokojny chłopak, taki co ciężko mu przekroczyć na motocyklu dopuszczalne prędkości, kupił sobie GSXR 750 na gaźnikach, z zalożonym tunningowym zestawem: wydech + filterki K@N + zestaw dysz Dynojet do tych filterków.

 

Moto nie chciało jeździć, wstępna diagnoza- gaźniki do czyszczenia, wyczyścilim raz drugi, testy, moto nie chciało jechać, dopiero jak się ostro jechało, tak od 4000 obr w górę, było OK, dla ciekawości rozłożylim gaźniki i się okazało, że miał wstawiony taki zestaw typowo torowy. No to zrobiłem test, zacząłem jechać jak torowo i się okazało, że świece zaczęły ładnie wypalać, moto ładnie chodziło: schodziło z obrotów, wchodziło na obroty..., ale właśnie dopiero od pewnych obrotów...

Zaproponowaliśmy właścicielowi powrót do mniej więcej podobnych jak oryginał nastawów, ale nie chciał, zapłacił co miał do zapłacenia dał ognia z rury i tyle go widzieli.... z daleka na asfalcie było go słychać, aż z kolegą martwiliśmy się, żeby się nie rozwalił... na nadal szczęście żyje- ale tego GSXR sprzedał kupił teraz czoppera :-)

Edytowane przez jannikiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...