Skocz do zawartości

Alpy w sierpniu 2015r.


MaciejSu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam luźny plan wyjazdu w Alpy (Austria, Szwajcaria) w okolicach 10.08. Planowana długość wyprawy około 10 dni. Chciałbym "objechać" Szwajcarię, spać po motelach, pokonywać dziennie od 300 do 500 km ( w Alpach odpowiednio mniej). Termin i trasa do lekkich modyfikacji. Jestem z Gdańska, leciałbym na Wrocław.

Jacyś chętni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

My myślimy też o Alpach, ale raczej pod koniec sierpnia na jakieś 7 dni. Dojazd do Monachium autostradami i tam dopiero wjeżdżamy w przełęcze. Kilka razy testowaliśmy różne warianty i taki przy ograniczonym czasie wychodzi najkorzystniej. Jeśli przesunie Ci się jakoś termin na później dawaj znać. My nie na 100%, ale chcemy jechać właśnie wtedy kiedy napisałem. Poza tym odradzam noclegi w Szwajcarii, bo są cholernie drogie :) Lepiej spać w Italii.

 

pozdr.

F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas maksymalnie do 26 sierpnia, więc jeśli zdążylibyśmy do tego terminu wrócić to nie widzę przeciwskazań (mam wolny cały sierpień, no nie cały - do 27 :)) Co do miejsca noclegu to jestem wyjątkowo elastyczny, nie robi mi różnicy w jakim kraju.

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Panowie, wróciłem właśnie z tamtych stron i jeżeli chodzi o Alpy to szczerze polecam STELVIO (Włochy) oraz FURKA, SUSTEN, NUFENEN, GRIMSEL i okoliczne (Szwajcaria). Odnosnie Austrii - to przejechałem tylko przez Grossa i.... jak dla mnie - w porównaniu do w/w - bez szału. Noclegi w Szwajcarii faktycznie drogie - za 2 osobowy pokój ok 140 franów :| Można znależć w schroniskach itp za ok. 80.

Życzę udanego wyjazdu! :)

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale...

 

http://wyprawy-patryka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, jedno pytanie, można na trasie wpaść do hostelu/motelu/itp. z "buta" czy konieczna jest rezerwacja?. Nie ukrywam iż preferowałbym rozwiązanie pierwsze, czyli staje tam gdzie akurat mi się podoba i kiedy jestem zmęczony (problem wystąpi jedynie wtedy jak okaże się że obłożenie miejsc noclegowych zwykle jest pełne). Jak tam Twoje doświadczenie w tym temacie?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też preferuje taki typ jazdy - zatrzymuje się tam gdzie mi się podoba :)

 

My na cały wyjazd nie rezerwowaliśmy miejsc w hotelach. Zawsze jakieś miejsce się znalazło choć nie zawsze był to najtańszy hotel (bo ten np. nie miał już wolnych miejsc).

Odważni nie żyją wiecznie ale ostrożni nie żyją wcale...

 

http://wyprawy-patryka.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam czas maksymalnie do 26 sierpnia, więc jeśli zdążylibyśmy do tego terminu wrócić to nie widzę przeciwskazań (mam wolny cały sierpień, no nie cały - do 27 :)) Co do miejsca noclegu to jestem wyjątkowo elastyczny, nie robi mi różnicy w jakim kraju.

Pozdrawiam

M.

Cześć , ja wybieram się w alpy francuskie potem Monaco i przez włochy do domu , jadę z Nowego Targu wyjazd 16.08 na 7- 10 dni , trasa przejazdu do uzgodnienia. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda w pojedynkę , czy z plecaczkiem?

Z plecaczkiem :)

 

Z Nowego Targu będziesz kierował się na zachód przez Polskę (A4) czy dołem przez Czechy?, pytam gdyż jak przez Polskę to jak zostanę sam to bym dołączył (np. w okolicach Wrocławia). Ja jadę sam. Pzdr.

Dam Ci znać wieczorem , bo chciałem zatrzymać się u znajomego w austrii ale muszę znaleźć czy tam gdzie mieszka bedzie w miare po drodze jak nie to możemy podjechać do wrocławia , ewentualnie potem znaleźć sie na trasie .

 

Z Nowego Targu będziesz kierował się na zachód przez Polskę (A4) czy dołem przez Czechy?, pytam gdyż jak przez Polskę to jak zostanę sam to bym dołączył (np. w okolicach Wrocławia). Ja jadę sam. Pzdr.

a więc będziemy kierować się na czechy (Znojmo ) i jest opcja żebyś przyjechał do Nowego Targu to bym gdzieś Cię zainstalował na noc no i potem razem jedziemy lub możemy się spotkac w znojmo , lub podeślij na maila numer tel to pogadamy dokładnie co i jak , mój mail "[email protected]"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Również chciałbym wrócić do Alp :)

Kuba559, ambitne macie plany, kiedyś obleciałem dookoła Alp ze średnią dzienną lekko powyżej 500km, to byłem "zmachany" ;) Całe dnie w siodle...

Szkoda że Alpy są daleko...
Marzę po prostu, aby dojechać do nich i jak najszybciej zjechać na lokalne drogi, bez pośpiechu powinklować (czyli oznacza to nielimitowanym czasem na jedzenie i picie kawy tudzież herbaty)...
Z Gdańska w kierunku gór, to ja jestem prawie po drodze.

Plan musi być luźny :) bo w samej jej jest wielka przyjemność.

Chęci są duże... :)

Szwajcaria dla mnie jest droga (400-700zł z nocleg to lekka przesada), chyba że wypad w nią robić z Austrii lub z Włoch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

z tymi cenami w CH 140 frankow za dwie osoby to lekka przesada, bylem wiele razy i ze sniadaniem nigdy wiecej niz do 40 frankow.

Na http://www.motury.com.pl troche info, rowniez o spaniu za sensowne pieniadze.

I polecam hostele, co prawda wspolna lazienka ale sniadania bardzo ok.

Kilka razy spalem w okolicach Przeleczy Sw. Gotharda w Airolo

aha i nie trzeba sie bac bookong.com, w tym roku na Korsyce tylko z tego korzystalismy i zawsze za 4 osoby placilismy nie wiecej niz 100E ze sniadaniem.

 

pzdr seb@

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już byłem w alpach szwajcarskich tylko nie zobaczyłem wszystkiego :) i dlatego chcę wrócić , ceny były wyższe niż w austrii ale dało się przeżyć nocleg coś koło 30-50 ojro od kasku . Tak czy inaczej jade więc jak ktoś bedzie chetny to zapraszam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...