Skocz do zawartości

Bałkany


sebag73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Mam pomysl na Balkany w 2016.

Chcialbym przejechac przez Chorwacje, Czarnogore, Serbie, BiH- moze kawalek Albani w drodze powrotnej.

W sumie bez zadnego lezingu i plazingu. Nawet bardziej interesuje mnie kontynentalna czesc tych krajow, bo wybrzeze Chorwacji znam od Włoch po Dubrownik.

Mozecie - Ci co byli polecic drogi, miejsca, miasta - obowiazkowe w tych rejonach.

Podroz na max 10dni. Moze macie jakies mapy swoich tras - chetnie przyjme kazdy pomysl, zeby to skomponowac w jakas całosc.

Jazda raczej po asfaltach bo motocykle beda bardziej asfaltowe niz offroad ;)

 

pozdrawiam Seb@

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę te miejsca w których byłem, bo reszta wiem, że warta obejrzenia, ale mogę się zdziwić jak w przypadku fogarskiej, a wiec:

Czarnogóra, to na pewno trasa przez park/wąwóz Durmitor (z Mojkowac [Mojkowacz] do Zabiljak [Żabiljak]), piękna trasa po urwiskach z krótkimi tunelami i seriami agrafek (uwaga na odłamki skalne na asfalcie), można w połowie odbić przez most nad rzeką Tara w kierunku Pljevlja, podobno super, ale jeszcze nie byłem. Z Zabiljaka zjazd do Savnik [szavnik] to piękna trasa na równinach z zapierającymi dech widokami na piętrzące się dookoła góry. Z Zabiljaka podobno super jest też trasa przez góry do jeź. Pivsko, ale to jeszcze przede mną. Oczywiście fajna jest też trasa wzdłuż wybrzeża, ale niestety ostro zatłoczona o każdej porze.

W Serbii polecam trasę z Cacak [Czaczak] na Uzice [użice] i dalej na Zlatibor i do Czarnogóry na Bijelo Polje, też super widoki i ładne zakrętasy.

 

Resztę tak jak pisałem już w innym wątku zostawiłem sobie na kolejną wyprawę wyłącznie do Czarnogóry i może Serbii, bo tam praktycznie każda trasa jest porażająco piękna :)

Edytowane przez zalmen3

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jajce w Czarnogórze z Wodospadem w środku miasta , a potem droga na Banja Lukę pięknym , długim wąwozem( jeden z piękniejszych jakim jechałem) . W Chorwacji obowiązkowe jeziora plitwickie oraz wodospad Krk . Dubrownik i zatoka kotorska najlepiej zjechać z parku narodowego Lovcen . W Albanii byłem w tym roku , fakt nie przejechałem jej zbyt dużo, ale nie zostawiła miłych wspomnień . Brudna i spalona słońcem , chociaż były też piękne widoczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jajce w Czarnogórze z Wodospadem w środku miasta , a potem droga na Banja Lukę pięknym , długim wąwozem( jeden z piękniejszych jakim jechałem) . W Chorwacji obowiązkowe jeziora plitwickie oraz wodospad Krk . Dubrownik i zatoka kotorska najlepiej zjechać z parku narodowego Lovcen . W Albanii byłem w tym roku , fakt nie przejechałem jej zbyt dużo, ale nie zostawiła miłych wspomnień . Brudna i spalona słońcem , chociaż były też piękne widoczki.

Jajce to chyba BiH? Ktora droge przez wąwóz mialeś na mysli?

 

pozdrawiam Seb@

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...