Skocz do zawartości

Skandynawia - Nordkapp 2016


Savii
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W dniach 17.06.2016 – 03.07.2016 wybieram się po raz kolejny do Skandynawii. Gdyby ktoś był poważnie zainteresowany to zapraszam. Wszystkie info na prv. Do Skandynawii wyruszam już po raz trzeci a na Nordkapp po raz drugi. Co do trasy będzie ona przebiegała przez najlepsze trasy widokowe i atrakcje Norwegii, Szwecji i Finlandii. Każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety warunkiem uczestniczenia jest zgłoszenie swojego udziału do końca lutego 2016r. Po tym terminie zamykam listę uczestników.

Szerokości życzę.

Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem i naprawdę warto. Pozdrowienia dla Moniki za Skarsvag. Dzięki niej mogliśmy zaoszczędzić na wjeździe. Kto dolatuje na bramce trzeba powiedzieć bez kina (filmu). Nie mówią przy wjeździe o wyborze. Można zarobić "zaoszczędzić", a i tak obejrzeć. Takie polskie.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie teraz to kiedy ??? Sławek dam ci znać do wyznaczonego terminu myślę ze nawet wcześniej. Będziemy w kontakcie, gdyby trzeba było się prędzej zdecydować to pisz do mnie ... w każdym bądź razie miej mnie na uwadze.

 

Cześć Mariusz.

Obyś nie zwlekał zbyt długo, wiesz jak jest kiedy zamknę listę. To moja ostatnia podróż w tamte rejony więc przemyśl wszystko na spokojnie. Nic na siłę. Na razie trzymam dla Ciebie miejsce do 15 lutego.

 

 

Dacie rade na Nordcapp i z powrotem w dwa tygodnie?

 

Damy radę pepe68. Już raz mi się udało więc spoko. Podstawa to mieć plan i cel oraz zgraną paczkę a reszta idzie jak po maśle.

 

Pozdrawiam

Savii

 

Witam ponownie…

Może bardziej doprecyzuje założenia tej wyprawy i odpowiem na pytanie które otrzymałem. Założenia są oczywiście poprzedzone moim wcześniejszym wyjazdem do Skandynawii. Zebrane tam doświadczenie po prostu przełożę na praktyczną trasę wyprawy zarówno tej południowej jak również północnej Norwegii. Będzie wytyczona tak aby nikt się nie nudził a jedynie czerpał przyjemność z jazdy i pięknych widoków. Prawdopodobnie bardziej skupię się na Norwegii bo uważam, że warto a Szwecję wybiorę jako tranzyt powrotny. O Laponii też nie zapomnę bo wizyta u Św.Mikołaja na pewno nie jednego ucieszy. Nie wykluczam, że coś ominiemy ale na pewno wybiorę to co najlepsze.

Do takich co najlepsze można zaliczyć:

Flekkefiord-Egersund

https://www.google.no/maps/dir/58.2962822,6.6647869/58.4510745,6.0062335/@58.3079987,6.0407317,10z/data=!4m9!4m8!1m5!3m4!1m2!1d6.3873207!2d58.3082591!3s0x4639e49edfabc217:0x18bb27e65953963e!1m0!3e0?hl=no

Fidjeland-Lysebotn

https://www.google.no/maps/place/Hol/@59.0414639,6.6500071,3a,75y,9.25h,87.08t/data=!3m7!1e1!3m5!1s622UqTeSJCngtRU5KwukXA!2e0!6s%2F%2Fgeo3.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3D622UqTeSJCngtRU5KwukXA%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D81.934372%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x463fb3e14a5e27e5:0x17457a7c23faae0d!6m1!1e1?hl=no

Prekistoilen:

 

Hagefoss-Geiteryggen

https://www.google.no/maps/place/Hol/@60.7085242,7.8475979,3a,75y,239.15h,89.63t/data=!3m7!1e1!3m5!1sCKAJ-9dcDUJoQx19JWjbhQ!2e0!6s%2F%2Fgeo1.ggpht.com%2Fcbk%3Fpanoid%3DCKAJ-9dcDUJoQx19JWjbhQ%26output%3Dthumbnail%26cb_client%3Dmaps_sv.tactile.gps%26thumb%3D2%26w%3D203%26h%3D100%26yaw%3D184.34903%26pitch%3D0!7i13312!8i6656!4m2!3m1!1s0x463fb3e14a5e27e5:0x17457a7c23faae0d!6m1!1e1?hl=no

 

 

Aurlandsfjellet – stara droga zanim wybudowano tunel 24km

http://www.nasjonaleturistveger.no/en/routes/aurlandsfjellet

Dalsnibba – droga 63

http://www.dalsnibba.no/index.php?lang=en

Geiranger :

 

Droga Trolli – Trollstigen :

 

Droga Atlantycka :

 

Lofoty :

 

Nordkapp:

 

Rovaniemi – Laponia (Finlandia)

 

Obecnie jestem na etapie przygotowania i analizowania odpowiedniej trasy. Jeśli ktoś lubi wyzwania i podróże motocyklem zapewne zrozumie o czym mówię.. Tak czy inaczej nikogo nie zmuszam a wybór pozostawiam każdemu z osobna. Oczywiście nadmienię iż listę uczestników zamykam z chwilą osiągnięcia 4-5 motocykli bez względu na termin.

 

Szerokości życzę.

Savii

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś chęć jechać na północ to polecam " organizatora" Savii. Byłem, ale patrząc po filmach to byłem wszędzie, ale za razem w dupie. Nie zobaczyłem takich fajnych tematów jak droga trolli i półka rock.

Szacum. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ma ktoś chęć jechać na północ to polecam " organizatora" Savii. Byłem, ale patrząc po filmach to byłem wszędzie, ale za razem w dupie. Nie zobaczyłem takich fajnych tematów jak droga trolli i półka rock.

Szacum. Pzdr.

 

Bez przesady kolego. To nic takiego.

Pozdrawiam

Savii

 

 

Witam

Na chwilę obecną zamykam listem uczestników. Mam już komplet. Być może się coś zmieni więc proszę wszystkie zainteresowane osoby wyjazdem o kontakt pod koniec lutego 2016.

 

 

Plan ambitny mamy więc się nim dzielę....Czy damy radę zobaczymy:

 

Nasza wstępna trasa:

 

Trasa: Gdynia – Karlskrona (Prom Stena Line) – Goteborg(E6) – Drammen(E6) – Ofte(E134) – Homme(45,9) – Homnes(9) – Skeide(42) – Rom(43) – Flekkefjord(E39) – Egersund(44) – Vikesa(42,E39) – Byrkjedal(503) – Sinnes(45,Fv975) – Fidjeland(Fv975) – Lysebotn(Fv975,Fv986,Fv500) – Forsand kirke(prom) – Preikestolen(Fv491,13) – Jorpeland(13) – Hjelmeland(13) – Nesvik(13-prom) – Sand(13) – Nesflaten(13) – Skare(13) – Kinsarvik(13) – Eide(13) – Kvanndal(Fv7) – Trengereid(Fv7) – Dale(E16) – Vossevangen(E16) – Gudvangen(E16) – Flam(E16) – Aurlandsvangen(E16) – Bjorgavegen(stara droga zanim wybudowano Tunel 24km) – Laerdalsoyri(5) – Fodnes(5) – Mannheller(5,prom) - Fjaerland(5) – Skei(5) – Byrkjelo(E39) – Utvik – Innvik – Leon – Stryn(15) – Folva(15) – Dalsnibba-Nibbevegen(63) – Geiranger(63) – Eidsdal(63) – Linge(63,prom) – Valldal(63) – Trollstigen(droga Trolli) – Isfjorden(64) – Afarnes(64) – Myklebostad(660) – Eidsvag(660) – Tjelle(62,Fv195) - Solsnes(64) – Molde(64) – Malme – Sylte –Eide – Vevang(64) – The Atlantic Road( Droga Atlantycka) – Kristiansund(64,70) – Flatsetoya(70) – Freifjordtunnelen(podwodny tunel) – Bergsoya(E39) – Oydegard(E39) – Gyl(70) – Tingvoll(70) – Sunndalsora(70) – Oppdal(70) – Trondheim(E6) – Bodo(E6,80) – Moskenes kirke(Lofoty prom) – Bjerkvik(E10, Lofoty) – Alta(E6) – Olderfjord(E6) – Nordkapp(E69) – Olderfjord(E6) – Lakselv(E6) – Borselv(98) – Kunes(98) – Smalfjord – Masjok(98) – Skiippagurra(E6) – Utsjoki(E6) – Kenestupa(E75) – Kaamanen(E75) – Inari – Ivalo – Sodankyla(E75) – Rovaniemi(E75,Św.Mikołaj) – Kemi(E75,E4) – Sztokholm(E4) – Norrkoping(E4) – Vastervik(E22) – Karlskrona(E22) – Gdynia(prom)

 

Cz.1

Gdynia – Riksveg (Razem 2443km)

https://goo.gl/maps/aD444CmLapJ2

Cz.2

Riksveg(63) – Dalsnibba-Nibbevegen(63) – Geiranger(63) – Eidsdal(63)

Nie można było wytyczyć trasy (Razem około 50km)

Cz.3

Eidsdal – Trollstigen (Razem około 42km)

https://goo.gl/maps/L2isDh2ep1o

Cz.4

Trollstigen(63) – Andalsnes(E136)

Nie można było wytyczyć trasy (Razem około 20-30km)

Cz.5

Andalsnes(64) - Afarnes(64) – Mittet(660) – Eresfjord(660) – Eidsvag(660) – Tjelle(62) – Solsnes(Fv195) – Molde(64) – Kristiansund(64) – Oppdal(70) – Bodo(E6) – Moskenes(prom Lofoty) – Bjerkvik(E10)Lofoty – Alta(E6) – Nordkapp(E6,E69) – Lakselv(E6) – Utsjoki(E6) – Rovaniemi(E75)Laponia Św.Mikołaj – Kemi(E75) – Sztokholm(E4) – Karlskrona(E4,E22) – Gdynia(Prom)

(Razem 5223km)

https://goo.gl/maps/8xRDXYUW1H52

 

1.Razem do pokonania około 7800km 2.Prom Stena Line do pokonania 600km 3.Na motocyklu do pokonania 7200km

Szerokości życzę

Savii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak trafisz :rolleyes:

 

Może być ciepło, a czasem nawet upalnie, a może być 3-5 stopni, max. 12 na południu Norwegii i ciągłe opady deszczu... Ja tak trafiłem w drugiej połowie czerwca ubiegłego roku. A widoczność na Nordkapp tak ze 30-50 metrów... :banghead:

 

A jak koło Rovaniemi zaczął prószyć śnieg i zobaczyłem renifery, to zacząłem rozglądać się za Św. Mikołajem :cool:

Edytowane przez biblo
Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie,

 

gorąco polecam choć w czerwcu możecie trafić na zimnice w okolicach 6 stopni :) i mniej :( i oczywiście intensywny deszcz.

 

wiele oddaje ten 8 minutowy filmik (niestety z uwagi na ograniczenia na YT - działa tylko na stacjonarnych kom)

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ;)

Przesyłam najnowsze informacje. Potwierdzam datę wyjazdu i powrotu oraz kilka niezbędnych informacji.

 

Wyjazd

Gdynia – Karlskrona

Wypłynięcie dnia 17.06.2016 o godz. 19.30 z portu w Gdyni. Każdy na spokojnie będzie mógł dojechać z miejsca zamieszkania. Najlepiej autostradą A1 co nie powinno zbytnio wydłużyć czasu podróży.

Przypłynięcie do Karlskrony o godz. 7.45 w Sobotę. Od tego momentu ruszamy na podbój Skandynawii w kierunku Oslo.

 

Powrót

Karlskrona – Gdynia

Wypłynięcie dnia 2.07.2016 o godz.20.30 z portu w Karlskronie

Przypłynięcie do Gdyni o godz. 7.30 w Niedzielę. Tutaj kończymy naszą przygodę i czas się pożegnać. Termin jest tak ułożony aby każdy mógł spokojnie dojechać do domu bez względu na miejsce zamieszkania.

 

Jak się mają ceny za taką podróż.

  1. Cena za osobę w obie strony z kabiną + motocykl to wydatek 449zł
  2. Cena za dwie osoby w obie strony z kabiną + motocykl to wydatek 798zł
  3. Cena za trzy osoby w obie strony z kabiną + 2 motocykle to wydatek 1247zł
  4. Cena za cztery osoby w obie strony z kabiną + 2 motocykle to wydatek 1596zł

Tak wstępnie wychodzą kalkulacje Stena Line. W Norwegii będzie klika promów za które trzeba zapłacić. Kwoty sięgają od 25zł do 45zł za taką przeprawę. Najdroższy prom to z Bodo do Moskenes na Lofoty. Koszt to około 150zł. Ale jak starczy czasu to być może zrezygnuję z promu a Lofoty zrobimy dwa razy z perspektywy na 2oo. Do tego dojdą jakieś tunele chociaż z tego co pamiętam płaciłem tylko za jeden tunel podwodny za Drogą Atlantycką droga nr70. Koszt chyba 50koron. Na Nordkapp postaramy się wjechać za free. W Rovaniemi w zależności od chętnych oczywiście wizyta u Św. Mikołaja. Niestety tam również trochę wdarła się komercja i za taką wizytę trzeba zapłacić. Myślę, że jakieś 10E powinno wystarczyć. Trasa ogólnie już jest ułożona i wygląda tak jak podałem wcześniej. Być może dojdą jeszcze jakieś ale to jeszcze zobaczę. Na chwilę obecną mam już komplet uczestników którzy zadeklarowali się pojechać ze mną co mnie niezmiernie cieszy jednak wiadomo jak wygląda to w rzeczywistości więc osoby zainteresowane proszę o kontakt pod koniec lutego 2016 bo być może się coś zmieni. Niestety nic nie mogę obiecać. Z końcem lutego zamykam listę definitywnie. Napiszę jeszcze coś o wycieczce aby rozwiać wątpliwości i nie tłumaczyć później. Jeśli chodzi o całokształt wyprawy to podkreślam iż jest to wyprawa niskobudżetowa a wszystko będzie zależało od naszych nastrojów, uczestników i pogody. Dlatego spanie będzie zarówno gdzie dusza zapragnie czyli pod namiotem jak również na campingu. Jedzenie zabieramy z Polski a żywić również zamierzamy się sami więc powinno być spoko. Większość czasu na pewno spędzimy na łonie natury więc nie każdemu to może odpowiadać. Także dużo czasu spędzimy w drodze na 2oo. Jeśli ktoś lubi tak spędzać czas to wie o czym mówię. Jedziemy oczywiście przepisowo. Zakładamy nowe opony aby później nie było problemów. Jakieś dodatkowe ubezpieczenie to zapewne każdy już wie, trochę gotówki w koronach i euro oraz karta kredytowa. Natomiast koszty takiej wyprawy jest trudno określić na dzień dzisiejszy ale będziemy się starać aby je ograniczyć a przy tym zobaczyć jak najwięcej się nam uda. Za pogodę nie odpowiadam ale trzymam kciuki aby było słonecznie i ciepło.Tak to wygląda na chwilę obecną.

Szerokości życzę

Savii

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że Żona nie zaakceptowała mojego planu wyjazdu do Gruzji, coraz poważniej biorę pod uwagę ten kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że Żona nie zaakceptowała mojego planu wyjazdu do Gruzji, coraz poważniej biorę pod uwagę ten kierunek.

Ooo... powiedz żonie, że robi wielki błąd! Gruzja bije na głowę nieprzytulną Skandynawię :) Lepszy klimat, ciekawsze miejsca, niesamowicie przyjaźni ludzie, niskie ceny. I co ważne, dużo mniejsza komercja i kraj, w którym Policja pomaga, a nie łupi horrendalnymi mandatami za byle co :mad:

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do taniego jedzenia w Norwegii - może ktoś już o tym pisał ale polecam aplikację na telefon o nazwie Mattilbud. Zawiera ona aktualne "gazetki" z norweskich marketów (Rema 1000, Meny, Rimi, Kiwi itd). Dzięki temu można zobaczyć co, gdzie i za ile jest aktualnie na promocji - a na promocji ceny czasem osiągają podobny pułap jak w Polsce. Np. teraz w Rema 1000 jest duża (580g) mrożona pizza (to norweski przysmak narodowy ;)) za ok. 15zł (33nok). Na każdej stacji jest chyba mikrofalówka i żarcie gotowe - w kilka chwil i za 7,50zł/os.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Norwegii warto też zakupić Statoilkoppen, czyli "kubek Statoil" - kupuje się go oczywiście na stacji Statoil ;) W 2014 roku kosztował 240 NOK (do 30 czerwca, bo od 1 lipca cena spada o 50%), ale za te pieniądze można na ich stacjach napełniać ten kubek do woli kawą, herbatą, czekoladą lub kakao. Te napoje kupowane w zwykły sposób kosztują od 20 do 30 NOK, tak więc po kilku razach kubek się zwraca. A swoją drogą jest on bardzo porządnie wykonany.

Pozdrawiam,
Jacek
__________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC|
Forum powinno być jak Media Markt...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...