Skocz do zawartości

automobilio.pl - serwis do sprawdzania motocykli na odległość


unkes
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Niedawno stworzyłem serwis internetowy dostępny pod adresem automobilio.pl, który w założeniu ma umożliwiać potencjalnym klientom sprawdzanie aut i motocykli używanych na odległość. Umożliwia też zapaleńcom motoryzacyjnym i innym ludziom związanym z branżą oferowanie swoich usług jako eksperci motoryzacyjni (po rejestracji).
Dzięki Automobilio klienci będą w stanie w łatwy sposób porównać oferty różnych firm i osób zajmujących się sprawdzaniem pojazdów, a z drugiej strony osoby nawet nie posiadające swojej formalnej działalności, ale znające się na autach będą mogły świadczyć swoje usługi za pośrednictwem serwisu.
Na forach motoryzacyjnych skończą się tematy pt. "Czy ktoś może podjechać obejrzeć sprzęta..." :)
Zachęcam do rejestracji na stronie automobilio.pl jako eksperci oraz klienci. Portal dopiero co został udostępniony w Internecie więc póki co jest tam dość pusto, ale rusza akcja marketingowa i wszystko zaczyna działać ;)
Stworzyłem dodatkowo wersję demo dostępną pod adresem demo.automobilio.pl, gdzie można przetestować przykładowe scenariusze i pobawić się z wykorzystaniem przykładowych użytkowników:

Eksperci:
as_bialystok / 1qazxsw2
w_tarnow / 2wsxcde3
e_mannheim / 3edcvfr4
e_chester / 4rfvbgt5
ms_klodzko / 5tgbnhy6
e_lodz / 6yhnmju7
mei_mediolan / 7ujm,ki8
e_nancy / 8ik,.lo9
e_ny / 1234rewq

Klienci:
client1 / 123
client2 / 123
client3 / 123
Scenariusze:
1. Sprawdzenie auta w Białymstoku (ekspert z Białegostoku).
2. Sprawdzenie auta w Brzesku (ekspert z Tarnowa).
3. Sprawdzenie auta na aukcji w Mannheim(DE) (ekspert z Frankfurtu).
4. Sprawdzenie auta na aukcji w Chester(UK) (ekspert z Liverpoolu).
5. Sprawdzenie motocykla w Bystrzycy Kłodzkiej (ekspert z Kłodzka).
6. Sprawdzenie motocykla w Piotrkowie Trybunalskim (ekspert z Łodzi).
7. Sprawdzenie motocykla w Mediolanie(IT) (ekspert z Mediolanu).
8. Sprawdzenie motocykla w Metz(FR) (ekspert z Nancy).
9. Sprawdzenie auta na aukcji w Long Island(USA) (ekspert z Nowego Jorku)
Będę wdzięczny za jakąkolwiek opinię dotyczącą serwisu, w szczególności czy zasada działania jest jasna i czy interfejs jest intuicyjny. W tej chwili serwis jest w wersji beta więc prawdopodobnie są tam błędy, których jeszcze nie poprawiłem (ale poprawię :))
Pozdrawiam,
Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na coś takiego. Bedziesz miał mnie w De. Jak wrócę do domu to się zarejestruje.

 

 

TT

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zalogowałem się jako ekspert. Powiedz mi czy Ty pośredniczysz w płatności za usługę?

Jeśli nie to pięta Achillesa tego portalu.

Nikt nie przeleje pieniędzy z góry a ja z kolei nie pojadę na gębę kogoś zlecającego kto nie jest w jakikolwiek sposób zweryfikowany.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem Twoje konto - wypełnij jeszcze proszę dane adresowe i miejsce gdzie świadczysz usługi (określony adres i dodatkowo możesz zdefiniować jak daleko od niego będziesz świadczył te usługi). Np. do 50 km od centrum Poznania.

 

Generalnie w tej chwili nie pośredniczę w płatności. Założenie było takie, że klient zapłaci z góry za usługę, bezpośrednio na konto eksperta. W innym wypadku klient po otrzymaniu raportu mógłby wymyślić jakiś dziwny powód i odmówić płatności. Ekspert z założenia jest bardziej godny zaufania, jego dane muszą być zgodne z prawdą i w przypadku gdy nie wywiąże się ze zlecenia (tzn. nie dostarczy raportu), klient może mu założyć sprawę o oszustwo.

 

Istniejące firmy na rynku też wykorzystują takie rozwiązanie - kasa z góry, potem raport.

 

Rozumiem, że idealnie byłoby, gdyby portal miał tzw. rachunek powierniczy (escrow) i działałoby to tak:

* klient przelewa pieniądze na rachunek powierniczy

* ekspert otrzymuje informacje o przelewie i jedzie oglądać pojazd

* ekspert dostarcza raport, klient weryfikuje

* jak jest wszystko OK, ekspert dostaje pieniądze z rachunku powierniczego

 

Co myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to od razu. To znaczy, ze coś poszło nie tak...i nadal nie zapisuje tego co wpisuje.

Po próbie zapisu wywala mi jedną z dziedzin i nadal nie zapisuje moich danych.

 

 

Escrow byłoby właśnie ok. Sądzę, że na tą chwilę nikt nie wpłaci kasy przed...

Jeszcze jedno. Kto widzi mój numer telefonu, adres itd bo w zasadzie gości nie chciałbym pod bramą jak również niskończonej ilości telefonów od ludzi próbujących iść na skróty...

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki przede wszystkim za poświęcony czas.

 

Sprawdzam właśnie zapis profilu - wygląda na to, że adres się zapisuje ale ze specjalizacjami (dziedzinami) jest coś nie tak. Myślę, że jak dodasz najpierw sam adres, a potem specjalizacje i lokalizacje powinno być OK. W każdym razie postaram się dziś naprawić ten błąd.

 

Jak jesteś zalogowany, to na pierwszej zakładce profilu ("Pulpit") masz przycisk "Podgląd" - to jest to co zobaczą klienci. Przycisk "Podgląd" jest widoczny po wypełnieniu danych adresowych. Numer telefonu jest dostępny, adres Twój (albo Twojej działalności) nie jest dostępny, widoczne są tylko lokalizacje wokół których świadczysz usługi.

 

Numer telefonu zarówno klienta jak i eksperta jest widoczny żeby usprawnić komunikację - podejrzewam, że ludzie którzy mają warsztaty czy robią coś związanego z mechaniką niekoniecznie sprawdzają co chwile maile. Myślę, że pójście na skróty nie ma wartości dla żadnej ze stron - przy zleceniu poza serwisem żadna ze stron nie dostanie komentarza (nie zwiększa się ich wiarygodność), a klient dodatkowo nie będzie miał dostępu do raportu na swoim koncie.

 

Myślisz, że przydałaby się możliwość ukrywania nr telefonu? Np. opcja w profilu gdzie użytkownik może zaznaczyć czy chce żeby jego nr telefonu był widoczny?



Jeszcze co do escrow - muszę zrobić małe rozpoznanie, czy są w ogóle tego typu rozwiązania dostępne szeroko na rynku na jakichś sensownych zasadach.



OK, jakby co błędy związane z dodawaniem specjalizacji i lokalizacji świadczenia usług powinny być poprawione.

 

Dobrze jakbyś przeczyścił cache przeglądarki, bo mogło się coś u Ciebie w przeglądarce zapisać. W każdym razie teraz działa to znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem, że konto już masz w pełni wypełnione i wyświetla się w wyszukiwarce i na mapie. Gratulacje z okazji zostania pierwszym ekspertem :)

 

Dorzuciłem ukrywanie numeru telefonu - jest widoczny tylko dla Twoich poprzednich lub obecnych klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka sprawa o oszustwo?! blagam, jak ktos w relacjach cywilnych nie wywiaze sie z umowy to jest to oszustwo?!

poza tym ja jestem ciekaw kto i jak weryfikuje eksperta jako eksperta, bo zdaje sie ze bedzie to tak jak w sprawie bieglych sadowych czyli kto sie zglosi ten jest... :)

Edytowane przez mrbravo

General description: aktualnie brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem prawnikiem, może się to w kodeksie inaczej nazywa. W każdym razie jak ktoś weźmie pieniądze i nie wykona usługi, to mając jego wszystkie dane masz możliwość pójścia z tym na policję.

 

Przekonanie potencjalnych klientów o swoich kwalifikacjach leży po stronie ekspertów - mogą opisać swoje doświadczenie/wykształcenie albo po prostu zarejestrować w serwisie swoją działalność gospodarczą (np. warsztat motocyklowy). Klient zdecyduje kto jest dla niego bardziej wiarygodny, dodatkowo mają w tym pomóc komentarze po wykonanym zleceniu wystawiane przez obie strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

poza tym ja jestem ciekaw kto i jak weryfikuje eksperta jako eksperta, bo zdaje sie ze bedzie to tak jak w sprawie bieglych sadowych czyli kto sie zglosi ten jest... :)

To jest druga słaba strona tego portalu.

Poczekam, zobaczę bo ogólnie idea mi się podoba.

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zobaczę jak to wyjdzie w praniu.

 

Zastanawiam się jak miałaby taka ewentualna weryfikacja eksperta wyglądać. Raczej nie chciałbym tworzyć sztucznych barier do rejestracji, jako że jednym z podstawowych założeń portalu jest możliwość rejestracji jako eksperci przez doświadczonych użytkowników forów. Często są prośby o podjechanie żeby sprawdzić motocykl przed zakupem za jakąś drobną opłatą i myślę, że portal który zbiera ludzi chcących to robić jest przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...