Skocz do zawartości

Dorabianie płytek membrany w silniku Beta rk6


krzychufmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż jakoś udało mi się przywrócić żywotność siilnika z Bety Rk6, jest to silnik KTMa exc 50. Tylko okazało się że nadal coś jest nie gra z dopływem, a konkretnie to jedna z płytek membrany rozstrzępiła się. Oryginalnie są zrobione z włókna węglowego, jednakże ciekawi mnie czy da radę wykonać taką płytkę z jakiegoś innego sprężystego cienkiego materiału? Czy ktoś może kiedyś coś takiego dorabiał i zna może sposób? ;) Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy da radę wykonać taką płytkę z jakiegoś innego sprężystego cienkiego materiału?

 

 

Sprężystość o której wspomniałeś jest bardzo istotna w pracy silnika 2T.

Dobiera się ją pod względem grubości płytek (membran).

Jeśli będzie zbyt sztywna,to zapomnij że moto zapalisz z buta-nawet przy wzorowym ciśnieniu

Zbyt sprężysta,to górne obroty zjebiesz.

 

Mieloch motocykle ma różnej grubości arkusze i możesz sobie wyciąć kształty jakie potrzebujesz.

 

Możesz sobie popróbować na różnych grubościach,ale nie zmieniaj materiału,bo zabijesz silnik jak coś wpadnie do skrzyni korbowej.

Nie sztuką jest się rozpędzić.
Sztuką jest wyhamować!

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszecie, pomierzyłem dokładnie tą płytkę i faktycznie okazało się że cała membrana jest identyczna jak w am6. Generalnie udało mi się to jakoś ogarnąć, ale chyba nie będę dłużej trzymał tej bety bo znaleźć do niej nawet najbardziej popularne części jest ciężko ;) Temat można zamknąć, pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...