Skocz do zawartości

Alpy w sierpniu 2015r.


MaciejSu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pensjonaty i hotele w Szwajcarii drogie, lepiej szukać prywatnych miejscówek, jest ich sporo, ale z zasady noclegów szuka się o 16-17...

Wyleczyłem się z szukania noclegu pod koniec dnia. Zwłaszcza w krajach alpejskich. Zmęczony po całym dniu jazdy niejednokrotnie gonitwa od iwana do pogana, to brak miejsc, to cena wysoka. W końcu braliśmy co było wolne z reguły przepłacając. Teraz rezerwujemy z dnia na dzień i zajeżdżamy na "gotowe".

5 wrze. start w Alpy. Ciągnie mnie w Dolomity. Jak wyjdzie zobaczymy.

pozdrawiam wszystkich motomaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znów wyleczyłem się z rezerwacji wcześniejszej bo często trzeba było z wywieszonym językiem przyjechać na miejsce bo rezerwacja przepadała a czasami po drodze wcześniej dużo lepsze warunki i niższe ceny( przez net dochodzi czasem 10 ojro prowizji ) , tylko raz miałem przypadek że miejscówka przy drodze była pełna ale 5 km w głąb wioski miejsc w bród .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wróciłem już z wycieczki i nie taka szwajcaria droga jak ją większość opisuje, nocleg ze śniadaniem dla 2 osób to wydatek 72 franków , pokój w domu prywatnym 100 metrów od głównej drogi , we francji to oscyluje wokół 35 ojro za osobę ze śniadaniem , pewmnie jak by ktoś miał czas i poszukał to po 30 też by się znalazło . Zrobiłem ze znanego przewodnika już przeszło 50 ( najwyższych ) przełęczy oraz wielki kanion i kilka których w przewodniku nie opisano i stwierdziłem razem z "plecaczkiem " oraz poznanym we francji polakiem że jak zobaczyłem Grosklokner i Stelvio to już mnie nic nie zaskoczy a okazało się że francja jest najbardziej malownicza z alp . Grosklokner i Stelwio trzeba zobaczyć jak Krupówki w Zakopanym a jeżeli ktoś chce trochę zwiedzać to polecam francję i szwajcarię , dużo mniej uczęszczana przez motocyklistów a wielki kanion znalazł sie na liście 10 miejsc gdzie Polacy docieraja najrzadziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...