Skocz do zawartości

Aprilia RS/af1 50/90


Ma Niek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11412246_581819938624033_647718123931012

Witam oto moje moto aprilia rs50/ af1. (am3 cylinder 90 ccm 91 rok)

Mam kilka problemów i mam nadzieję że ktoś będzie mógł mi pomóc.

1.To jest af1 czy rs 50? W dowodzie pisze rs ale po wyglądzie to af1 (według mnie)

2.Ostatnio wymieniałem cylinder,tłok,głowice, po tym jak stracił kompresje. wcześniej jeździł. Po wymianie cześci, stracił iskrę, czemu mogło się tak stać?

3.Czy istnieje jakiś schemat instalacji elektrycznej? (szukałem ale nic nie znalazłem na temat)

4. Co myślicie o obklejeniu plastyków folią carbon/ hydrografika, co lepiej i taniej?
5. Czemu może się dziać tak iż gdy jadę do 6/7 tys obrotów jedzie jak skuter, pomiędzy 7/8 się przycina, po czym dostaje kopa jak ścigacz. i zaczyna brzmieć po 8 jak ścigacz a poniżej 8 jak skuter.

6. Ile mniej więcej powinien palić na 100 km?



ref

Edytowane przez Ma Niek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 2. Czy wcześniej też miałeś założony większy cylinder czy zużycie starego było pretekstem do zmiany na większy?

Tak był 90 ccm (moto niedawno kupione) a założenie nowego było tylko dlatego że sprężanie było ~2.5 bara, po wyjęciu cylin da okazało się że jest "rysa" ok 2 mm głębokości. Po założeniu nowego sprężanie wzrosło do 8/10 bara

 

 

 

2.Ostatnio wymieniałem cylinder,tłok,głowice, po tym jak stracił kompresje. wcześniej jeździł. Po wymianie cześci, stracił iskrę, czemu mogło się tak stać?

 

Już rozwiązane, uszkodzona stacyjka oraz był podpięty w moduł kabel do gaszenia moto. Po wyjęciu owego (białego kabla) iskra jest.

 

 

 

3.Czy istnieje jakiś schemat instalacji elektrycznej? (szukałem ale nic nie znalazłem na temat)

 

Nie znalezione lecz już nie potrzeba, ale jak ktoś ma to można wrzucić.

 

 

 

1.To jest af1 czy rs 50? W dowodzie pisze rs ale po wyglądzie to af1 (według mnie)

 

Już wiem że ewidentnie rs50

Edytowane przez Ma Niek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...